Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik országba lenne előnyös...

Melyik országba lenne előnyös dolgoznom egyedül, illetve lehetséges, lenne értelme? 20l

Figyelt kérdés

Szeretnék világot látni, 20 éves lány vagyok, nyelvtudásom nem igazán van, alapkifejezéseket megértek angolul, németül, kb. ennyi. De szeretnék mindenképp nyelvet tanulni, főleg angolt. Ezért is gondolkozok külföldben. Szakmám nincs, csak érettségi. Vendéglátós tapasztalatom van.

Először ciprusra gondoltam, tudom, nem a legjobb választás lenne... :D de alaposan utánanéztem és eléggé magával ragadott a hangulata. Meg ott az angol az egyik beszélt nyelv, tehát ebből a szempontból is tök oké. A másik lehetőség Hollandia. Vagy esetleg Németország, Ausztria. ?! Tényleg nem tudom milyen lehetőségek vannak. Most Hollandiára kezdtem rákattanni. Tehát a lényeg, hogy valaki le tudná írni, így milyen lehetőségeim vannak? Ja és tök egyedül gondoltam, nem vinnék magammal senkit. Nem túl merész húzás ez nyelvtudás nélkül, vagy belefér?

Tényleg szeretném elhagyni egy időre magyarországot. Kint ugyanennyi munkámért sokkal többet fizetnének, eddig csak lehúzós helyeken dolgoztam és nincs kedvem ezt folytatni, robotolni, hogy az alapdolgokat megvegyem magamnak. De mindenek elé helyezném a világlátást, nyelvtanulást.

Tehát? Tapasztalatok is érdekelnének.

Hollandia milyen?

Köszönöm.


2017. ápr. 17. 23:17
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

Én biztos nem indulnék el sehova úgy, hogy nem beszélem legalább az angolt, de az angol mellé a helyi nyelvet is....

(1) a Te érdeked....

(2) munkavállaláshoz szerintem kell

2017. ápr. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Így sehova. Vagy te is egy leszel az "itt nem lehet megélni, hülye mindenki, szar az egész ország" követői közül, akik csak akkor beszélik az adott nyelvet, ha segélyért kell sorba állni. Ha megtanultál egy nyelvet, onnantól kezdve számtalan lehetőséget találhatsz, ahogy leírást is az adott országról. Itt helyetted senki nem fogja tudni eldönteni. Ráadásul még a kategória sem jó.
2017. ápr. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
50%
Egyedul azert eleg kockazatos kimenni kilfoldre, foleg ha nem is ismered rendesen a nyelvet. Baratnom Nemetorszagban volt kint par honapot, megkapta a penzet, de a belet is kihajtottak szinte. Sehol sincs kolbaszbol a kerites.
2017. ápr. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
39%
Keresd fel a Duna Rapszódia céget Pesten és jelentkezz Ciprusra először takarítónak, szobalánynak. Most van még hely náluk, érdemes kicsit alacsonyabb pozíciókban kezdeni, ahol még annyira nem kell az angol. Erre kitűnőek azok, amiket fentebb írtam. Odakint meg tudod majd tanulni az angolt menet közben, aztán mehetsz majd Hollandiába utána. Én ezt tenném. Nem fogod halálra keresni magad Cipruson, kb 5-600 euród marad tisztán, heti 6 nap meló napi 8 órában, viszont ebben már benne van a szállásod és a napi 3x kajád. Mégis kicsit kimozdulsz, egy szezon 7-8 hónap odakint, viszont közben nem utazhatsz haza Ciprusról.
2017. ápr. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%

Én meg azt mondom, hogy ne menj addig sehova, amíg nem tudod annyira a nyelvet, hogy ne halj éhen és ne adjanak el a feketepiacon.


