Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan tudom elintézni a tb...

Hogyan tudom elintézni a tb befizetésemet interneten keresztül? Milyen nyomtatványokat kell kitölteni? Ez lenne az első alkalmam tb fizetésre. F/19

Figyelt kérdés
2015. szept. 24. 15:48
 1/1 anonim ***** válasza:
89%

[link]


Fenti oldalról le tudod tölteni a NAV-os nyomtatványkitöltő segédprogramot. Miután az a gépeden van, ugyanezen az oldalon a "bevallás száma" lenyitása után megkeresed a 15T1011-es számú nyomtatványt, rákattintva bejön annak is a letöltő oldala. Letöltöd a gépedre, ez által a nyomtatvány az előzőleg letöltött programba fog beletöltődni.

A gépen megnyitod az ÁNYK-t és annak segítésével kitöltőd. Ha van ügyfélkapud, akkor azon keresztül be is tudod küldeni, ha nincs, akkor ki kell nyomtatni és alá kell írni, majd postán feladni.


A 15T1011-es nyomtatvánnyal bejelentkezel az egészségügyi szolgáltatási járulék fizetése alá. Aztán vagy elutalod a bankszámládról a fizetnivalókat, vagy igényelsz a NAV-tól hozzá befizetési csekket. Erre is van külön nyomtatvány, ami hasonlóképpen működik, mint ahogy az előzőt leírtam, de ha egy kockás papíron leírod, hogy mit szeretnél, és hova küldjék, azt is teljesítik.


Idővel kapsz egy tájékoztatót is tőlük levélben, vagy ha ügyfélkapun keresztül adtad be, akkor oda a tárhelyedre erről a fizetnivalóról.

2015. szept. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!