Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit kereshetek jogász...

Mennyit kereshetek jogász diplomával, egy középfokú nyelvvizsgával közalkalmazottként, ill. köztisztviselőként?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, ha minisztériumba vagy esetleg rendőrségnél el tudnék helyezkedni, akkor mekkora fizetéssel számolhatnék, ha még teljesen pályakezdő vagyok.


Köszönöm előre is a válaszokat!


2015. szept. 9. 10:32
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
90%

"Kérdező, te miért érzed úgy, hogy "jár" neked a magas fizetés?


/szintén jogász vagyok/"


Nem azt érzi, hogy jár neki a magas fizetés, hanem azt érzi, hogy esetlg több jár neki annál, mint akinek semmilyen végzettsége sincs és szalagon ül valami gyárban 3 műszakban. Mert a fenti összeg nem több. Sőt.

2015. szept. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Utolsó megadta a választ.. :)


És valóban azért megy az ember jogra/orvosira/közgére meg úgy általánosságban egyetemre, mert úgy gondolja, hogy későbbiekben a tanulásba belefektetett energia majd meghozza a gyümölcsét.. erre kiderül, hogy majdhogynem jobban járok, ha elmegyek napszámosnak.. ( diákkoromban dolgoztam napszámba, nem volt egyszerű, de legalább fizetett)


Ugyanakkor én alapvetően szegedi vagyok, most tervezem, hogy Budapestre költözöm pontosan a munka miatt. Egyelőre úgy gondolom közférában könnyebben tudnék elhelyezkedni, mint pl egy cégnél. Egyébként bíróság/ügyészség lenne a vágyam, de ezt tudtommal leghamarabb csak jövő tavasszal tudom megpróbálni. Ezért elsőnek úgymond szeretném megvetni a lábam, és amint lesz biztos jövedelmem/bevételem akkor közben elkezdenék más irányba is nézelődni. De egyelőre úgy néz ki, hogy ez szinte lehetetlen...


Innen Szegedről pedig még nehezebb a fővárosban munkát keresni.. Na mindegy, kicsit elkalandoztam.. Mindenesetre ez a fizetés úgy gondolom nagyon kevés... függetlenül attól, hogy az ember jogvégzett, vagy sem.

2015. szept. 9. 23:09
 13/23 A kérdező kommentje:

Amúgy köszönöm mindenki válaszát. Jó ez a kis eszmecsere :)


Még annyit szeretnék kérdezni, hogy "nagy cégeknél" hogy lehet elhelyezkedni? Tudom ez a kérdés bután hangzik, viszont nyilván erre az opcióra én is gondoltam, ezért egy csomó nagyobb vállalat honlapján végigbogarásztam már "karrier" fület ( pl. Tesco, Spar, Pick, Zwack,Univer, Szentkirályi, Merci gyár..gyógyszercégek stb. kb egy egész délutánt ezzel töltöttem), viszont sehol sem láttam, hogy jogászt keresnek...


Illetve, ajánlotta valamelyikőtök a versenyszférát..azon belül a bojtárkodást?! Amennyire én most páromon keresztül megtapasztaltam ( szintén friss diplomás jogász) itt sem keresheti magát (már bocs a kifejezésért..)"gennyesre" az ember.. 120-at, nagyon max 130-at ajánlottak neki eddig pesten.. Az sem tűnik túl csábítónak.. :(


A cikk pedig nagyon érdekes..nem tudom, hogy sírjak vagy nevessek? :)

2015. szept. 9. 23:25
 14/23 A kérdező kommentje:
Bocsánat, most látom, hogy a bojtárkodást csak odaképzeltem.. azt nem írta senki, csak a cégeknél a jogi osztályt. Mindenesetre tény, hogy általánosságban a ügyvédbojtárok sem keresnek olyan hú de jól..
2015. szept. 9. 23:41
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Két felsőfokú nyelvvizsgával a közigazgatás amúgy annyira nem rossz. Nekünk mikor elkezdtük a köziget és mindenki utálta akkor mondta az oktató, hogy pedig ha ennyire utáljuk, akkor vagy nézzünk más után, vagy szeressük meg, mert miután végeztünk a leginkább a közigazgatás fog minket felszippantani és két felsőfokúval pénzben sem biztos, hogy érdemes mást nézni.
2015. szept. 10. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Persze ez rajtad nem segít. :)
2015. szept. 10. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

2011. évi CXCIX. törvény

a közszolgálati tisztviselőkről1

141§

(6) A (4) és (5) bekezdéstől eltérően az angol, francia és német nyelvek tekintetében a pótlék alanyi jogon jár, amelynek mértéke nyelvvizsgánként

a) komplex felsőfokú (C1) nyelvvizsga esetében az illetményalap 100%-a


az a bizonyos illetményalap meg 38500- ugyebár... Szóval megéri a nyelvtudás. :)


Na meg nem közalkalmazotti helyet kell nézni.

2015. szept. 10. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
76%

"Áhhh... tanultam 5 évig, azért h éhen halhassak :) királyság :D"


Fordítva ülsz azon a kehes gebén. Senkit nem érdekel, mennyit "tanultál" azon messzi, misztikus jogi egyetemeden. Az az érdekes, van-e versenyképes tudásod, amelyet pénzre tudsz váltani.

Ha nagy király vagy, találsz jól fizető munkát, ha pedig nem vagy nagy király, akkor érd be azzal, ami jut, már ha jut. Járni semmi nem jár, legfeljebb a szád.

2015. szept. 11. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
+1
2015. szept. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Amennyi a bértáblában fel van tüntetve.
2015. szept. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!