Sok holland barátom van, halál komolyan mondom, hogy a legtöbb prostituált Amszterdamban tipikusan hasonló hátterrel és ambícióval rendelkezik, Magyarországról is nagyon sok roma lány van kint BAZ megyéből. Kimennek a jobb élet reményében mikor kapnak egy teljesen más munkaajánlatot, de ott elveszik az útlevelüket és esélyük sincs kikerülni, mert nem beszélik a nyelvet.


https://www.youtube.com/watch?v=lfdW5WOYL_0


A normális helyeken, mondjuk egy étterembe, kávézóba kell minimum angolul csinálni az interjút, beszélned is tudni kell a vendégekkel. Nyelv nélkül meg tipikusan olyan gyárakba lehet csak menni, ahol szinte mindenki magyar, Németországban vannak ilyenkek. Dolgozik pár ismerősöm így kint, általában 12 óra munka van, tényleg nem a laza világnézős karrier ha engem kérdezel.


Csináld később nyugodtan, de mindenféle nyelvtudás nélkül NE!

2017. ápr. 18. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
41%
Látszik hogy ti félreértettétek a lányt, ha legalább azt érti amit mondanak neki és ő is tud egy kicsit is beszélni legyen az angol, német, az már előny, ugyanis az már a bátorságon és a leleményességen múlik mennyire lesz-e sikeres az út. Én személy szerint komolyan nem értem miért kell itt gyakorin legalábbis tapasztalaim szerint lehurrogni azért mert vki AKAR is csinálni valamit. Sok olyan ismerősöm van aki egyedül a tök ismeretlenbe próbált neki vágni és mindenféle szívbaj és előítéletek negatív vélemény nyilvánítás ellenére sikerült döcögve, sőt van aki még Ausztráliában megtudott állni. Szóval néha a magyarokat nem nagyon tudom megérteni miért ilyen károgók és pesszimisták, ezt úgy mondom hogy tökéletes tájékozott vagyok az ottani dolgok iránt...
2017. ápr. 18. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
0%

gyerre Ausztriába hozzám :)


Legalább laknod is lenne valahol és lenne egy pasid is :)

2017. ápr. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
57%
Az, hogy megérti, amit mondanak neki és tud egy kicsit beszélni, normális munkához és élethez nem lesz elég. Így is lehet persze, jóval nehezebb a kezdet, de lehetséges. Nem azt mondtam, hogy nem. De aztán majd akkor ne panaszkodjon, mint a gyári munkások, mosogatók, takarítók 90%-a. Fogadja el, hogy ez van, amíg nem képes jobbra. Márpedig vendéglátásban nem fogja addig megállni a helyét, amíg csak annyit ért, hogy mit rendeltek.
2017. ápr. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
66%
Ez a klasszikus "Nem értek semmihez, magyarul tudok, kimegyek mosogatói karrert építeni".
2017. ápr. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

6. Nem tudom az miért pesszimizmus, hogy azt javaslom, hogy inkább tanuljon nyelvet itthon 3-6 hónapot intenzíven és akkor talán nem csak a szállodai WC pucolás és a gyári munka lehet az egyetlen perspektívája...


Egyébként én is saját ismerősi tapasztalatokat írok, sok magyar megy ki 0 német tudással kis magyar csoportosulásos helyekre dolgozni, ahol a belüket is ki kell dolgozni és semmi energia és idő nem marad a végén nyelvet tanulni. Ilyen helyekre pénzt gyűjteni mennek az emberek, és nem egy hosszútávon bírható lehetőség. Ennek köszönhető többek között, hogy amint hivatali ügyet kell intézni hívni kell magukkal egy németül beszélő magyart pénzért, mert a zöldésges bevásárláshoz elegendő nyelvtudás már nem elég mondjuk egy albérlet szerződésének aláírásához, stb.

Egyedül pedig tényleg kiszolgáltatott helyeztbe kerülhet mindenféle nyelvismeret nélkül.


A lány világot akar látni, szórakozni, nyelvet tanulni, de ez meg nem fog menni alap nélkül. És nem az, hogy esetleg nem lehet megcsinálni kínkeservesen, csak logikusan szerintem egyszerűbb fél évet halasztani a procedúrát, mint fejjel nekirohanni a falnak és csodálkozni, hogy ez mégse olyan, mint amilyennek elképzeltem.

2017. ápr. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!