Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek is szörnyű amit a...

Szerintetek is szörnyű amit a HR-esek művelnek?

Figyelt kérdés
Most végeztem kommunikáció és médiatudomány szakon ráadásul az egyik legszínvonalasabb intézményben, a Debreceni Egyetemen. Általában behívnak állásinterjúkra, de volt egy ami nagyon felidegesített. Ez egy hitelvalidációs állás volt egy nagybankban, de mivel a kommunikációt nagyon hangsúlyozták így úgy gondoltam jó eséllyel bekerülhetek. Nem jeleztek, majd mikor felhívtam őket közölték, hogy nincs meg hozzá a megfelelő kvalitásom, ami nonszensz ugyanis ez az egyik fő dolog amit elvártak a jelölttel kapcsolatban. Hogy lehetne megakadájozni, hogy ilyen kis p.csa hr-esek elvegyé a munkát az oda illőktől? 24/L

2016. okt. 17. 09:15
1 2 3
 11/27 A legböszmébb Feri ***** válasza:
79%

1. Színvonalas intézmény, ha kommédiáról van szó, a Budapesti Corvinus egyetem és a Budapesti Metropolitan Egyetem. A Debreceni Egyetem orvosképzésben kiváló, kommédián súlytalan.

2. Csapnivaló a helyesírásod. Ha a pályázati anyagodat is hasonló igényességgel állítottad össze, sok jóra ne számíts.

3. Bankba pénzügyi, üzleti, gazdasági végzettséggel lehet bekerülni (jellemzően PSZ, GM), vagy infós/mérnöki diplomával, nyilván az informatikai, fejlesztési, tesztelési, adatbáziskezelési részlegre. Kommédiával akkor lehet esélyed, ha csinálsz egy PSZÁF vizsgát.

4. Kisebb arcot, több alázatot. A "kis p.csa" hr-esnek van munkája, neked - egyelőre - nincs.

5. Ha erős, jó nyelvtudásod van, próbálj bekerülni egy SSC-be, akad néhány Debrecenben is. Jól fizetnek, tőkeerős, igényes cégek, referenciának is jók. Szerezz 2-3 év munkatapasztalatot, és közben levelezőn, szigorúan munka mellett végezz el egy mesterképzést, lehetőleg Budapesten. Tudom, nehéz, a francnak sincs kedve utazgatni, de ha a kommédiával akarsz kezdeni valamit, akkor a legjobb intézménybe kell járnod, ez pedig nem a DE.

2016. okt. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
91%

HR-es kis pitsa vagyok, és fogalmad sincs sem az életről sem a munka világáról. Én is azonnal kiszurnelek ilyen stílussal.


Komolyan azt gondoltad, hogy egy hitelvalidációs állásre bekerülhetsz, mert jól beszélsz?


Mekkora pofonokat fogsz még kapni....

2016. okt. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
73%
Most végeztem büfé-ruhatáros szakon, ráadásul az egyik legszínvonalasabb intézményen, a Bivalybsznádi Főiskolán. Általában behívnak állásinterjúkra, de volt egy, ami nagyon felidegesített. Ez egy atomfizikusi állás volt egy kutatóintézetben, de mivel az ebédszünetet nagyon hangsúlyozták, így úgy gondoltam, jó eséllyel bekerülhetek. Nem jeleztek, majd mikor felhívtam őket, közölték, hogy nincs meg hozzá a megfelelő kvalitásom, ami nonszensz, ugyanis ez az egyik fő dolog amit elvártak a jelölttel kapcsolatban. Hogy lehetne megakadályozni, hogy ilyen kis p.csa hr-esek elvegyék a munkát az oda illőktől? 24/L
2016. okt. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
65%
10, elütés, ha felcserélsz két egymás közelében levő betűt...
2016. okt. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
82%

Bankszektorban dolgozó kontroller/elemzőként még én sem pályáznék egy hitel validációs állásra.

Média szakkal? Esetleg a bank PR, marketing osztályára jó eséllyel, de mondtak ennél jobb ötletet is felettem.


Ha a pénzügyi szektorban szeretnél dolgozni, akkor érdemes kiegészítő közgazdasági/pénzügyi-számviteli alapismereteket szerezned, mert anélkül roppant nehéz lesz.


Az, hogy egy álláshirdetésben benne van a megfelelő kommunikációs készség és más efféle bullshit-ek, az ma már szinte természetes és töltelék. Ez nem azt jelenti, hogy kommunikáció szakos pályakezdőként számodra lett kiírva ez a pozíció.


(off: mert a helyesírásodat többen kifogásolták: a hitel validáció nem két szó véletlenül? :)

2016. okt. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
71%
A kommunikációs készség nem bullshit, hanem egy soft skill. Ez opyan, mint ha lenne egy angol szakos diplomád, és kiírnák egy mérnöki álláshirdetéshez, hogy jó angol nyelvtudás kell, te meg jelentkeznél, hogy nem csak hogy van neked, de még diplomád is van róla.
2016. okt. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem érdemes lenne tájékozódnod az álláspiacról mielőtt teljesen fölöslegesen felhúzott magad. A kommunikáció szak hogyismondjam nem valami nagy cucc, én konkrétan elvégeztem egy reál szakot is mellette, hogy végre legyen egy normálisan fizető munkám... A banki szektorhoz és a hitelvalidációhoz semmi közöd nincsen, és még kommunikálni sem tudsz valami jól (a megakadájozni különösen fájt). Ha sikerül is ezzel a végzettséggel rövid időn belül pályakezdőként elhelyezkedned, az vagy protekcióval, vagy nem feltétlenül diplomát igénylő, pl asszisztensi pozícióban a legvalószínűbb. Képzeld, velem 6 éves munkatapasztalattal, 2 nyelv targyalóképes ismeretével és piackèpes (2.) diplomával is elfordult, hogy nem hívtak be egy interjúra, holott tökéletesen megfeleltem. Aztán hiszti helyett jelentkeztem egy másik állásra.
2016. okt. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
13%
Üssétek csak szegényt, üssétek! Gondolom ti is sok pofont kaptatok az élettől, ezért veritek le máson... :DDD
2016. okt. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
53%
#18: szerencsére nem, én viszonylag kevés pofont kaptam, mivel nagyjából meg tudtam ítèlni, hogy hol a helyem a munkaerő-piacon, és nem képzeltem azt, hogy én teszek szívességet egy cégnek, ha elmegyek oda dolgozni. Ezzel szemben a kérdező lehülyep*csázza a hr-est, aki okos vagy sem, nála egészen biztosan többet letett az asztalra.
2016. okt. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
#10: a címben is hiányzik egy vessző. Azt is hozzászámoltad?
2016. okt. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!