Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 16 éves lány vagyok és lassan...

16 éves lány vagyok és lassan már el kéne döntenem, hogy milyen pályára lépjek. Tetszik a pszichológia. Milyen nehéz egy ilyen szakképzettséget elsajátítani? De tudom a jó munkához sok tanulás kell.

Figyelt kérdés

2016. júl. 26. 20:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológián mindenképpen sok tanulás kell. 5 év a minimum, a mesterképzés, ami már ugyan szakirányú, de szakképzettséget még igazán nem ad, csak alapot, amire építhetsz. Ezután jönnek a szakirányú továbbképzések, amikkel szakpszichológus lehetsz, ehhez kell valamilyen módszer(ek)et tanulni. Szép hivatás, ha megtalálod benne a saját irányodat, amivel azonosulni tudsz és amit lelkesen tudsz űzni, akkor megéri.
2016. júl. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

ez nagyon megterhelő, éveket tanulsz, utána lehet pár évig munkanélküli leszel, mert az országba évente 1000-en végeznek. És akkor ott leszel 28 évesen önbizalommal, mert végre találtál munkát a városodban, közbe aki sima szakmunkás már 20éves kora óta éli az életet, nyaral, megházasodik, beosztja a pénzt.

Nehéz elmondani, de cél hiánya, esetleg a kudarcok, tönkreteszik a magánéletet is.

2016. júl. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Programozó legyél.
2016. júl. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia, en most voltam vegzos, és pszichora jelentkeztem. Az even megint felmentek a ponthatárok es nem vettek fel (410 pontom volt, emelt tori érettségi, nyelvvizsga, a többi erettsegim nyolczvanszazalek koruli). Nem is bánom,h ogy nem vettek fel, mert rájöttem, hogy értelmetlen. Tény és való,a hogy feljebb is írtál h rengeteg év elmegy. Alapkepzes, mesterképzés,utana önköltséges egyéb dolgok. Rengeteg pénzt elvisz, ráadásul nagyon divat lett, és rengeteg pszichológus lesz (már most is az van...). A felszín amit én láttam, hogy milyen jó egy Feldmarnak lenni, közel sem a valóság. Pályakezdőként amikor mar közel vagy a harminchoz alig fogsz pénzt kapni, mert nincs munkatapasztalatod... Persze ez ne vegye el a kedvedet, mert megéri, nagyon szép hivatás, de jó tanulmánnyal millió olyan dolog van ami szintén érdekes és a kesobbiekne meglehet belőle élni. És közben ugyanúgy erdekodhetsz a pszichologia iránt :)
2016. júl. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!