Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi értelme az állásinterjún a...

Mi értelme az állásinterjún a tól-ig fizetési igény meghatározásának?

Figyelt kérdés
Úgy értem ha én azt mondom hogy nettó 100.000-130.000 ft között megyek el dolgozni, akkor azt mondják, hogy oké akkor 100.000 mert minek fizessek 130.000 et ha 100.000 ért is eljön dolgozni?
2015. aug. 14. 12:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
A #3-as komment se adja meg a felső határ jogosultságára a választ. Mert ott is csak annyi van, hogy az alsó határt lövi be tisztán kp.-ban vagy kp.+egyéb juttatásokban. De ennek azért nincs értelme, mert ha valaki igénynek pl. 130ezret ad meg, akkor a főnök úgyis elmondja, hogy annyit nem tud adni, de az alacsonyabb nettó mellé jár Bözsi, céges kocsi stb...
2015. aug. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

" főnök úgyis elmondja, hogy annyit nem tud adni, de az alacsonyabb nettó mellé jár Bözsi, céges kocsi"


Ha én megadok bérigénynek br.- 450-600,000 ft-ot, az nálam azt jelenti, hogy vagy adnak 600 bruttót minimális (vagy 0) kafatériával vagy azt, hogy adnak 450 bruttót + br. 150e-nyi kafatériát. Legalábbis a mi cégünknél ezt mindenki így értelmezi.


Ha erre azt mondják, hogy 450-et tudnak adni meg 20e kafatériát akkor erre megmondom, hogy akkor köszöntem, hogy meghallgattak.


De ismétlem magam és az előttem válaszolót: Bértárgyalásra csak és kizárólag olyankor van a munkavállalónak esélye, ha jó pozícióba van (tehát a cég akarja őt és nem fordítva). 100-130-es állásoknál ez igen valószínűtlen, így abban igazad van, hogy ilyenkor tök feleslges tól-ig bérigényt megadni.

2015. aug. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Felső határ nincs. A tól-ig-ot szokták kérni, ahol az ig az nem azt jelenti, hogy ha a cég többet ajánl, akkor nem mész el dolgozni, hanem egy sáv megadását várják.


Az pedig, hogy mi értelme van a sávnak már több dolog vonatkozásában elhangzott.

2015. aug. 15. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Kérdező: igen pontosan definiáltad a bérfeszültség fogalmát, és kb azt is, hogy mit tehetsz ilyenkor.


Kiderül, hogy ugyanolyan tapasztalattal rendelkező, ugyanazt a munkakört végző kollégák eltérő bért keresnek (és itt megint nem 1-2%-ról beszélünk, hanem durván eltérő bért), akkor abból általában nem jön jól ki a cég.


Az emberek egy része az alacsonyabb végén a dolognak vagy feláll, és lelép, vagy elkezd hisztizni a magasabb bérért, de a legrosszabb talán az a kolléga, aki hangot sem ad az elégedetlenségének, és le sem lép, cserébe teljesen motiválatlan lesz, esetleg elkezdi finoman szabotálni a dolgokat (itt persze nem arra gondolok, hogy elvágja a villanyvezetéket, hanem elkezd csúszni a határidőkkel, visszatart információt, az ügyféllel úgy kommunikál, hogy rábizonyítani semmit ne lehessen, de azért az ügyfél se legyen maradéktalanul elégedett, etc), magában fortyog, dühös... Az ilyen emberrel az a baj, hogy néha sok időbe telik, mire rájönnek, hogy egyáltalán valami problémája van, addig pedig kitudja mi kárt okozott a cégnek.

2015. aug. 15. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

8-as: már egyszer írtam a legfontosabb, hogy az 1db számnál nem tudod, hogy mire is gondolt az illető, és ez bizony a 100k-s fizetésnél is megvan.


Ha a jelölt egy szimpla 100k-t mond, akkor nem tudod eldönteni, hogy érdemes e 90-el bepróbálkozni, vagy sem, egy 100-120 vagy egy 80-100 viszont egyértelművé teszi, hogy merre tendál inkább az igény, pedig mindkét esetben elhangzik, a 100 ezres szám.

2015. aug. 15. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!