Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondás: szabad belevinni...

Felmondás: szabad belevinni érzelmeket? Úgy akarok felmondani hogy nagyot üssön a cégre és valóban meg is tehetem pozíciómnál fogva. Ez piti vagy természetes?

Figyelt kérdés

Utálom a munkahelyem jó ideje fel akarnék mondani. De addig nem, amíg nincs más. Hát találtam mást de csak év végén kezdek ott. Viszont anyagilag se vagyok megszorulva így bártan felmondhatnék itt azonnal is, nem gond a pénz.

De arra gondoltam dehogy mondok fel én most. Itt a nyár ősszel indul egy új projekt a cégnél. Őszig találna embert a helyemre.

Majd kivárom az őszt de még akkor se mondok fel. Beindul a projekt és majd ha már megy és nyakig bene vagyok na akkor állok fel!

Felmondási időt bekalkulálva.

Mert projekt előtt találnak embert helyettem. De projekt közben olyat aki be is tud kapcsolódni menet közben és mindent átlát-hát ez egy lehetetlen feladat. Az édeskevés hogy végzettsége meg gyakorlata van az utódnak. Át is kell látni a dolgokat.

Na ez lennék én. Én meg menet közben felállok és ha beszólnak még azt is elintézem hogy végig betegállományban legyek felmondási idő alatt.


Miért teszem mindezt? Kis fizetség (nagyon kis fizetség!) az elmúlt évek összes szopatásáért, az utolsó pillanatban módosított szabiért, a karácsony előtti benyögésért (sose felejtem el – most nincs fizu majd tán jövőre.. karácsony előtt).

Na ezért teszem ezt. Utoljára még akkorát rúgok a cégbe amekkorát csak tudok. És most valóban olyan helyzetben vagyok hogy tudok rúgni és fájni fog. Minden vicc nélkül.


Beszéltem jogásszal rám verhetnek e bármit esetleg a felmondás miatt. Semmit. Sima határozatlan szerződés, felmondható és a cég semmit se tehet. Elfogadják és bekaphatják.


Csak az a kérdés: érdemes szabad-e érzelmet belevinni a felmondásba?


2016. aug. 12. 19:13
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

De azért elmesélek egy esetet mely rávilágít milyen hely is ez.

December 10 elmúlt várjuk a novemberi fizut. Nem jön. Ígéretés hogy majd holnap.. nem jön.

Dec 22 az utolsó munkanap az évben. Szent ígéret hangzik el a főnöktől hoyg akkor fizu lesz. Biztos.


dec 22. Fizu nincs főnök nincs. Főnök nélkül nincs fizu ugye. Keressük a főnököt feleségétől kiderül elutaztak és csak januárban jönnek.

Ez milyen utazás ? valami hirtelen halaszthatatlan családi ok? A feleség aki meg semmikt se tud a fizuról, őszintén válaszol: nem, már vagy egy hónapja betervezték.


!!!


És akkor megjött a novemberi fizu január közepén. Karácsonyra egy fillér se nem jutalom meg prémium még fizu se.

A főnök egy szót se ejt arról mit ígért dec. 22-re. És senki se mer rákérdezni....


Na jó hely?

2016. aug. 17. 17:07
 22/23 A kérdező kommentje:
Ja kihagytam: szólni uygan seki se mert de azért 3-an adták be decemberben a felmondásukat azonnali hatállyal.
2016. aug. 17. 18:26
 23/23 anonim ***** válasza:
Jajj hányan hiszik ezt magukról, hogy nélkülük megáll az élet. Aztán elmennek és megy tovább minden. Senki sem pótolhatatlan. Miért ha nem gonosz módon időzítve felmondasz hanem meghalsz akkor mi lesz? Csődbe megy a cég mert te nem vagy többé?
2019. febr. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!