Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi idő alatt találtál...

Mennyi idő alatt találtál munkat (bsc közgazdász)?

Figyelt kérdés
Én kezdem úgy érezni, hogy reménytelen az egész, hónapok óta nem találok semmit, pár helyre behívtak de vissza sem jeleztek. Nyelvvizsgám középfokú angol van. Mit tegyek? Hagyjam a kozgazt es foglalkozzak valami mással?
2016. jún. 2. 11:36
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:
Vidéki egyetemre jártam, közepes kategóriájú. Vidéken is keresek, de inkább a főváros lenne a cél. Eddig 2 helyre hívtak be de nem vettek fel egyikre sem. Szakmai kérdéseket nem tettek fel, angolul nem kellett beszélnem pedig az egyikhez komoly feltétel lett volna az angol tudás. Igy nehéz a rátermettséget bizonyítani. Hiába tudom magamról, hogy a munkámat odaadóan végezném ha nem kapok esélyt. Én is sokszor hallottam már, hogy tehetségek minden esetben viszik valamire, de ha nem kapok eselyt arra, hogy bizonyítsak, akkor lehetek akar mekkora tehetség. Mindenhova 300 bruttó bérigényt írok, volt, hogy 280-at. 300-nál többet sehol nem kértem, de a budapesti lakhatás, közlekedés stb. miatt nem igazán mehetek ez alá.
2016. jún. 2. 17:40
 12/41 TamásTóth ***** válasza:
83%

Én még amikor a bsc-t csináltam 5. félévemben 3 hónap alatt találtam célirányos munkát (pénzügy). Nyilván gyakornoknak mentem, így, amikor meglett a diplomám akkor már 8 hónap gyakornoki tapasztalatom volt pénzügy területen. Azóta folyamatosan dolgozom. Ha az egyetem alatt nem csináltál semmit "csak" tanultál, akkor nem lesz könnyű elhelyezkedned, bár elméletileg valahol kellett szakmai gyakorlatot eltöltened. Mit csináltál és mennyi ideig, esetleg miért nem maradtál?


Az, hogy 2 interjú után nem vettek fel, nem jelenet semmit, egy ismerősöm például felmondott a munkahelyén 2 hónapos felmondási idővel és "csak 1.5 hónap alatt talált munkát és volt kb 15 állásinterjún. (2.5 év tapasztalata volt a területen szintén közgazdász). Nem kell elszomorodni, hogy ha nem sikerül 2 állásinterjú, akkor van gáz, ha 30-40 felett nem sikerül, mert az azt jelenti, hogy veled van a baj.


Interjúzni is meg kell tanulni, lehet az interjúkat túlizgulód, vagy egyszerűen nem illenél oda a személyiséged miatt. (esetleg túl félénk vagy vagy túl rámenős vagy). Ezt 2 interjúból még nem lehet leszűrni. nyelvtudás pedig angol és francia elég kell legyen, ha mindkettőből legalább középszinten tudsz kommunikálni.

2016. jún. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
59%

"Pest megyében is talán ha 20-25 állás van szabad jelenleg."


Aha, ez nagyon hihető szám... :XD

2016. jún. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:
Olyan helyen voltam szakmai gyakorlaton ahová még a gyakorlathoz is protekció kellett, nehezen sikerült, igy bekerülni nem tudnek, pedig próbáltam. Angolból egy sima es egy szakmai közepem van, franciabol pedig csak alap de középfokon beszélek (kettannyelvu gimibe jártam, de nem lett meg a felsőfok, közép pedig ott nincs). Egyébként kontrolling területen voltam gyakorlaton, nagy állami cégnél.
2016. jún. 2. 19:06
 15/41 A kérdező kommentje:
Valaki írta, hogy ugyanaz az állás többször van meghirdetve. Ez szinte enyhe kifejezés, ugyanis láttam olyan állást, amit meghirdetett a cég es azon kívül 4 (!) fejvadász cég szo szerint ugyanazzal a szöveggel. Igy könnyen kijön 190 állás profession-ön, ha beírom kulcsszonak, hogy közgazdász..
2016. jún. 2. 19:09
 16/41 anonim ***** válasza:
79%
Fejezzétek be az önsajnálatot meg a hazudozást, csak a Deloitte oldalán több gazdász pozíció van hirdetve mint 25. Ha végig megyek az általam ismert multik budapesti karriert kináló oldalain már több állás jön ki mint 200.
2016. jún. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
50%

Nem önsajnálat, tények. 1,5 hónap alatt állást találni kamu. Mire behívnak, lemegy a 3 körös interjúztatás meg még engedélyeztetik, már az is több, mint 1,5 hónap,és akkor felvettek az első helyre, ahova jelentkeztél. Nekem volt olyan, hogy 3 hónapot vártam egy állásra, amit nekem szántak. Multinál nem olyan egyszerű.

Szerintem kifejezetten olyan állásokat pályázz, ahol feltétel a francia nyelvtudás, mert abból azért nincs olyan sok.

2016. jún. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 TamásTóth ***** válasza:
Miért lenne hihetetlen, hogy 1.5 hónap alatt volt valaki 15 állásinterjún és az egyikre felvették? Miért lenne mindenhol három körös az interjúztatás? Multiknál, ha több embert keresnek, akkor jellemzően fél-1 nap alatt megtartják az egészet. Ebbe belefér a teszt írás, az AC és a személyes interjú is. De például, ahova felvették, ott csak egy 1.5-2 órás interjú volt.
2016. jún. 3. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
100%

Corvinusra vagy BGE-re járó gazdasági végzettségű ismerőseim általában végzés után azonnal kaptak munkát, legtöbbje suli mellett dolgozott és amikor végzett, akkor egyből alkalmazták.

És ez a 20-25 meghirdetett állás is fals adat, több százat mondanék inkább a fővárosban. Vidéken sokkal nehezebb, tudom, pláne ha nem dolgoztál suli mellett és nincs semmiféle tapasztalatod, na meg semmi extra nyelvtudás.

2016. jún. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
0%

Azért a több száz erősen túlzás. Én Székesfehérváron dolgozom, az iroda fele Pestről jár ide, azt mondják, nem találtak helyben. Érdekes, vajon miért ingázik ennyit, ha több száz állás közül lehet ott válogatni? Diplomás, 2 nyelvet beszélő emberek.

Amúgy szerintem kb. fél év a reális,amennyi idő alatt lehet munkát találni. Shared service-ekben a franciával azért szerintem lehet találni.

2016. jún. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!