Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért mindig csak másoknak...

Miért mindig csak másoknak jön össze minden, velem kitol az élet?

Figyelt kérdés

Olvasgatom, hallom a sikersztorikat, valalki megírt egy appot, keresett 30 ezret, valaki csinált weboldalt, 3. hónap után 100.000-et keres, kapott álommunkát, ülőmunkát tapasztalat nélkül cégnél, távmunkában programozik, youtube csatornája van, vállalkozás, sorolhatnám.


Ambíciózusként mindig is a karrieremet próbáltam fejlesztgetni, tanultam, programozni, több weboldalt hoztam létre, majd amikor egyik sem vállt be, jött a youtube, meg a távmunka, alkalmi munkák, aztán fél éve állást keresek, de alapbérből úgy nettó 140 ből is alig lehet megélni úgyis, 18 vagyok, semmi sem jön össze, vállalkozáshoz sincs tőkém, a tudomány érdekel és a youtubeon a "szórakoztatás" fölkapott, így esélyem sincs, teljesen motivűlatlan vagyok és csak el akarok költözni itthonról, olvasom, valaki 18 évesen már rég elköltözött, de tényleg CSAK annak jár családi ház, fizetés, minden, aki szaporodik ész nélkül, családi ház, aki meg dolgozna, kreálna dolgokat (fotózással, szobrászattal, MINDENNEL próbálkoztam), az meg örüljön ha egy 8 nm es szobát kap, 5 lakótárssal, 3 műszakos munkaidővel, robotmunkával, akinek vannak gyerekei dolgoznia sem kell..:( Tényleg mindent próbáltam, a weboldalnak SEO, adománygyűjtés találmányokra indiegogo, kickstarter, napi több órákat próbálkoztam több éven keresztül, itt is rengeteget olvastam a kategóriában, vállalkozás, munka, stb, 3 találmányom is lenne, de úgyse küld senki, mert még a telefonszámot is meg kell adni és úgy van hogy ha nem osztod meg ő nem reklámozza tehát eséylt sem ad neki, pnzem meg nincs reklámozni.


Már olyanokra is gondoltam, hogy elmegyek ausztriába menekültnek de azt nem próbáltam ki, ki tudja...gyereket akartam örökbefogadni, és fölvenni utána a CSOK-ot.


Addig jutottam, olyan motiválatlan, depressziós lettem, hogy ma a google earthon böngésztem a határvonalakat, hogy hol van egy kis terület, amelyik semelyik országhoz sem tartozik, veszek egy sártrat és elvonulok remetének a fenébe. Ez hogy lehetne szerencse kérdése, ha ennyi mindennel próbálkoztam? Munka, blah, több hónapja böngészem az álláskereső oldalakat és EGY olyan sem volt, ami nappalos, fizethetsz egyedül egy albérletet, és kaját.


Elvesztegettem fiatalkorom legjobb éveit, amíg más délutánonként gamelt meg bulizott, én a netet böngésztem lehetőségek után.


2016. nov. 23. 23:21
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
90%
Ja, csak 30 millád honnan lesz? A bank se ad hitelt minden jött-mentnek, 140-es nettó fizuval meg pláne. Ha nincs indulótőkéd még ki is röhögnek.
2016. nov. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:

Épp ez az, hogy a nagy kapitalizmusban lehetetlen föltörni mert úgyis a tőkék visznek mindent. Mint a marketingben...


"Big gets bigger, small stays small...". Kapitalista elv? >:(

2016. nov. 24. 15:13
 23/31 anonim ***** válasza:
90%

Nem tanultál semmit!

Még mindig másra mutogatsz.

Mi változik, ha másra mutogatsz?

S E M M I !

Üdv a való életben!

2016. nov. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
Már elmondtam, hogy tanultam egy csomó mindent arról meg NEM én tehetek hogy a magyar oktatási rendszer fölösleges lexikális dolgokkal foglalkozik, amitől senki sem lesz szakember. Neten is azt dolgoztatják, aki nekik szimpatikus, mert ösztönlények.
2016. nov. 24. 15:18
 25/31 anonim ***** válasza:
93%

Szó nem volt az iskoláról.


