Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy dadogó üzletkötő nehézségei?

Egy dadogó üzletkötő nehézségei?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem egy cégnél üzletkötőként, ahol az egész országban egyedül vagyok, így a napjaim nagy részében utazni fogok és találkozni potenciális ügyfelekkel, személyesen.

Viszont az a nagy gond, hogy dadogok. Keményen.

Főleg a p,t,k,m betűs szavaknál, és a szavaknak is leginkább az elején.

Mit tudtok javasolni? Tudom, hogy a termék a lényeg, viszont véleményem szerint nagyban ront az eladás sikerességén a rossz beszéd is (az enyém pedig nagyon rossz).

Még mielőtt megkérdeznétek, a cég, ahova kerültem, világcég, sok pénz van a dologban, és van előre is, ezért nagyon örülök a lehetőségnek, hogy sikerült bekerülnöm.

Visszakanyarodva a főkérdéshez: milyen módszert tudnátok javasolni a p,t,k,m betűkkel kezdődő szavak könnyebb kimondásához?

Több logopédián is jártam már, nem vagyok ideges egyáltalán, semmilyen körülmény között, nem feszes se a torkom, se a mellkasom, egyedül az ajkaim nem engedik kiejteni a szavakat.

Segítségeteket előre is nagyon szépen köszönöm!



2015. szept. 9. 10:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Pedig itt csakis a logopedia a segitseg. Egy dadogos uzletkoto eleg kemenyen hatranyban van, ha a konkurencia uzletkotoje nem dadog...
2015. szept. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ennek a cégnek egyetlen egy üzletkötője van az országban? És az is dadog? Nem lehet valami sikeres cég.

Komolyra fordítva a szót a dadogással keress fel logopédust! Biztos, hogy feszesek az izmok, azért van, hogy "ajkaim nem engedik kiejteni a szavakat." (egy logopédus)

2015. szept. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Az ajkaim is teljesen lazák. Arra utaltam, hogy ott van a probléma. Nem a mellkasomban, nem is a torkomban akad el a szó, hanem a számban.
2015. szept. 9. 10:50
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem értem, akkor mi a kérdésed, ha te jobban tudod. Magadat nem tudod kikezelni, kell hozzá szakember, aki mutat neked beszédtechnikai- ritmus, ill. légzőgyakorlatokat, amiket majd egyedül is gyakorolhatsz, de kezdetben hidd el, jobb ha megmutatja egy hozzáértő és utána esetleg havonta vagy két havonta megmutatod hogy állsz, és néha-néha kérsz segítséget. neten keresztül senki nem fog neked tudni adekvát gyakorlatokat mondani, ahhoz kell a személyes találkozás.
2015. szept. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ki volt az az agyament, aki dadogósan üzletkötőnek felvett?

Na mindegy, a helyedben, ha tudom, hogy melyik betűknél van gondom, előre megfogalmaznék a termékekhez olyan szövegeket, amikben lehetőleg kerülöm az ezekkel a betűkkel kezdődő szavakat, és ezeket gyakorolnám be.

2015. szept. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem a termék a lényeg. Milyen üzletkötő az, aki ezt hiszi? Lehet 200 éve a termék volt a lényeg, de ha most is az lenne, akkor nem lenne milliárdos ipar a REKLÁMipar.
2015. szept. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Vagyis neked bármilyen sz4rt el tud adni egy jó üzletkötő? Ezt szomorúan és együttérzéssel hallom.
2015. szept. 10. 16:00
 8/13 anonim ***** válasza:
65%
Erre két módszert tudok ajánlani. Az egyik az, hogy próbálj dallamosan beszélni. Nem annyira durván, mint pl Galla Miklós, de dallamosan. A másik, hogy a p,t,k,m hangzók utáni magánhangzót hosszan ejtsd. Tehát pl a potom helyett amolyan pótom lesz, de ez még mindig jobb, mintha fél percig erőlködnél egy szóval.
2015. szept. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem tud bármilyen szart eladni nekem a jó üzletkötő, de ha van két hasonlóan jó, vagy ugyanolyan termék, akkor attól fogom megvenni, akkor jobban el tudja adni és az tuti nem a dadogós lesz. Már nem bántásból.
2015. szept. 11. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Igyál meg egy deci felest, azt megoldja a nyelved.
2015. szept. 11. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!