Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondás: szabad belevinni...

Felmondás: szabad belevinni érzelmeket? Úgy akarok felmondani hogy nagyot üssön a cégre és valóban meg is tehetem pozíciómnál fogva. Ez piti vagy természetes?

Figyelt kérdés

Utálom a munkahelyem jó ideje fel akarnék mondani. De addig nem, amíg nincs más. Hát találtam mást de csak év végén kezdek ott. Viszont anyagilag se vagyok megszorulva így bártan felmondhatnék itt azonnal is, nem gond a pénz.

De arra gondoltam dehogy mondok fel én most. Itt a nyár ősszel indul egy új projekt a cégnél. Őszig találna embert a helyemre.

Majd kivárom az őszt de még akkor se mondok fel. Beindul a projekt és majd ha már megy és nyakig bene vagyok na akkor állok fel!

Felmondási időt bekalkulálva.

Mert projekt előtt találnak embert helyettem. De projekt közben olyat aki be is tud kapcsolódni menet közben és mindent átlát-hát ez egy lehetetlen feladat. Az édeskevés hogy végzettsége meg gyakorlata van az utódnak. Át is kell látni a dolgokat.

Na ez lennék én. Én meg menet közben felállok és ha beszólnak még azt is elintézem hogy végig betegállományban legyek felmondási idő alatt.


Miért teszem mindezt? Kis fizetség (nagyon kis fizetség!) az elmúlt évek összes szopatásáért, az utolsó pillanatban módosított szabiért, a karácsony előtti benyögésért (sose felejtem el – most nincs fizu majd tán jövőre.. karácsony előtt).

Na ezért teszem ezt. Utoljára még akkorát rúgok a cégbe amekkorát csak tudok. És most valóban olyan helyzetben vagyok hogy tudok rúgni és fájni fog. Minden vicc nélkül.


Beszéltem jogásszal rám verhetnek e bármit esetleg a felmondás miatt. Semmit. Sima határozatlan szerződés, felmondható és a cég semmit se tehet. Elfogadják és bekaphatják.


Csak az a kérdés: érdemes szabad-e érzelmet belevinni a felmondásba?


2016. aug. 12. 19:13
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

"ugyan minek maradsz egy napot is még? "


ezt is leírtam megtehetném hogy ma beadom a felmondásom de nem teszem . és ezt is leírtam.

eRRŐL szól a kérdés.

Ha most felállok az nem üt. Ha ősszel állok fel az üt. Nagyot.

2016. aug. 13. 18:53
 12/23 anonim ***** válasza:
90%
Csak aztán nehogy neked üssön nagyot
2016. aug. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Már ezt is leírtam.

Olyanokra mi a szarnak reagálnak kérdeznek amit leírtam?

2016. aug. 14. 09:13
 14/23 anonim ***** válasza:
87%
Miért vered itt mégis erre a nyálad? Érdekes módon nem mindenki mögéd áll, hogy jaj micsoda ötlet. Sőt, a többség ellened van. Ha ilyen nagyfiú vagy szemétkedni, miért kell mások véleménye? Csináld akkor és kész, magadat minősítd. Persze nem másra mutogatni, na ahhoz már nem vagy nagyfiú. Ennyi vagy.
2016. aug. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

"nagyfiú"


Hát nagyfiú az nem vagyok sőt semmilyen fiú se vagyok. Ez tény...

Nincs kuki a lábam közt.

2016. aug. 14. 13:03
 16/23 A kérdező kommentje:

"Sőt, a többség ellened "


Ja nem tudtam hogy ez egy harc. Én véleményeket kértem.

Ellenem... háborúban állunk?

2016. aug. 14. 13:04
 17/23 anonim ***** válasza:
74%
Van vélemény mellette és ELLENE. Ennyire retardált vagy? :S
2016. aug. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jobb békében elválni. Sejtem milyen mentalitású a cég, úgyis szemét leszel, hogy "cserben hagyod" a céget és továbbállsz. Nem érdemes ezt még tetézni. Egyszerűen csak lépj ki és kész. Az esetleges jó kapcsolatokat pl a kollégákkal ne szakítsd meg, nem tudhatod, hogy később rájuk szorulsz-e még. Ha esetleg ártasz a cégnek, nekik is árthatsz, a sérelmeid megtorlása később akár drága is lehet. Továbbmegyek, bizonyos tekintetben csak magadat hibáztathatod, ha ilyen rossz körülmények között kitartottál a cég mellett. Ja, hogy nem volt tapasztalatod és pályakezdőként és itt tanultál bele a munka világába? Panaszra semmi okod, az eleje mindig ilyen. Ha pedig nem pályakezdő voltál, még annyira se értem, hogy miért maradtál és tűrtél. Ne égess fel magad mögött mindent, még akkor sem ha most elragadtak az érzelmeid. Lehet pár hónap vagy év múlva nagyon fogod bánni.
2016. aug. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

" Lehet pár hónap vagy év múlva nagyon fogod bánni."


Marha szomorú lesz az a jövő ahol már ezt a mocsok helyet is sajnálni fogom hogy otthagytam. Akkor inkább a kötél faág tényleg.

2016. aug. 17. 14:51
 20/23 A kérdező kommentje:

"még annyira se értem, hogy miért maradtál és tűrtél."


Mert kényelmes barom voltam és úgy voltam vele szar a légkör de legalább jól fizetnek. Aztán rájöttem hogy szar a légkör és más cégekkel összevetve nem is fizetnek jól

De még ekkor is úgy voltam hogy biztos út az ismeretlen helyett jobb.

Aztán rájöttem hogy ez baromság és elkezdtem keresni. És találtam.

És megyek. De előtte terveim szerint még egy pár pofon kiosztásra kerül. Mert rájöttem ezt is megtehetem.

2016. aug. 17. 14:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!