Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van az, hogy az orvosi...

Miért van az, hogy az orvosi pálya "presztízse", mind idehaza, mind nyugaton egyre jobban süllyed?

Figyelt kérdés

Ha bármelyik nyugat-európai vagy amerikai filmet vagy sorozatot megnézzük, amiben vannak orvosok, velük még ha nem is hibáznak és tényleg mindent megtesznek, akkor is úgy beszélnek, mint, akit a s..ggükből rángattak elő az emberek. Ezzel szemben pl egy ügyvédnek mindig nyalnak, hogy "jaj, drága ügyvéd úr", "köszönöm, drága ügyvéd úr, hogy leereszkedik hozzám és szóba áll velem" stb, az orvost meg "így doki meg úgy doki" "kösz, doki" "mi van, doki?" "kösz, doki" Ezt a "nézetet" látom itthon is elterjedni, nem csak a filmekben látom ezt, és kíváncsi lennék, hogy szerintetek mi az oka? Pl kórházakban is, még a legkedvesebb orvost is csont nélkül letegezi rengeteg ember, míg egy ügyvédet eszébe nem jutna senkinek letegezni.

Oké, hogy sokan nem bíznak az orvosban, mert műhiba, meg ilyenek, de az ügyvédeket meg korruptnak, tolvajnak tartják sokan, akik gyilkosokat védenek stb. Tehát mindkét szakemberrel szemben vannak előítéletek.



2017. márc. 12. 12:56
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%

"Pl kórházakban is, még a legkedvesebb orvost is csont nélkül letegezi rengeteg ember, míg egy ügyvédet eszébe nem jutna senkinek letegezni. "


Szerintem te még nem jártál kórházban.

2017. márc. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
67%

LOL :) egy sztárdoki ugyanúgy elvárja, hogy hason csússzanak előtte az emberek, ott is megy a hajlongás, a köszönöm Doktor ÚRazás, az Isten áldja DOKTOR URAT.


Ez egyébként nevetséges, és a legjobb, hogy pont a doki meg a jogász vannak megsértődve, ha valaki hasonló stílusban beszél velük :)



Ez nem függ össze az orvosi pálya csökkenésével, az a természetes, ha ez a dr = isten egyenlőség lassan megszűnik.


Az orvosi pálya presztízse inkább a sok áltudományos dolog miatt csökken, az internetnek köszönhetően ma bárki milliókhoz juttathatja el a hülyeségeit, hogy minden orvos és gyógyszergyár hazug csaló, mert valójában csak lúgosítani kellene, vagy paleót enni, vagy meditálni. De ez nem csak az ovosokra igaz, hanem az összes reáltudományra.

2017. márc. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
83%

"Pl kórházakban is, még a legkedvesebb orvost is csont nélkül letegezi rengeteg ember, míg egy ügyvédet eszébe nem jutna senkinek letegezni"


letegezett az osztályos főorvos a kórházban, visszategeztem (gondoltam ez a szokás, én meg utoljára akkor voltam előtte kórházban, mikor megszülettem). Azt a fejet látni kellett volna. Viszont alapjában véve tök normális és rendes volt utána :)

2017. márc. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

2-es/3-as!

Azért itt az se mindegy, hány éves vagy. Bár bunkóság volt az orvos részéről ez. De én nem az ilyenről beszélek, hanem mikor az orvos magázza a beteget, hozzátartozót, tisztelettel beszél velük, ők meg letegezik és "így doki, úgy doki" szinten beszélnek vele, mintha a csicskájuk lenne.

De pont erről beszéltem, ahogy te is írsz: doki. Tehát ne érdemlik meg az orvos megnevezést, csak dokik. Míg egy orvos annyit alapvető tiszteletet se érdemel meg, hogy orvosnak hívják, csak dokinak, egy ügyvédet mikor tegeznél le, vagy mikor rövidítenéd? Soha. Na, erről beszélek. Mert az ügyvédnek, mérnöknek, ügyésznek stb jár az alapvető tisztelet. Velük szemben az orvosnak egyre kevésbé jár ALAPVETŐ EMBERI tisztelet, akkor is, ha becsületes és tisztelettudó a beteggel, hozzátartozóval.

2017. márc. 12. 13:44
 5/23 A kérdező kommentje:

Mielőtt valaki letámadna!!!

Itt nem a hálapénzt követelő, nemtörődöm orvosokról beszélek, őket természetesen elítélem. Ahogyan azokat is, akik azért hibáznak, mert nem a legjobb tudásuk szerint végzik a hivatásukat, figyelmetlenek, nem érdekli őket a beteg stb.

