Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi idő alatt találtál...

Mennyi idő alatt találtál munkat (bsc közgazdász)?

Figyelt kérdés
Én kezdem úgy érezni, hogy reménytelen az egész, hónapok óta nem találok semmit, pár helyre behívtak de vissza sem jeleztek. Nyelvvizsgám középfokú angol van. Mit tegyek? Hagyjam a kozgazt es foglalkozzak valami mással?
2016. jún. 2. 11:36
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
57%

"Azért a több száz erősen túlzás. Én Székesfehérváron dolgozom, az iroda fele Pestről jár ide, azt mondják, nem találtak helyben. Érdekes, vajon miért ingázik ennyit, ha több száz állás közül lehet ott válogatni? Diplomás, 2 nyelvet beszélő emberek. "


Pedig ennyi a realitás. Persze az állások nagy része nincs meghirdetve állásportálokon, de a cégek karrieroldalán mindig van egy rakás.

Csak a Deloitte oldalát néztem most meg, 38 nyitott helyük van Budapesten, többségben gazdasági.

KPMG: 28 pályakezdő állás, 40 munkatapasztalattal betölthető.

PWC: 16 tapasztalt, 15 pályakezdő.

EY ajánlatait nem néztem meg, mert nem igazodtam ki 2 perc alatt a karrier oldalukon :D

(Egyébként akkor ez egál, mert nekem kollégám jár fel Székesfehérvárról Bp-re naponta.) Tehát csak a Big 4-ből ha hármat nézünk, akkor is 137 nyitott állás van Budapesten. És akkor még nem nyálaztuk végig a nagyobb bankokat, biztosítókat, könyvelőirodákat, vagy szimplán a nagyobb cégeket ahol van külön pénzügyi, számviteli stb. osztály. A kis cégekről meg szó se volt még. Saccra lehet most legalább 300-400 nyitott diplomás közgazdász pozíció a fővárosban és ez egy átlag számnak mondható.

2016. jún. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 A kérdező kommentje:
Ezekről én is tudok, köszönöm. Viszont, nem vagyok válogatós, de nem számvitellel és adózással szeretnék foglalkozni, ezért nem is pénzügy számvitel szakra mentem anno. Soha nem is szerettem ezeket, én gazdálkodási és menedzsment szakra jártam. Gazdasági területen szinte minden érdekel ezen cégek működési területét leszámítva. Most lehet támadni, hogy el kell kezdeni valahol, viszont ha folyamatosan ezeket látják a cv-ben, akkor ebbe nagyon könnyen benne lehet maradni akaratom ellenére is..
2016. jún. 3. 19:12
 23/41 TamásTóth ***** válasza:
És pontosan mivel szeretnél foglalkozni? Mert a szakmai gyakorlatod kontrolling volt, ami szintén pénzügy/számvitel terület.
2016. jún. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
Leírtad, hogy mivel nem. Mivel igen?
2016. jún. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
Na, ja, én is bentragadtam a pénzügyben, pedig utálom. Compliance?
2016. jún. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 A kérdező kommentje:
Azért voltam kontrollingon, mert az volt helyben és oda is protekció kellett. Szívesen foglalkoznék logisztikával, projektmenedzsmenttel, ingatlannal stb.
2016. jún. 3. 21:41
 27/41 anonim ***** válasza:
46%

"Viszont, nem vagyok válogatós, de nem számvitellel és adózással szeretnék foglalkozni, ezért nem is pénzügy számvitel szakra mentem anno. Soha nem is szerettem ezeket, én gazdálkodási és menedzsment szakra jártam. "


Tehát ha sem pénzügy, sem "adózás", számvitel, akkor mi marad? Milyen pozícióban szeretnél dolgozni?

2016. jún. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 A kérdező kommentje:

Projekt, logisztika például. De egy beszerzői álláshoz is mindenhol tapasztalat kell, nem találok pályakezdőnek valót. Projektmenedzsment szinten... Pedig nem projekt vezető akarok lenni, de pl szívesen foglalkoznék ütemezéssel, stb


Nem érzem magam válogatósnak azert, mert nem akarok olyasmivel foglalkozni, amilyen szakra nem is jártam. Érdekel még a marketing is, bár azt sem tanultam magas szinten.

2016. jún. 3. 22:04
 29/41 TamásTóth ***** válasza:
51%
Tessék profession-ön 5 perc alatt találtam 64 állást, amiből ha 20-30-at már jónak tartasz és jelentkezel rájuk, és abból csak 5-re hívnak be már akkor is jó vagy. Egyedül Budapestre a logisztikára és a pályakezdősségre szűrtem. A GE-től kezdve a Boschig van itt minden. Nem hiszem, hogy nem lenne állás amire tudnál jelentkezni.
2016. jún. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 TamásTóth ***** válasza:

Tessék nem igényelnek tapasztalatot logisztikai állások:

[link]

[link]

2016. jún. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!