Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van ma esély ismerősök és...

Van ma esély ismerősök és erős szülői hátszél nélkül, teljesen önerőből sikeres karriert felépíteni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, a diplomámmal komolyan kitörölhetem a s_ggem, és nincsenek befolyásos ismerőseim. Azt látom, hogy ma minden sikeres fiatal azért az, mert a szülei tehetősek és tálcán nyújtották át nekik a lehetőséget, amiért egy keresztbe gazszálát nem tettek. Márpedig én ezt nem várom el a szüleimtől, magam szeretnék elindulni. Lehetséges ez manapság, ebben a sz@r helyzetben Magyarországon?
2015. jún. 11. 13:26
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Egy jó diplomával, mint amilyen a programozó is, én is azt gondolom, hogy lehetséges. Viszont az enyém szinte használhatatlan, és nem tudom megtenni, hogy új alapszakot kezdjek, ezért erősen gondolkodom, hogy megcélzom valamelyik nyugati országot, bármennyire is ellenkezik minden egyes porcikám.
2015. jún. 13. 21:18
 12/20 anonim ***** válasza:

Még rossz diplomások átlagfizuja is több mint aki csak érettségivel rendelkezik.

Persze ha 10 millás auto ès nagy ház kell akkor azt mindenkepp egyszerubb külföldön összekaparni és utana hazajönni.

2015. jún. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
12.-s Miről beszélsz? Nekem közepes diplomám van és van hozzá egy doktori fokozatom is és 1 éve nincs munkám. Szakmámban nem vesznek fel, gyárban ha meglátják hogy minden papíromon a nevem előtt dr van azt hiszik csak szórakozok vagy túlképzett vagyok azért nem vesznek fel.
2015. jún. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Utolsó: megírod milyen területen van doktori fokozatod? Amikor belekezdtél, akkor mik voltak a karrierlehetőségek?
2015. jún. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Nem titok, molekuláris biológus vagyok és immunológiából van doktorim. Mikor belekezdtem még azt hittem van értelme csinálni, de jelenleg a tudás egyáltalán nem lényeg csak az hogy ha nő vagy akkor lefeküdj valami prof.-fal (ismerek ilyeneket) ha férfi akkor még ez a lehetőséged sincs meg csak az hogy valakinek a valakije legyél függetlenül attól hogy az illető sík hülye.
2015. jún. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Én az átlagrol beszeltem te pedig egy darab egyénről, magadrol. Gondolom nem tudod hogyan kell eladni magad.

Ettől még tény, hogy a diplomasok jobban keresnek és kisebb a munkanelkuliek aránya is közöttük.

2015. jún. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Aha, az évfolyamtársaim fele munkanélküli.
2015. jún. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

16-os jól mondja. Természetesen egyedi esetek vannak, van diplomás, aki kevésbé keres jól, mint valaki csak érettségivel, és van diplomás, aki évek óta munkanélküli.


Ennek ellenére, ha nem 1-1 példát ragadunk ki, hanem az egész országot nézzük, akkor egyértelmű, hogy diplomásként magasabb fizetésre, és alacsonyabb munkanélküliségre számíthatsz, mint a diploma nélküliek.


Amúgy reál tárgyakkal még könnyebb is elhelyezkednim például biológia/kémia/fizika/matematika tanárból már hiány van az iskolákban, mivel nagyon kevesen végeznek, ők is pályaelhagyók többségében. Ehhez tanári végzettség sem kell, általános iskolában már tudsz taníani. kozigallas.gov.hu nézz körül (és akkor még nem beszélek arról, hogy elmehetsz külföldre, ahol keresettek az ilyen emberek).

2015. jún. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

" Ehhez tanári végzettség sem kell, általános iskolában már tudsz taníani."


???

Tanári végzettség nélkül hogy tanithatsz?

2015. jún. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Lehet, de csak akkor ha tudod mit akarsz igazán. Ez a 0 pont. Ha sikerül meghatározni jól a célokat akkor lehet segíteni abban hogy eljuss oda. Nem lehetlen, de ha "ismerősöktől" várod akkor azt lesheted.

Abból amit irtál a kérdésben 4 dolgot ajánlok:

1. tüzz ki célokat

2. ne mástól várj megoldást

3. nem hely függő

4. ne használj kifogásolható szavakat


Szivesen mást is de azt már csak privátban

2015. júl. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!