Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri kimenni dolgozni Angliaba?

Megéri kimenni dolgozni Angliaba?

Figyelt kérdés
Szeretnék kimenni dolgozni, viszont hallottam mar jót es rosszat is. Kérdésem az lenne hogy, az ottani árakhoz kepest hogyan lehet keresni (gyárimunka,pincer,) azert irtam ezeket mert nincs szakmám. A szálás milyen? Mennyire sok lehetőseg van kint ? Amit még hozzátennék nem valami nagy városba szeretnék menni.. Ertem itt londont ami zsufult nagyon. Akik magyarba dolgoznak es innen okoskodnak azoknak a vélemenyere nincs szuksegem. Csak is szemelyes tapasztalok irjanak! Elore koszonom a valaszokat !
2017. jan. 30. 14:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
szakma nélkül itt is nehéz. minimálbért, esetleg kicsit többet kereshetsz. 900-1300 font nettó között nagy átlagban szakma nélkül. Londont jó hogy kizárod, mert ilyen bérrel megfizethetetlen, és nem élhető. Kisebb városokban, lehetőleg délen, illetve dél-keleten gondolkozz, mert minél északabbra mész, annál olcsóbb ugyan, viszont munka is nagyon kevés. első körben csak szobát fogsz tudni bérelni, pénztárcádtól függ, hogy milyen lesz a szoba. De nagy reményeket ne fűzz hozzá hogy jó lesz, olyan nagyon kevés van Angliában egy átlagembernek. Kritikán aluliak a lakások. Ha szerencséd van, a fizetésed kb. fele fog elmenni lakhatásra. Kaját relatív jó áron meg lehet oldani, az a legkevesebb kiadás. Nekem 200 font/hónap, és bőven van benne hús, zöldség, és egészséges dolgok. Van aki kihozza 100 fontból havonta, de az nagy eséllyel fagyasztott pizzán és csirke nuggetsen él. Spórolni akkor tudsz, ha nagyon meghúzod a nadrágszíjat. Nem véletlen hogy Angliába leginkább Kelet-Magyarországról mennek az emberek, ahol semmi kilátásuk a munkára. Aki ma Magyarországon megkeres 120-160 ezer forint nettót, annak ide kijönni gürizni indiaiak, bangladesiek, iszákos lengyelek, magyarok közé, nem érdemes. Élhető ez az ország, ha legalább 1600-1700 font nettót keresel vidéken, és 2000-2200 font nettót Londonban. Az alatt jól meg kell gondolni szerintem.
2017. jan. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És példaul vendeglátásban ? Pincét,konyhai kisegítő? Ugy tudom ezek nem igényelnek szakmát , ezzek sem lehet jól keresni? :) és köszönöm a válaszod !
2017. jan. 30. 15:20
 3/7 anonim ***** válasza:
Persze... minimál bért. [link] Amúgy erős középfokú angol nélkül a vendéglátás szinte esélytelen de a gyári munka is, egyre válogatósabbak...
2017. jan. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mint ìrtam, szakma nèlkül 900 ès 1300 között kereshetsz. Vendèglàtàsban van hely mindig, mert nagy a fluktàció. Alacsony bèr, nulla megbecsülés. Szakma nèlkül itt sem tudsz ugrálni. Ezèrt mondjuk hogy nincs a kerìtès kolbàszból. A gyenge bèr itt is gyenge. Maximum a magyarhoz kèpest tűnik annak.
2017. jan. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%
Anglia már régóta egy fos.
2017. jan. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Három éve még azt mondtam volna igen vágjál bele.

Viszont annyi minden változott, hogy hiányos nyelvtudással, szakismeret nélkül(bár nme tudom milyen a nyelvismeret szinted) nem érdemes.

Plusz elég sok kezdő töke is kell.

2017. jan. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem London is megéri 2 embernek. Mert akkor az egyik fizetést félre lehet tenni.

Én alapszintű nyelvtudással dolgozom irodában, párom szakma nélkül étteremben. Annyi ember van itt, és annyi munkalehetőség, hogy szinte bárkit bármire felvesznek. Nagyon könnyű elhelyezkedni.

Nálunk nagyjából így néz ki a költségvetés (ez London, vidéket nem tudom):

Studio lakás bérleti díja, rezsivel: 600£/hó

Kaja+tisztasági 2 főre: 400£/hó

Munkába járási költség, busz+metró 2 főre: 250£/hó

Egyéb (ruha, kondi stb.): 100£/hó


Szóval ez így el is visz egy teljes fizetést. Ha egyedül van valaki, akkor esetleg azon tud spórolni, hogy csak szobát bérel, illetve a kaja és a bejárási költség ennek a fele. Ha vendéglátásban dolgozik valaki, akkor kajára alig kell költenie, mert adnak enni a munkahelyén. Illetve ha semmi extrára nem költ: nem vesz ruhát, nem megy sehova, akkor még azon is egy 100 fontot lehet spórolni. Tehát kb. havi 500 fontot egyedül is félre lehet tenni Londonban, de akkor hosszútávon elég depis lehet, hogy ki se mozdul otthonról (maximum csak abba a zónába, ahova bérlete van, tehát a munkahelye környékén) és idegenekkel kell osztozni a konyhán és a fürdőszobán.

2017. febr. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!