Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti felmondanátok a helyemben?

Ti felmondanátok a helyemben?

Figyelt kérdés

27 éves férfi vagyok. Nettó 105.000 Ft-ot keresek. Ebből átlagban lejön 15.000 Ft, mert kocsival járok be dolgozni, ugyanis 35 km-re lakom a munkahelyemtől és rossz a buszközlekedés. Közigazgatásban dolgozom, ami nagyon stresszes és a fizetéshez képest nagyon sokat kell dolgozni. Mára már sikerült a munkám mellett egy olyan vállalkozást felépíteni 2 év alatt, hogy kb a háromszorosát meg tudom vele keresni, mint a köziges melómmal.


Kérdés, hogy ti még maradnátok alkalmazottként, vagy az új esztendő folyamán valamikor az évben felmondanátok és a vállalkozásotoknak élnétek?


2015. dec. 25. 14:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hülye lennél ott maradni. Minek mégis???
2015. dec. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
már rég felmondtam volna a helyedben, ha maximálisan a vállalkozásodra koncentrálnál, akkor a többszörösét is ki lehetne belőle hozni.
2015. dec. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%

No, nézzük csak meg: azt mondod, a 3x-át keresed meg, azaz akkor kb. 300 ezer ft-ot, ergo a havi bevételed kb. 400 ezer ft. Gondolom, most mellékfoglalkozású vállalkozó vagy, aki kb. 25 ezret adózik, mivel nem kell a járulékokkal fizetni. DE! Ha főállású vállalkozó lennél, akkor kiesik a 105 ezer ft + főállású vállalkozóként adóznál, ami min. 50 ezer ft havonta (81.000 ft-os járulékalappal, ennyi után kapnád a táppénzt, stb) vagy 75 ezer ft 135 ezer ft-os járulék alapppal. Tehát a havi 400 ezer ft-odból mindjárt csak 245 ezer lenne vagy még kevesebb (400 ezer - (105 ezer+ 50 ezer)= 245 ezer ft)


Kérdés, hogy Neked így is megéri-e?


Arról nem beszélve, hogy egy vállalkozás léte mindig bizonytalan - hacsak nem több lábon állsz. Elég egy hirtelen meghozott szabályozás, rendelet, amivel nem tudsz lépést tartani vagy megszűnik a kereslet a vállalkozásod alapja iránt...

Ezeket mind Neked kell végiggondolnod... :-)


Vállalkozó vagyok és boldog lennék, ha lenne egy főállásom mellé :-)

2015. dec. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Utolsó:


Főállású őstermelő lennék. Ott teljesen más a járulékok és az adó fizetése (szerintem kedvezőbb). És az őstermelői körön belül többféle dologgal foglalkozom, ezek együtt adják ki az egészet. Tehát ha az egyik dolog valami miatt nem hoz(na) olyan jól, akkor a másik kihúzná.

2015. dec. 25. 15:53
 5/14 A kérdező kommentje:

És a 105.000 Ft sem 105.000 Ft, mert mint mondtam 15 ezer havonta simán elmegy benzinre, nem beszélve a kopó alkatrészek cseréjéről.


Amit az utolsó előtti mond az is nagyon igaz, mert ha tovább fejlődök majd a 2016-os évben (és ezt akarom), akkor már szinte képtelenség lesz főállás mellett csinálni szerintem (ezért is tettem ki ezt a kérdést), nem beszélve a 2017-es év várható fejlődéséről.


Mivel minden nap 8,5 fél órát töltök bent a hivatalban + 1 órát utazással, ezt követően nem sok időm és energiám van a vállalkozásommal foglalkozni és folyamatosan ez sínyli meg a dolgot.

2015. dec. 25. 15:59
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Mégis mit vállalkoztok? Ha szabad érdeklődni?
2015. dec. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok - hát ha őstermelő vagy, az más...

Kár, hogy nem írtad ki az elején - akkor nem "téptem" volna feleslegesen a szám :-)

2015. dec. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Mezőgazdaság. Földjeim vannak. Ezen belül növénytermesztéssel és állattenyésztéssel foglalkozom.
2015. dec. 25. 16:39
 9/14 anonim ***** válasza:
50%
Simán felmondanék, nem tölteném el az életem legszebb éveit a börtönben (munkahely).
2015. dec. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%
3-as vagyok és fogadjunk, hogy akik lehúztak, alkalmazottak :D
2015. dec. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!