Dedós szinten vagy, azt nézed, hogy a homokozóban a másik lapátja nagyobb és most ezen bőgsz.

Ez 4 évesen elmegy, de 18 évesen kevés.

2016. nov. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
93%
Nem, te nem tanultál semmit. 18 évesen 0 élet tapasztalattal, 0 szakmai múlttal, tipikus alja proli gondolkodásmóddal soha a büdös életben nem lépsz előrébb az életben. Nekem a szüleim egyszerű emberek voltak, de soha nem voltak azok a panaszkodós fajták. Csinálták a dolgukat, engem tisztességgel felneveltek és felépítettek egy életet. Mindezt úgy hogy se nem politikusok, se senki ismerősei. Én sem vagyok senkinek a senkije, amit elértem, azért mindent én csináltam, volt hogy heti 7 nap, napi 12 óráztam, sokszor nyomtam önkéntes melót, csak azért hogy legyen szakmai múltam! Ma olyan szintű tudással rendelkezem, hogy a világ bármely részén pillanatok alatt el tudnék helyezkedni. De jelenleg távmunkában dolgozom, mellette viszem a vállalkozásomat. És mindezt honnan? A 0-ról! Ha feladtam volna az első akadálynál mint te, és a hozzád hasonlók, akkor ma egy gyárban robotolnék.
2016. nov. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
Mindenki simán le tud doktorálni 5× meg elvégezni 10 OKJt hogy el tudjon helyezkedni meg vállalkozást kezdeni, semmi ész sem kell hozzá csak fenék. Mennyi idős vagy? Mennyi időd maradt elkölteni a pénzedet? A normális ember 18 évesen kezd el élni..
2016. nov. 24. 15:30
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

"Már elmondtam, hogy tanultam egy csomó mindent "


Oké, mit tanultál? azt írod, 18 éves vagy és 2 múlva tudnál érettségizni... tehát akkor 20 évesen érettségiznél? Gimnáziumba jársz? Miért nem tanulsz valami olyant, ami érdekel?


"Tényleg mindent próbáltam, a weboldalnak SEO, adománygyűjtés találmányokra indiegogo, kickstarter,"


Na ne haragudj, de ez nem TUDÁS. Fektess be energiát a tanulásba, legyél kiváló valamiben és akkor megvalósíthatod az álmaidat. A vállalkozók sem rögtön lesznek gazdagok... Van egy ismerősöm, hegedűket készít, soha, sehol nem ismerték el - kb. 15 éve "küzd", tanul, lesz egyre jobb és jobb és most végre siker koronázta a munkáját: megnyerte Amerikában a legszebb és a legjobb hangzású hegedű díját! Mindkét kategóriában nyert! Neki nem is volt pénze kimenni Amerikába - egy barátja vitte ki a hegedűket nevezni.


Szóval, ahogy már írták mások is: nem repül a sült galamb az ember szájába: csak tanulással, befektetett munkával lesz eredmény.

2016. nov. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Nem 18 évesen kezdesz élni. 18 éves korodtól kezdesz a jövődbe fektetni azért hogy később megtérüljön. Nem 1-2 nap alatt leszel sem gazdag, sem sikeres, sem jól kereső! Több év kemény munkája, lemondások sora kell ahhoz hogy elérj valamit! A te hozzáállásoddal nem fogsz semmire sem menni. 18 évesen már illene tudnod mit is akarsz, és azért tenned is tudnod kellene. Ha nem tudsz érte tenni, vagy nem akarsz, akkor pedig fogadd el hogy nehéz sorsod lesz.
2016. nov. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Én mit mondjak? 18 évesen esti tagozatos érettségin vagyok, mellette dolgozom havi nettó 100-ért, mégsem akarom felvágni az ereimet. Sőt! Örülök, hogy zsebpénzem van, egyelőre el tudok járni étterembe havi 1-2-3-szor, mellette a ruházkodást, kaját fizetem(suliban), és még így is félre tudok tenni bőven. Túl sokat akarsz hirtelen.
2016. nov. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!