Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Budapesten szeretnék albérlete...

Budapesten szeretnék albérletet kivenni ez hogy megy? 18L

Figyelt kérdés
Szegedi vagyok Budapestre költözök fel fősulira és most fogok egyedül lakni először. Nem nagyon vagyok otthon az ilyen témában:D Lakást keresek 13,6,7 kerületben kb vagy környékén olyan havi 180ezer a maximum.. és néztem hirdetéseket de a kaució az pontosan mi pl:450 a havi kaució +lakbér+ rezsi meg közösköltség .. és ezt ezek mellé minden hónapban kell fizetnem? azaz majdnem ha 180 az albértlet akkor 630ezer havonta?:D Elnézést ha valami kicsit értelmetlen lett ..

2016. ápr. 12. 19:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
27%
180 ezer lakbért akarsz fizetni havonta? Egy szoba miért nem elég neked? Nyertél a lottón?
2016. ápr. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
nem nyertem. pesten nem lehet olcsón albérletet kivenni pl én csak 100ért láttam de az olyan is.
2016. ápr. 12. 19:14
 3/15 anonim ***** válasza:
71%
6.kerben találsz klasszat és olcsóbbat , az egy drága teljes lakás lehetett . Budán is kifoghatsz a rakparton jókat .
2016. ápr. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%

a kauciót egyszer kell kifizetned, amikor beköltözöl. ez az a pénz ami biztosítja a bérbeadót, hogy nem léphetsz le lakbér fizetés nélkül. akkor is visszatarthatja a bérbeadó, ha az ingatlanban kár keletkezett amíg ott laktál.

most mondok egy példát: 40 ezer a lakbér és kéthavi kauciót kér, akkor 2x40 tehát 80 ezret fizetsz ki amikor beköltözöl, utána havonta 40et + rezsi + közös költség, stb.

én is albiban vagyok, mi úgy beszéltük meg, hogy visszakapom a kauciót ha elköltözöm. nyilván ha kár nem keletkezik közben a lakásban.

2016. ápr. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
48%
szerintem vegyél inkább saját lakást, ha ennyi zsetonod van amit a tejbe apríthatsz .
2016. ápr. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
oh köszönöm:) és mondjuk ott lakok x időt és akkor mikor beköltözök 1 havi lakbér meg 2 kaukció? és a kaukció 400ezer?:D bocsi kicsit összekeveredtem.. mindenki mást mondott na szóval csak 1x fizetek kauciót amikor beköltözök?és ha nem csinálok semmi kárt stb akkor meg ha elköltözök 1-2 év mulva azt visszakapom?
2016. ápr. 12. 19:51
 7/15 A kérdező kommentje:
amugy meg én csak 150-180ig nézegettem neten de persze ha megtetszik pár akkor felmegyek pestre megnézni? de szerintetek egy ingatlan ügynök tudna segiteni?
2016. ápr. 12. 20:00
 8/15 anonim ***** válasza:
93%

Ezt a bérbeadóval kell megbeszélni, beleírni a szerződésbe, hogy visszakapod a kauciót ha elmész, vagy lelakhatod, stb.

Akkor leírom mégegyszer a saját példámat :D

A bérleti díj 40ezer forint az én esetemben. Amikor beköltöztem, kéthavi kauciót kértek el, tehát 80ezer forintot. Ez egyszeri összeg, egyszer kell kifizetni a beköltözéskor, amikor kiköltözöm, visszakapom ezt a 80etret. A további hónapokban a havi bérleti díjat, esetemben 40ezer forintot kell fizetni minden hónapban, ehhez jön hozzá a rezsi, illetve közös költség, összesen kb 50ezret szoktam fizetni.

Ha mondjuk kinézel egy olyan lakást, aminek 100ezer a bérleti díja havonta, és kéthavi kauciót kérnek, akkor 200ezret kell kifizetned, utána pedig minden hónapban 100at+rezsi+közös költség. Remélem érthető :D

2016. ápr. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
91%
A jó albérletek gyakorlatilag azonnal elkelnek, tehát a majd felmegyek és megnézem dolgot már most felejtsd el. Nézegesd a hirdetéseket, tájékozódj, hol mennyiért lehet reálisan bérelni, és még időben (nem augusztus végén...) csapj le a megfelelőre.
2016. ápr. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
62%
Főiskolàra mèsz? Ilyen tudatlanul? Itt làtszik hogy egy nagy sza* az oktatàsunk. Szüleidet miert nem kerdezed? Ennyire fingotok sincs a valò èletről?
2016. ápr. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!