Arról beszélek, hogy külföldön is egyre inkább valami hulladékként viszonyulnak az orvoshoz, aki egy csicskás, akkor is, ha jó a szakmájában. Filmekben is simán letegezik, így doki úgy doki. Ezzel nem is lenne gond. Csak azt nem értem, hogy akkor az ügyvédeket vagy mérnököket miért nem? Az ő foglalkozásnevüket miért nem rövidítik? Az ügyvédnek, mérnököknek miért "nyal" mindenki? Akár filmekben, akár itthon a valóságban.

2017. márc. 12. 13:56
 6/23 A kérdező kommentje:
Vagy mondjuk egy ügyvédtől vagy mérnöktől, de akár műkörmöstől, üzletembertől stb senki nem sajnálja se az iPhone-t, se a MacBookot, se a házat, luxuskocsit, nyaralást stb, mert megdolgoztak érte, megérdemlik. Ezzel szemben az orvosokra mindig irigykednek, tőlük sajnálják ugyanezeket, akkor is, ha nem hálapénzből, hanem külföldi fizetésből vagy magánpraxisból kereste meg rá a pénzt. Akkor tőle miért sajnálják? Ha az ügyvédnek vagy mérnöknek lehet vállalkozása, vagy kimennek külföldre sz..rrá keresni magukat, akkor az orvostól miért sajnálja mindenki?
2017. márc. 12. 14:04
 7/23 anonim ***** válasza:
86%

#3-as vagyok, és mérnök (nem is rossz), mégsem nyal senki. Igaz nem is szeretem ha a projecteken valaki megpróbálkozik ilyesmivel.


Sőt, tisztelettel beszélek a 20 éves, középiskolát végzett project asszisztens kislánnyal is, nem ugráltatom, nem csicskáztatom, pedig megtehetném.


Szóval ezek a dolgok vica-versa működnek, és mindenhol van ember, aki elvárja ezt a bánásmódot, vagy aki csicskáztat másokat.

2017. márc. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
83%

"

Vagy mondjuk egy ügyvédtől vagy mérnöktől, de akár műkörmöstől, üzletembertől stb senki nem sajnálja se az iPhone-t, se a MacBookot, se a házat, luxuskocsit, nyaralást stb, mert megdolgoztak érte, megérdemlik. Ezzel szemben az orvosokra mindig irigykednek, tőlük sajnálják ugyanezeket, akkor is, ha nem hálapénzből, hanem külföldi fizetésből vagy magánpraxisból kereste meg rá a pénzt."


Soha nem sajnálom senkitől azt, amiért megdolgozott. Én is keményen megdolgoztam azért, amim van.


De tegyük hozzá, hogy az orvosok jó része elég érdekesen futtatja a "magánpraxist".


Használja a kórházat, használja a kórházi felszerelést, a személyzetet, de a magánpraxisát futtatja.


Semmi gondom azzal, ha a doki bérel egy lakást, nyit egy rendelőt, felvesz egy asszisztenst, és kiírja, hogy egy vizsgálat 15 ezer.


Amikor viszont mindezt úgy csinálja, hogy közben az én adóforintjaimból épített kórházban, az én adóforintjaimból fizetett nővérrel küld el a szintén az adómból vett CT-hez, amit egyébként az adóm mellett a TB-mből is támogatok, akkor az bicskanyitogató.


Az orvosok jó része pedig még mindig a szocialimus GMK-sát tartja a magánpraxisnak, aztán megy a nyafogás (már ha elég idős vagy, hogy tudd, mi az a GMK).

2017. márc. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Értem. De ahogy téged mérnök úrnak szólítanak az ügyfeleid, az orvos mivel kevesebb? Ő miért nem doktor úr, miért csak doki? (Ismétlem: itt nem arról beszélek, mikor a főorvos letegez egy felnőtt férfit, az bunkóság.)
2017. márc. 12. 14:42
 10/23 anonim ***** válasza:
89%

A mérnököt Józsinak meg Bélának szólítják, nem mérnökúrnak. Esetleg Kovács úrnak, vagy Kis úrnak.



Ez csak az orvosok (ügyvédek), és egyéb 2 betűs rövidítés fetisiszták elvárása, hogy ők nem Kovács urak, meg Józsik, hanem DOKTORURAK.


Ilyen téren én nem várok el semmit a saját megszólításomat tekintve, de az orvos is Kovács Józsefként van anyakönyvezve, nem pedig fenségesnagyságosdoktorúrként (ahogy a jogász is dettó).

2017. márc. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!