Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehet normális munkát szerezni...

Lehet normális munkát szerezni 4 év gimnázium nélkül? (16 évesen)

Figyelt kérdés

Ott kezdeném hogy ezt nem azért kérdezem mert nem kerültem be sehová, hanem azért mert már elegem van az iskolából, semmi értelmét nem látom. Most egy kéttan gimibe vagyok 0.-os, úgyhogy még négy teljes évem lenne mielőtt letenném az érettségit, amivel tulajdonképpen csak a seggemet tudnám kitörölni. Az egyetemhez meg már végképp nem lenne türelmem (lehet hogy pénz se). Angolból nagy eséllyel le tudnám tenni a felsőfokút, de ha az nem sikerülne akkor a közép az 100%.


Szóval szeretnék találni egy munkát ahová nem kell érettségi és egész jól keres. Szívesen elvégeznék előtte egy ilyen 1 éves intenzív képzést ami felkészít rá mindenféle irodalom meg töri nélkül (már ha létezik ilyen). Gondoltam arra hogy gimi mellett dolgozok, de akkor nem lenne időm leckét írni, tanulni meg főleg. Ha meg hétvégén dolgoznék az sz*rt se érne, keresnék vagy tízezret egy hónap alatt, és lehet így is sokat mondok... Tehát marad a normális munka. A segédmunka nem jöhet szóba, nagyon kevés a fizetés, és hiába dolgozok, nem fogok magasabbra jutni.


Na már megint túl sok lett a rizsa... Lényeg a lényeg, nem akarok még 8 évet elb***ni tanulással. Így is rosszul érzem magam hogy a szüleimen élősködök 0 felelősséggel. 1 év még ok, de utána inkább elmegyek kanadába kocsit mosni, azzal is jobban járok.



2016. márc. 4. 14:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

1. 18 éves kor alatt nem mehetsz Kanadába, sem kocsit mosni, sem más munkára.


2. Ha nincs érettségid sem, akkor kizárt, hoyg jól keresö munkát találj, még érettségivel is nehéz.


3. Viszont ha ennyire buta meg igénytelen vagy, akkor hiába is mnd neked bárki bármit, úgysem fogod fel, hogy érettségi nélkül max. minimálbért kaphatsz, vagy még azt sem.

2016. márc. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Valószínűleg túl erős Neked a suli.

Elsőnek 100 %-ig igaza van, minden úgy van, ahogy leírta.


De hogy segíteni is próbáljak: lehet, hogy akkor Neked ez lenne a megoldás:


[link]

2016. márc. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Iskola nélkül semmire nem jutsz.

Se Magyarországon, se külföldön.

Gondolod, hogy Kanadába majd csak úgy már ne is haragudj, de egy "századrangú magyar senki" kell? Több millió ember akar oda (is) menni dolgozni rajtad kívül, nálad normálisabb végzettséggel, mi az esély rá, hogy pont te kellesz? 0.000001% kb?


Ja és hogy akarod, hogy bárhova is felvegyenek dolgozni, ha még egy alapvető iskolát sem tudtál elvégezni hm?? Mi a biztosíték arra, hogy dolgozni tud az, aki még egy iskolában sem tud pár évig helyt állni? Nem is égetném a helyedben magamat egy munkáltatónál.


Érettségivel csak a segged tudod kitörölni? És anélkül mit tudsz kezdeni?? Még segget törölni sem tudsz majd nélküle...


Amúgy meg mi az, hogy hétvégi takarítással 1 hónap alatt 10 ezret keresnél? Tisztában vagy te a pénzzel egyáltalán?? 10 ezret nem kereshetsz havi 8-10 nap munkával. Én mikor diákként dolgoztam havi 10 napot, már akkor is 50 ezer körül kaptam, nem tudom milyen 10 ezer vagy kevesebbet beszélsz te...


Segédmunka nem jöhet szóba??


Hát pedig készülj fel, érettségi nélkül lehetőségeid itthon és külföldön:


-koszos gyári munka

-segédmunka

-mosogatás

-takarítás


Kb ennyi. És ne gondold, hogy külföldön majd ebből te dőzsölni fogsz, olyan lakás és egyéb árak vannak, hogy örülhetsz, ha ételre jut majd egy takarítói fizuból.


Szóval rajtad el, de ne várd, hogy te majd 8 általános végzettséggel vezető leszel valahol vagy akárki. Igaz, érettségivel nem lehet sokra menni, de nélkülözni sem lehet, mert anélkül meg pláne nem mész semmire. Ez van.

Érettségi+főiskola, vagy érettségi+nyelv+valami jobb OKJ kombinációk már jók lehetnek.

