Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Normálisak, lényegében kirúgta...

Normálisak, lényegében kirúgtak a munkahelyemről, mert szakállat növesztettem?

Figyelt kérdés

A főnököm felhívott,az irodájába,hogy beszélgessünk.Közölte,velem,hogy a megváltozott külsőm nem fér bele a cég arculatába.

Igazábol kötelezni akart ra,hogy válljak meg a szakállamtól.Illetve különböző szankciókat helyezett kilátásba,ha nem teljesítem a " kívánságát"( bércsökkentés,pótlék megvonás, stb)


Másnap beadtam a felmondásomat, miután lehiggadtam.Úgy gondolom,hogy a munkáltatónak semmi köze az egyéniségemhez.


Azért zavar a dolog mert 4 éve dolgoztam ott és eddig tudtommal,nemvolt panasz a munkámra.



2016. febr. 6. 21:50
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
85%

Nekem is olyan munkám van, ahol elő van írva, hogy hogyan nézhetek ki, nem lehet tetoválás, piercing (látható helyen), férfiaknak szakáll...


Vannak ilyen munkakörök. A nővérem stewardess, nekik még a körömlakk színe is elő van írva, meg hogy hogyan hordhatják a hajukat.


Ez van, a döntés a tiéd, hogy így is kell ez a munka, vagy fontosabb a szakáll. Te döntöttél, hol a probléma?

2016. febr. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

"Te döntöttél, hol a probléma?"


A pontozásokat visszanézve úgy látszik vannak olyan önérzetes egyének, akik szerint ez probléma és törvénytelen, de ezeknek még a behivatkozott jogszabály sem meggyőző. Nem csak az önérzetük nagy, hanem a önbizalmuk is, csak tudnám mire fel...

2016. febr. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen szakállról van szó. Borosta? kicsit nagyobb? vagy jó hosszú rocker szakáll?


Nálunk dolgozott egy srác, aki k*vára bűzlött, mert nem fürdött és fogat sem mosott. Akárhányszor hozzám szólt, könnyezett a szemem és amint elment, öklendeztem. Mindenki szólt a főnöknek, de ő a főnök kicsike ölebe volt és nem történt változás. Annyit keresett,hogyha nem mos magára, hanem új ruhákat vesz, meg se érezte volna a számlája....


Egy szakáll miatt nem tartom igazságosnak a dolgot, mert nem tetováltad ki a nyakad, vagy arcod. Sajnos viszont annyi mocsokságot megtehetnek, hogy nem tudsz mit csinálni:S

2016. febr. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Kíváncsi lettem volna főnököd arcára, ha balta arccal benyögöd, hogy áttértél a muszlim xy ágára és vallási előírás a szakáll :D


Amúgy ez már vicc, 21. században vagyunk és pont a szakállon tipródunk? IT cégnél dolgozom, a fél vezetőségnek szakálla van, mégis ki a jó fenét érdekel?


Jártunk ki egy ügyfélhez (vezető biztosító központjába), az egyik fiatal ott dolgozó csajnak a NYAKÁN volt tetoválása (többek között) és senkit se érdekelt.


Amíg a munka szempontjából nem higiéniailag fontos, addig nem értem ezt a szakáll ellenességet.

2016. febr. 8. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

12. v.!


Pont Te magad írtad: "eltétlenül szükséges és a cél elérésével arányos." Itt ez baromira nincs meg.


Ha nem ment volna bele a kirúgásba a munkavállaló akkor a fekáliát is ki lehetett volna perelni a főnökségből.


Az elbocsájtásnak szigorú törvényi protokollja van. Azonnali elbocsájtást max. csak próbaidő alatt lehet csinálni.

Nem úgy működik,hogy : Hé Józsi vágasd le, mert ha nem holnap ki leszel b....va.

2016. febr. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
0%

Igen normális.

Például pékségben nem lehet műköröm. Vannak szabályok amiket bekéne tartani mint az iskolában ;)

2016. aug. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"Például pékségben nem lehet műköröm. Vannak szabályok amiket bekéne tartani mint az iskolában ;)"


Ez k..rva jó, csak itt nem egy pékségről, hanem egy irodáról van szó. Hidd el, hogy rohadtul nem mindenki pékségnél dolgozik, például a kérdező sem, ezt pedig tudnád, ha elolvastad volna a kérdést.

2016. aug. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Romlott világban élünk, ahol ez sajnos normálisnak számít.
2016. aug. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

#16

Igen a műköröm beleeshet az ételek közé, a díszítés szintén leválhat.


De hogy az orodában a szakáll lemásszon, és valami bajt okozzon az elképzelhetetlen.

2020. nov. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!