Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért mindig csak másoknak...

Miért mindig csak másoknak jön össze minden, velem kitol az élet?

Figyelt kérdés

Olvasgatom, hallom a sikersztorikat, valalki megírt egy appot, keresett 30 ezret, valaki csinált weboldalt, 3. hónap után 100.000-et keres, kapott álommunkát, ülőmunkát tapasztalat nélkül cégnél, távmunkában programozik, youtube csatornája van, vállalkozás, sorolhatnám.


Ambíciózusként mindig is a karrieremet próbáltam fejlesztgetni, tanultam, programozni, több weboldalt hoztam létre, majd amikor egyik sem vállt be, jött a youtube, meg a távmunka, alkalmi munkák, aztán fél éve állást keresek, de alapbérből úgy nettó 140 ből is alig lehet megélni úgyis, 18 vagyok, semmi sem jön össze, vállalkozáshoz sincs tőkém, a tudomány érdekel és a youtubeon a "szórakoztatás" fölkapott, így esélyem sincs, teljesen motivűlatlan vagyok és csak el akarok költözni itthonról, olvasom, valaki 18 évesen már rég elköltözött, de tényleg CSAK annak jár családi ház, fizetés, minden, aki szaporodik ész nélkül, családi ház, aki meg dolgozna, kreálna dolgokat (fotózással, szobrászattal, MINDENNEL próbálkoztam), az meg örüljön ha egy 8 nm es szobát kap, 5 lakótárssal, 3 műszakos munkaidővel, robotmunkával, akinek vannak gyerekei dolgoznia sem kell..:( Tényleg mindent próbáltam, a weboldalnak SEO, adománygyűjtés találmányokra indiegogo, kickstarter, napi több órákat próbálkoztam több éven keresztül, itt is rengeteget olvastam a kategóriában, vállalkozás, munka, stb, 3 találmányom is lenne, de úgyse küld senki, mert még a telefonszámot is meg kell adni és úgy van hogy ha nem osztod meg ő nem reklámozza tehát eséylt sem ad neki, pnzem meg nincs reklámozni.


Már olyanokra is gondoltam, hogy elmegyek ausztriába menekültnek de azt nem próbáltam ki, ki tudja...gyereket akartam örökbefogadni, és fölvenni utána a CSOK-ot.


Addig jutottam, olyan motiválatlan, depressziós lettem, hogy ma a google earthon böngésztem a határvonalakat, hogy hol van egy kis terület, amelyik semelyik országhoz sem tartozik, veszek egy sártrat és elvonulok remetének a fenébe. Ez hogy lehetne szerencse kérdése, ha ennyi mindennel próbálkoztam? Munka, blah, több hónapja böngészem az álláskereső oldalakat és EGY olyan sem volt, ami nappalos, fizethetsz egyedül egy albérletet, és kaját.


Elvesztegettem fiatalkorom legjobb éveit, amíg más délutánonként gamelt meg bulizott, én a netet böngésztem lehetőségek után.


2016. nov. 23. 23:21
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
69%

Az jó hogy magadat fejleszteted! De ne foglalkozz másokkal. Ha olvasol/halsz siker történetet, akkor abba gondolj bele hogy lehet hogy 100ból 1 ember történetét hallod. 99 ember meg hasonló hozzád. Most sz r az élet. Sokatmondó az hogy idősebbektől mondják hogy nem szeretnének most fiatalok lenni! De mi generációnk ezt kapta ezzel kell beérni és ki kell hozni a legjobbakat még ha nehéz is.

Amúgy az Antarktisz semleges terület ;)

2016. nov. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
71%

Rosszul állsz a dolgokhoz. Ha jó vagy abban amit csinálni akarsz, megélnél abból. Tehát vagy szakmailag nem vagy elég jó, vagy szellemileg nem stimmel veled valami. Ajànlom pl. hogy menj el december 18-án Szabó Pèter "Áttörés" című előadàsàra és hasznoszítsd az ott elhangzottakat.


Egyèbkènt is 18 éves vagy, mèg ott a lehetősèged tanulni, fejlődni. 18 èvesen még ne akard feladni, hisz bőven van időd. A siker nem egy napos dolog. Egy èletet 20-30 èv alatt lehet felèpíteni.

2016. nov. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Nekem több kérdésem van, mint válaszom:

18 vagy és állást keresel??? És a tanulás?

