Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit kereshetek jogász...

Mennyit kereshetek jogász diplomával, egy középfokú nyelvvizsgával közalkalmazottként, ill. köztisztviselőként?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, ha minisztériumba vagy esetleg rendőrségnél el tudnék helyezkedni, akkor mekkora fizetéssel számolhatnék, ha még teljesen pályakezdő vagyok.


Köszönöm előre is a válaszokat!


2015. szept. 9. 10:32
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
54%

" illetményalap meg

38500- ugyebár... Szóval megéri a

nyelvtudás. :)"



A nyelvtudas megéri de nem a közig 38500 miatt... elmész egy multihoz diplomaval plusz két felsõfokkal akkor lényegesen jobbat kapsz mint a közig.

2015. szept. 13. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

21 ez nem feltétlen igaz. Egy az, hogy a közigbe a papír kell, mindegy, hogy beszéled-e, így az is megkapja a pénzt, aki adott esetben nem is tudná úgy használni a nyelvet, mint aki nem vizsgázott le. Én pl. mikor megkaptam a felsőfokúmat akkor sokkal szarabbul beszéltem angolul, mint most, pedig nem gyorstalpalón tanultam, de meglátszott, hogy iskolás angolt beszélek. Szaknyelvet, meg egyáltalán nem. A multi nem a papírt kéri, hanem a tudást, ami a nyelvvizsgára gyúrós, intenzív tanfolyamos egyéneknél nem mindig van meg.

Na meg a multinál a szart is kihajtját belőled, és valljuk be, a magyar állam nagyon elnéző és türelmes munkáltató.

2015. szept. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

Nos, úgy véle nem a szám jár, egy-két kedves hozzászólóval ellentétben, aki úgy gondolom, pont a szája miatt kerülhetett oda, ahová került.. ha érted mire gondolok, kedves kommentelő :)


Ugyanakkor én nem írtam le milyen nyelvet/ket beszélek.. nyilván közigben csak azt tudom pénzben kamatoztatni, amit papírral igazolok ;)


Na...most megyek felülök a kis kehes gebére, és elvágtatok a szaros summa cum laudémmal :D:D

2015. szept. 15. 18:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!