Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan kezeljem az irigyeket?

Hogyan kezeljem az irigyeket?

Figyelt kérdés
29 éves férfi vagyok, párom pár évvel fiatalabb nagyon sikeresek vagyunk az életben/karrierben. most vettünk egy nagy családi házat van 2 autónk, jövőre lagzi, szóval nagyon megy az életünk. viszont észrevettem, hogy a faluban nagyon sokan megváltoztak Velünk kapcsolatban. már teljesen ötlettelen vagyok, hogy hogyan kezeljem a helyzetet? szóval beregisztráltam ide is :-) sajnos nem látják, hogy mi ezért éveket/éjszakákat tanultunk, és nagyon sokat beletettünk. én úgy vagyok vele, hogy nem igazán érdekel, próbálok továbbra is barátságos lenni a környezetemmel, talán majd elmúlik, de páromat bántja a dolog. mit tennétek a helyünkben?

2016. okt. 23. 06:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem nem ők változtak, hanem ti :)
2016. okt. 23. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%

szóval beregisztráltam ide is :-)


na, mert az aztán a sikeres és boldog emberek jellemzője, hogy a gyk olvasói véleményezzék az életét...

2016. okt. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
63%

"na, mert az aztán a sikeres és boldog emberek jellemzője, hogy a gyk olvasói véleményezzék az életét..."


Miért gondolod, hogy aki szakmailag, a karrierje és a pénzügyei szempontjából sikeres, annak rögtön a szociális kapcsolatai is rendben vannak, millió barát, akihez fordulhat bármilyen ügyben, és nincs szüksége arra, hogy anonim tanácsot kérjen?



A sokszorosát keresem annak, amiért itt az emberek siránkozni szoktak, hogy elérhetetlen álom fizetés, de a barátaim nagy része külföldre költözött, ahol még jobb életük van, én meg maradtam, egyre kisebb társasággal magam körül, és egy ehhez hasonló kérdést nem is biztos, hogy velük vitatnék meg, főleg, hogy a megmaradtak egy része szerint ennyit keresni nem is lehet, ha nem valami politikus az ember.

2016. okt. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%

Mit szól hozzá a falu.

Kitérdekel???????????!!!

2016. okt. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
31%

"próbálok továbbra is barátságos lenni a környezetemmel"

Ez jó, de azt hiszem, még jobb lenne, ha egy kicsit nyitott szemmel járnátok és körülnéznétek: miben tudnátok segíteni a falu életét? Nem feltétlenül anyagiakra gondolok: pl ha van autótok - kettő is - és valakinek szüksége van rá, hogy bemenjen a közeli városba, akkor ajánljátok fel, hogy beviszitek - amikor úgyis mentek be. Vagy ha van idős, egyedülálló néni, aki alig tud mozogni, akkor vásároljatok be neki nehezebb dolgokat, hogy ne kelljen cipelnie (nem feltétlenül a saját pénzeteken gondoltam, bár ha úgy érzitek, akár azt is).

Ha van a faluban szegény család, Karácsony előtt csináljatok cipősdoboz akciót, stb.


Most csak "vaktában lövöldözök", mert nem ismerem az életkörülményeiteket, de biztosan van lehetőség a segítségre.

2016. okt. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
18%

5-ös vagyok és a mondanivalóm lényege nem biztos, hogy kiolvasható: ha a falu azt látja, hogy Ti is törődtök velük, "nem vagytok elszállva", akkor lehet, hogy Ők is másképp fognak látni.

Látom, magas pontszámot(85%-ot kapott, aki azt írta, kit érdekel a falu véleménye, és azt a részét osztom is, hogy az ember ne más elvárásai szerint éljen, de azért nem túlságosan jó érzés ellenséges környezetben élni) Meg aztán az irigység sok csúnya cselekedetet tud szülni... :-(

2016. okt. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%

Persze utolsó, valakinek jól megy és rögtön majd pucnsoljanak a szomszédoknak? Jó hogy a feneküket ki ne töröljék. Szép dolog a segítség, de nyilván nem azért tettek bele a kérdező meg a párja annyi munkát, hogy aztán majd osztogassák boldog-boldogtalannak, mert azok meg irigyek. Gondolkozzál már.

Kérdező: ha opció, költözzetek olyan helyre, ahol nem ismer senki (akár csak 2 várossal odébb),a falu népe a legtöbbször nem túl intelligens.

2016. okt. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%

"Ez jó, de azt hiszem, még jobb lenne, ha egy kicsit nyitott szemmel járnátok és körülnéznétek: miben tudnátok segíteni a falu életét?"


Ezzel az a baj, hogy a nyuszika sapkája helyzetet szüli.


Ha elkezdik ezt csinálni, akkor majd a falu közli, hogy meg akarják vásárolni őket, hogy adhatnának többet is, hogy semmi nem elég, hogy felvágnak, hogy szórják a pénzt.



Az ilyen kicsi zárt közösségekben nem lehet megfelelni, bárki aki kilóg az átlagból (felfelé vagy lefelé) azt a szájukra veszik, az nem jó, azzal csak a baj van, ha ráadásul felfelé lóg ki, akkor még irigyek is rá, mert biztos ő a bűnös azért, hogy a többieknek nem megy ilyen jól.


Hidd el, ilyen helyzetből nem igazán lehet jól kijönni.

2016. okt. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%

7-es, nem azt mondtam, hogy osztogassa szét, amije van, SŐŐŐT!!!, azt is odaírtam, hogy nem feltétlenül anyagiakra gondoltam, hanem egy kis odafigyelésre a környezetre, egy kis tevékenység a falu életéhez, jobbá tételéhez.


Sajnálom, hogy ennyire önzőek az emberek itt a gyakorin, és még nem is az érdekel, hogy másodpercek alatt lehúztatok 0-ára - egyszerűen siralmas, hogy nem képesek az emberek felfogni, hogy ma nekem, holnap Neked.

Ahhoz meg külön gratulálok, hogy még a cipősdobozos hozzászólásom is 0-ás lett!!! Ott "pusztuljanak" meg a szegény gyerekek karácsonykor - csak nekünk legyen meg mindenünk, ugye? Szégyelljétek magatokat, hogy ennyi jóérzés sincs bennetek.


"nyilván nem azért tettek bele a kérdező meg a párja annyi munkát, hogy aztán majd osztogassák boldog-boldogtalannak" - csak csendben és halkan kérdezem - ez nem irigység? :D


Nekem nincs sok mindenem, egyedül nevelem a fiamat, néha nagyon nehezen, de ha valamire nincs szükségem, nem kidobom ki a kukába, hanem megkeresem, hogy ki örülne neki: kinőtt bicikli a családsegítőbe, kinőtt ruha, mesekönyvek az adományboltba stb.

2016. okt. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
42%

"Az ilyen kicsi zárt közösségekben nem lehet megfelelni,"


Ismerem a falut - de nehogy azt mondja nekem valaki, hogy ha ki kell festeni az iskolát, óvódát és beállnak segíteni festeni, akkor azzal "megvásárolják a falut". Ilyenekre gondoltam, csak épp mindenki félreértette és rögtön az anyagiakra asszociált...


Érdekes, ez a hozzászólás 100 %-os lett:

"Szerintem nem ők változtak, hanem ti :)"


Nos, én ezt a gondolatmenetet folytattam a segítéssel, mert lehet, hogy tényleg egy kicsit esetleg "elszálltak" - még ha nem is érzik vagy nem is észrevehető...

2016. okt. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!