Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit kereshetek jogász...

Mennyit kereshetek jogász diplomával, egy középfokú nyelvvizsgával közalkalmazottként, ill. köztisztviselőként?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, ha minisztériumba vagy esetleg rendőrségnél el tudnék helyezkedni, akkor mekkora fizetéssel számolhatnék, ha még teljesen pályakezdő vagyok.


Köszönöm előre is a válaszokat!


2015. szept. 9. 10:32
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Ahogy én számoltam kb 150ezer Forinttal számolhatnék, de nem vagyok benne biztos, hogy jól néztem a dolgokat. Szóval, ha valaki esetleg tudna segíteni, azt megköszönném.
2015. szept. 9. 10:34
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kb. annyit kereshetnél közszolgálati tisztviselőként, bruttóban. Közalkalmazottként még egy kicsit kevesebbet is.
2015. szept. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Bruttó 150? nem nettó az már? :\
2015. szept. 9. 13:47
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem netto lesz az, gondolom eltévesztette.
2015. szept. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Amiket írok, ebben a törvényben vannak:

2011. évi CXCIX. törvény a közszolgálati tisztviselőkről


Az illetményalap 3,1-szeresét kapod kezdőként, felsőfokú végzettséggel. [1. melléklet]

Nyelvvizsgára (komplex B2) az illetményalap 0,3-szorosát (30%-át) kapod, de ez egyébként függ a nyelvtől és a munkakörtől is, nem is biztos, hogy jár. [141. § (5) b)]


Vagyis összesen az illetményalap 3,4-szeresét kapnád. Ez az illetményalap jelenleg 38.650 forint, vagyis 131410 forint lenne az alapbéred. Természetesen bruttó, mivel minden bér bruttóban van megadva. Szerintem is nevetségesen kevés.


Vannak olyan szervek, munkakörök, amiknél eleve magasabb az alapbér, ezekről én nem tudok neked bővebben írni. Illetve az évek során szépen lehet előrelépkedni, vezető beosztásba kerülni, de kezdőként éppen csak meg lehet élni ebből. Persze a sárdobálás megy, hogy a léhűtő közszolgák, de igazából bagóért dolgoznak.

2015. szept. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Áhhh... tanultam 5 évig, azért h éhen halhassak :) királyság :D
2015. szept. 9. 15:06
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
De miert kell feltetlen állami szervnél dolgoznod? Versenyszferaban jobbak a fizetések. Pl minden nagyobb cégnél van jogi osztály.
2015. szept. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező, te miért érzed úgy, hogy "jár" neked a magas fizetés?


/szintén jogász vagyok/

2015. szept. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
76%

[link]


Egyébként itt van egy baró cikk a jogi munkáról.

2015. szept. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Sajnos bruttóban értendő ami a törvényben van. És 2 évente úgy br 2ezret emelkedne a fizud, szal nem éri meg a közszféra...
2015. szept. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!