Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért mondják hogy jogász...

Miért mondják hogy jogász túlképzés van amikor az összes jogász ismerősöm egyetem után azonnal kapott állást bőven 300. 000-400. 000 Ft-os fizetéssel?

Figyelt kérdés
Természetesen nem a felesleges vidéki egyetemekről beszélek

2016. máj. 22. 17:44
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
64%

"Miskolcon a legjobb a jogász képzés az országban, ezen kívűl meg csak Pécsen van szóval túlzás, hogy felesleges vidéki egyetemeket nevetek."


:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD


Ezen jót röhögtem. A miskolci jogászképzés egy 0, újgazdag szülők hülyegyerekeinek a játszótere.


Amúgy meg már nincs túlképzés, mivel gyakorlatilag csak a pénzesek tudnak bekerülni, a minőség annál gyatrább. Magyarország jobban teljesít.

2016. máj. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
22%
Miskolc? Ott még egy akadémikus sincsen. (Mondjuk a Rektor Urat nagyra tartom). De azért lássuk be: egy ekkora országnak elég lenne egy fővárosi, egy egyházi, és egy vidéki jogi kar, a többi helyen legyen kihelyezett tagozat, ha nagyon akarják. Egy csomó felesleges tanszék van pl. az ELTÉ-n is. Külön Agrárjogi, Munkajogi, Kriminológiai, NJ és NMJ, Pénzügyi Jogi Tanszék minek? Minek külön eljárásjogi tanszékek, szinte mindenütt együtt vannak az anyagi joggal.
2016. máj. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
89%
9000 ügyvéd csak Bp-n, ügyészi és bírói, meg közjegyzői álláshely meg alig. Milyen jó, hogy én már régen állásban vagyok.
2016. máj. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
13%

"bocs, kötözködés lesz, de a gyémántdiploma nem a summa cum laude,"


Jól van, akkor tedd fel a szemüveged és nézd meg mi áll a szó előtt és után.

2016. máj. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem egy, a diplomaszerzés ideje alapján minősülő dolgot nem helyes összemosni a diplomaminősítés alapján minősülő dologgal. Még a karikírozás kedvéért sem.
2016. máj. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim válasza:
84%
Felkeltette az érdeklődésemet a kérdésed, de aztán szembe jött velem ez: "felesleges vidéki egyetemek." Nem hisze,. hogy bármiféle információt is tudnék adni egy olyan embernek akit az alapműveltség-valamint a kulturált viselkedés szele még csak meg sem suhintott. Ez a baj a sok budapestivel, néhány hozzád hasonló ember miatt kollektívan lenéznek titeket vidéken. Nem tudod miről beszélsz.
2016. máj. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy hogy milyen állásra jelentkezett. Nekem 2 ELTE jogon végzett ismerősöm van akik minimálbért kapnak ügyvédbojtárként, és a fizujukat zsebből kiegészítik 130-ra. És örülhetnek hogy nem nekik kell fizetni. Lehet hogy az egyik a Pázmányon végzett, nem vennék rá mérget. Van egy olyan is aki jobban keres, de ő már úgy kezdte el az egyetemet hogy tudta hogy lesz helye, az egész családja jogász.
2016. jún. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
73%

Én budapestiként a PTE-ÁJK-n tanulok munka mellett, akik előttem kezdtek ott, azok mind elhelyezkedtek 1-2 hónapon belül, leginkább versenyszférában. Igen, kell a külföldi nyelvtudás is, erre Pécsett különösen figyelnek. A PTE-ÁJK-s diploma az egyik legversenyképesebb jogi diploma. Én nem tudok a magam nevében beszélni, én folyamatban lévő jogász végzettséggel már jogi előadói feladatokat látok el, diplomázás után is a jelenlegi munkahelyemen fogok dolgozni, szóval nálam mindegy, hogy honnét van a diplomám.


Rátérve a kérdésre: ha rendelkezik a jogász tárgyalási szintű idegennyelvtudással, simán el tud helyezkedni egy multinál, vagy egy nemzetközi ügyvédi irodánál annyiért, amennyit te is írtál.

2016. jún. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
pécsi egyetem.... :D vicc kategória
2016. jún. 12. 11:22
 20/27 anonim ***** válasza:
87%
Ezt a hatalmas tapasztalatod mondatja veled? Fővárosba jártam, de hallomás alapján például a pécsi orvosi és jogi részével semmi baj sincs.
2016. jún. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!