Hogy próbálkoztál ennyi mindennel, ha csak 18 vagy???

2016. nov. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

1: Van még több semleges terület is amúgy. Mehetnék a sivatagba is!

2: Szabó Pétert nem szeretem.

3: Az iskolát jelenleg még végzem, de mivel nem akarok még 2 évet tanulni csak egy érettségiért ami magában szinte semmi, egyéb oktatás meg még több év, így suli mellett állást keresek és ha találok de amiből meg lehet élni úgy se fogok akkor abbahagyom az iskolát, itthonról el akarok költözni. Utálok másokhoz alkalmazkodni. Főleg azért is kerestem lehetőségeket, mert mindig is így volt, és gyorsan függetlenedni akartam akkor és most.

2016. nov. 23. 23:53
 5/31 A kérdező kommentje:
3: Úgy, hogy elég sok időt fektettem be mindegyikbe, de amelyik legalább minimális eredményt sem hozott, azt abbahagytam, mert időpocsékolás. Nem azonnal, úgy értsd, hogy csináltam 1 youtubeot hogy majd azzal keresek pénzt, gyártottam 100 videót és amikor még 100 feliratkozóm sem lett 2 év alatt, (mellette pérhuzamosan több lehetőséget is próbáltam) abbahagytam, mert semmi eredménye sem volt, időpocsékolás.
2016. nov. 23. 23:56
 6/31 A kérdező kommentje:
Sokaknak mondják, hogy ne csodálkozz ha szegény vagy mert lusta vagy aki semmilyen terméket nem állít elő sak várja h aa szájába repüljön a sültgalamb...csak hogy ez rólam nem mondható el..
2016. nov. 24. 00:06
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Beszélsz idegen nyelvet? Gondolom nem.

Mennyire tudsz programozni? Szerintem nem nagyon.

Olyat csináltál, amire nem volt szükség? Valószínű.

Feladod, ha valami nem indul be? Úgy néz ki, hogy igen.

Időd lenne bármire? Igen.

Feladnád a tanulást a pénz kedvéért? Simán.

Másban keresed a hibát? De még mennyire!


Így nem fog menni. Valamit át kellene gondolni: az elvárásaidat, a hozzáállásodat, a függetlenedést, a másra mutogatást...

2016. nov. 24. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Ìgy nem lehet. Durr bele valamibe, aztán abbahagyod. Érettségi nélkül 0 esélyed lesz a normális életre. A felfogásoddal komoly gondok vannak. Ahogy most gondolkodsz, semmire nem fogod vinni az életben.
2016. nov. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

18 évesen elég furcsán hat ez az egész. Ha már 18 évesen nettó 140 ezret keresel (már ha keresel - nem teljesen tiszta, amit írtál), akkor azért annyira nem lehet szörnyű az életed, bár azt se mondom, hogy olyan fantasztikus, vagy hogy nem érdemelnél jobbat. De most elárulok neked egy titkot: ezek a sikersztorik egyáltalán nem olyan általános érvényű dolgok, amik mindenkinek a rendelkezésére állnak. Van, akinek kivételes adottsága van egy dologhoz, de a legtöbbeknek a szerencse, a kapcsolati tőke vagy az erkölcs teljes hiánya teszi lehetővé az ilyen hatalmas sikereket. Az csak hitegetés, az átlagemberek előtt elhúzott mézesmazdag, hogy mindenkire felvirágzás vár, ha elég keményen dolgozik. Ez nem igaz, a legtöbb ember számára az élet szar - szenvedés, 40 évnyi heti 40 órás robot, a sok politikus meg elhiteti velük, hogy ez a normális, ennyit érdemelnek, és sokan be is nyalják ezt. Te legalább nem közmunkabérért csinálod ezt.


Amúgy ha tudsz programozni, akkor tényleg nem értem, mi a gond. Olyan hiányszakma Magyarországon, hogy csak az nem tud elhelyezkedni némi programozói tudással, aki nem is próbálkozik. És még ha szar is a munka, mégis jobban meg van fizetve, és jobb is, mint a legtöbb gyári melósnak.

2016. nov. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
"gyereket akartam örökbefogadni, és fölvenni utána a CSOK-ot" Remélem ilyen kezébe nem adnak gyereket!
2016. nov. 24. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!