Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elvállalnál olyan munkát...

Elvállalnál olyan munkát amihez még végzettség sem kell, úgy hogy neked 2 diplomád is van?

Figyelt kérdés

A nővérem 32 éves és 26 éves koráig tanult (2 diploma PhD)

3 évig dolgozott, majd haza költözött vidékre a párjához. Azóta nem dolgozik, mert nem talál munkát.

Mivel abba a faluba nőttünk fel és a szüleink és rokonaink a mai napig ott élnek, több munkalehetőséget is ajánlottak neki, de mivel egyik sem a végzettséghez kapcsolódik nem vállalta el egyiket sem.

A párja dolgozik, a nővéremet a nyugdíjas szüleim támogatják anyagilag.

A párja nem akar városba költözni.

Én havonta támogattam anyagilag a szüleim, (soha nem kérték, én gondoltam úgy, hogy jól jönne nekik a segítség)

De, most hogy tudom a nővéremnek adják a pénzt, nem tudom mit tegyek. Én őket szeretném támogatni, nem a semmirekellő testvéremet.

Ő döntött úgy hogy haza költözik, tudta mi vár ott rá.


2016. márc. 31. 14:43
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
90%
Ha arról lenne szó, hogy a nővéred párja egyedül el tudja tartani mindkettejüket, akkor én azt mondanám, tegyen, ahogy gondolja, és érthető, ha nem akar olyan munkát, ami nem a végzettségéhez kapcsolódik és amihez ennyire túltanult. Viszont a helyzet, amit leírsz, egészen más, a nővérednek szégyellnie kellene magát, amiért a lusta és könnyű utat választotta, hogy 30 felett ahelyett, hogy elvállalna bármilyen munkát a megélhetésért, a szülei támogatására szorul inkább. Egyértelmű, hogy büdös neki a munka, gondolom nem hajlandó lesüllyedni a kétkezi munkás emberek szintjére, hiszen ő művelt, tanult, ennél többet érdemel. Szánalmas, komolyan. Csodálkozom, hogy a párja nem dobta még ki.
2016. márc. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
96%

szerintem diplomától függetlenül igaz, hogy ha nincs más, akkor el kell fogadni azt is, ami nem a végzettségünkhöz illik..aztán keresni munka mellett jobbat..

de ha a kis faluban nincsen más, akkor vagy be kell járni nagyobb városba dolgozni(agglomeráció), vagy nagyobb városba költözni..más opció nem nagyon van.

szerintem igazad van, te a szüleidet támogatnád, mégis a munkaképes korú,tanult nővednek adják..

beszéld meg a szüleiddel,hogy azt a pénzt nekik szánod. ha nem tartják be, akkor ne adj addig amíg nem dolgozik a tesód.

2016. márc. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
95%
Igen! Sajnos mi is olyan helyen lakunk, ahol jó munka, végzettséghez képest nincs, de még a közelében sem :) 1 főiskolai és 1 egyetemi diplomám van, és végzettséget meg nem követelő munkát végzek. Minimál bérért, de nekem nem büdös a munka és soha nem voltak illúzióim, hogy biztosan találok egy szuper helyet.. Nem mondom, hogy nem vágynék egy másikra, de ahol vagyok, mindenkinek érettségije van, mégis szeretek itt dolgozni.
2016. márc. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
91%
Igen, elvállalnám. Mert a saját gőgöm miatt nem használnám ki sem a párom, sem a szüleim. Érthető, hogy a szüleid akarod támogatni, és nem a testvéred.
2016. márc. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
95%
Olyan nincs, hogy valami munka "nem méltó" vagy "megalázó" valakinek, mert minden munka valakinek a hasznára van, vagyis jó dolog. Persze ha van képesítésem, akkor ahhoz kapcsolódóan szeretnék dolgozni, de ha olyan munka nincs, akkor bármilyen más munkát szivesen vállalnék. Még az istállótakarÍtás sem szégyen. Ingyenélőként másokra támaszkodni amikor dolgozhatnék is, az viszont az.
2016. márc. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
75%

Ez hülyeség...

Nekem 3 szakmám van (nem diploma, 1 OKJ, 2 felnőttképzés) és pár továbbképzés...

Én nem lennék ilyen ingyenélő, hogy még másnak kelljen kisegítenie! A nővéred megérdemelne 1-2 hétnyi éhezést hátha felfogja mennyit is ér a 2 diplomája úgy...

Diplomája van, de sajnos esze nincs :S

Ez nem büszkeség, hanem egoizmus...az ilyen megérdemelne egy nagy pofont az élettől, hogy lezuhanjon végre a magas lóról...


23F

2016. márc. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
70%

Nekem is PhD-m van, de most egy olyan helyen dolgozom, ami ugyan kapcsolódik a szakmámhoz nagyrészt, de amit kis túlzással egy majom is el tudna végezni (állami cégnél). Viszont kapok érte pénzt és szeretem is csinálni, és szakmámba is vág.:)


A nővérednek előre kellett volna megnéznie a munkalehetőségeket a faluban, vagy pedig elfogadtatni a férjével, hogy ő nem dolgozik (ha a férj mondjuk el tudná és akarná őt tartani) ha nem vágna a szakmámba egyetlen munkalehetőség sem a faluban, ahol élünk, eleve nem költöztem volna oda.


De amúgy meg a PhD-mel nem vállalnék el bármit, mert nem a semmiért csináltam, dolgoznék, csak a szakmámban akarnék.

2016. márc. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
12%
Én ebbe nem szólnék bele. Simán lehet olyan ok, amiről Te nem tudsz. Pl. kell neki a pihenés ahhoz, hogy összejöjjön a gyerek.
2016. márc. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Na jó, de akkor sem a tesó pénzére kell gyereket vállalni.
2016. márc. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Az annyi, hogy ő ilyen. Mindig is ilyen volt. Mindent meg kellett neki adni, ha esetleg valamit nem tudtak neki a syüleink akkor számonkérte őket, hogy mégis miért csináltak gyerekeket ha nem tudják a számukra fontos dolgokat biztosítani.

Úgy gondolja nem jár külön köszönet azért a szüleinknek mert majd 30 évig eltartották és mindenben erő felett támogatták, szerinte ez minden gyereknek jár!

2016. márc. 31. 15:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!