2016. márc. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

nézz már szét az országban 16 éves létedre...


diplomával nem tudnak elhelyezkedni, szakmunkások java része alig keres többet minimálbérnél, és akkor te érettségi nélkül akarsz többet keresni?


mit tudsz te nyújtani egy cégnek, amit egy diplomás ember nem tud, hogy te több fizetést kapj mint ő?


Álomvilágban élsz!

2016. márc. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

1. a kanadásat nem komolyan gondoltam... nem értem, mindenki minden random mondaton fenn akad...

2. Nem az a helyzet hogy nem bírom a sulit, 4-es 5-ös vagyok, hármasom nem is lett. Annyi hogy nem akarok fölösleges dolgokat tanulni. Attól még hogy nem írtam, nem kell következtetéseket levonni, pláne nem ilyen hangnemben. Azzal kezdtem hogy bent vagyok egy jó gimiben, erre azzal jöttök hogy "nem tudok elvégezni egy gimit se". El tudok, csak nem akarok mert 4 évig tart. És ha már mondom hogy van angol tudásom ne nézzetek már valakinek aki kettessel épphogy átment nyolcadikon.

3.Nem kell fél oldalon keresztül lebaszni mert nincs ilyen munka. Csak reménykedtem hogy a nyelvvizsga valamit segítene, vagy van valami munka amiről nem hallottam. tini vagyok, nem hülye. És különben is, ha nem kérdezem meg, lehet átfutok valami felett. Én ötletekért jöttem ide, nem azért hogy újra meg újra azt halljam amit eddig is tudtam. Ha nem tudsz ilyen lehetőségről, írd azt hogy nem tudsz róla. ennyi. semmi fölényeskedés, semmi alaptalan következtetés, egy normális mondat. Ha meg esetleg valaki tud ajánlani egy megoldást, azt megköszönöm, ha nincs, akkor valahogy kibírom ezt a 4 évet a gimiben.


Azért köszönet a 2. válaszolónak a normális hangnemhez és a "valószínűleg" szóhoz

2016. márc. 4. 15:47
 6/14 anonim ***** válasza:

2-es vagyok és nem akartalak lenézni, de a szakiskolában/szakközépben hasznosat tanulnál, s nem tudom, azt elolvastad-e, hogy a hiányszakmáknál 10-30 ezer ösztöndíjat is adnának - ergo arra is megoldás lenne, hogy ha nem akarsz a szüleiden "élősködni".

Ez talán megoldás lenne - a hiányszakma tanulása - amikor érettségi nélkül viszonylag jól kereshetsz...

2016. márc. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Még oda akartam írni az utolsó mondat után hogy nem szarkazmus, csak nincs edit gomb.
2016. márc. 4. 21:19
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha nem kell érettségi, akkor ahogy már mondták menj el szakmunkásképzőbe. öcsémnek nincs érettségije, csak egy jó szakmája, amiben el tudott helyezkedni és jól keres. Gyakorlaton még pénzt is keresett.

Ha megtalálod a megfelelő szakmát, amit szívesen csinálnál, értesz hozzá és van rá kereslet, akkor egy + nyelvvizsgával nyert ügyed van, akár külföldön is.

+ fiatal vagy, simán meggondolhatod magad és a szakmunkás után is leteheted az érettségit. Amivel egyébként a megszerzett szakmádban akár feljebb is juthatsz a ranglétrán.


Egy jó sokszor többet ér egy érettséginél, sőt akár egy diplománál is.

A diákmunkával pedig nem jársz rosszul. Ne csak a pénzt nézd, amit kapsz érte (mellesleg, nem fizet annyira rosszul, mint gondolod + dolgozhatsz azért is, hogy haza add a pénzt, így már nem ingyen élsz, hanem a tőled telhető módon segítesz a szüleidnek is). Nézd azt is, hogy rengeteg tapasztalatot szerezhetsz. Ha nyitott szemmel jársz rengeteg tapasztalatot szerezhetsz, amit iskolában nem tanítanak meg.

2016. márc. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
*egy jó szakma
2016. márc. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Kb ennyi. És ne gondold, hogy külföldön majd ebből te dőzsölni fogsz, olyan lakás és egyéb árak vannak, hogy örülhetsz, ha ételre jut majd egy takarítói fizuból. "


Azert a 3-asnak uzenem, hogy nekem is erettsegim van es a nejemnek is. En egy gyarban dolgozom 3 muszakban havi 1500 euroert, a nejem reszmunkaidoben konyhai kisegito 900 euroert. Ez 2400, plusz kozel 200 euro csaladi potlek. Ebbol azert mar meg lehet elni kulfoldon is...

2016. márc. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!