Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Be kell számolnom a betegségem...

Be kell számolnom a betegségemről állásinterjún?

Figyelt kérdés

van jó nagy lyuk ( majdnem két éves) az önéletrajzomon. Ebből fél évet munkanélküli voltam, majd kiderült egy betegségem, ami miatt egész idáig nem tudtam dolgozni. Nem szeretnék erről beszélni, elég, ha csak annyit mondok interjún, hogy betegség miatt nem tudtam dolgozni? Vagy firtatni fogják, hogy mi az? Már meggyógyultam, szóval nem befolyásolja a jelenlegi munkavégzésem.

26 éves vagyok, diplomázás után mindössze egy évet dolgoztam, majd jött a munkanélküliség és a betegség..


2015. dec. 7. 14:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
ha nem vág a munkába, nem akadályoz a jelenlegi munkába akkor nem feltétlen kell közölni
2015. dec. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

igen, én is úgy gondolom.

viszont a majdnem két éves lyukra tuti rákérdeznek, én meg csak annyit akarok közölni, hogy betegség miatt, de már meggyógyultam.Ennél többet nem.

2015. dec. 7. 14:40
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Normális helyeken nem fogják firtatni, hogy mégis milyen betegséged volt. Szarabb helyeken meg kb. bármi előfordulhat, de azokkal meg nem kell foglalkozni. Itt nagyobb gond, hogy a lyuk miatt esetleg be sem hívnak interjúkra. (Ha már behívtak, akkor szerencséd van, innentől kezdve szerintem ezzel nem lesz gond.)
2015. dec. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
Nem mondanám el, mert nem vennének fel emiatt (bár nem árulnék el, félrebeszélnének, de biztos, hogy nem) - ha rákérdeznének azt mondanám, családi ok miatt nem tudtam főállásba menni, ez alatt képeztem magam (szakmába vágó témában, a családi ok meg lehet egy ápolás, nagyi stb)
2015. dec. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Én is gondoltam rá, hogycsaládi okokat mondok.

Meg letettem a felsőfokút angolból, úgyhogy lehet azt mndani,hogy képeztem magam.

Meg még említhetek alkalmi munkákat is, annak talán nem néznek utána.

2015. dec. 7. 15:01
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
nem kell túlragozni, 1-2 alkalmi munka nem kell - elég a szakmai önképzés, a nyelvvizsga, és az, hogy ezt tudtad családi okok miatt vállalni ebben az időben.
2015. dec. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
de semmilyen szakmaiképzés nem volt, ha rákérdeznek, hogy mi volt az, csak nézni tudok majd, mind hal a szatyorban :(
2015. dec. 7. 15:45
 8/12 anonim ***** válasza:
67%
egy felsőfokú angol ragyogó, gratulálok hozzá! ha ez kell a munkádhoz, mindenképp nagyon örülnek majd neki. Lehet, hogy elég is. A szakmai önképzést úgy gondoltam, hogy figyeled a szakmai újdonságokat, bekapcsolódsz a vitákba (mi a szakma?)
2015. dec. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
közgazdász
2015. dec. 7. 15:52
 10/12 anonim ***** válasza:
67%

akkor a jó angol szuper fontos! + lehet, hogy a 2. nyelvet is szeretnéd felhozni felsőfokúra, azon dolgoztál (ezt nem fogják ellenőrizni és szintén nagyon fontos)


Én már bízom benned, most már te is bízz magadban!:D Legyél határozott, és lesz ahogy lesz - ne izgulj!

2015. dec. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!