Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire nehéz informatikus...

Mennyire nehéz informatikus diplomával elhelyezkedni Budapesten? Mennyi idő, hány interjú?

Figyelt kérdés
Sok helyen hallom, hogy nem végezték végül el az egyetemet, mert pl. kiábrándultak belőle. pl. már abszolváltak de még nem záróvizsgáztak. Nekik mennyire nehezebb, mint azoknak akiknek van diplomájuk?

2017. máj. 12. 20:52
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Nem IT-s diplomával, hogyan vesznek fel programozónak. Főleg 300 nettóval.

Mondjuk nekem ezek 300+-os fizetések akkor is baromi magasnak tűnnek. Vannak pl. építészmérnök és vegyészmérnök ismerősöm jó egyetemekről. Az egyik 130 a másik 140-et keres nettóba. És mindkettő nagyon értelmes.

2017. máj. 13. 17:52
 12/21 anonim ***** válasza:

#2-es vagyok a phytonos-javás példa saját magam esete. Felvételi teszten megírtam a scriptet, és írtam egy hibás sql lekérdezést, de arra elég volt, hogy lássák, minimális SQL ismereteim vannak.

Interjún jól elbeszélgettünk, marhajól interjúzom, elmagyaráztam miért is akarok pályaelhagyó lenni és miért a programozásban keresem a lehetőségeimet.

3. körön az éles teszten tudtam teljesíteni a leírt feladatokat, ezért ajánlatot kaptam, amit elfogadtam.

Így vettek fel programozónak.

A fizetés nem az értelem mértékadója, sok gyökér keres rengeteg de mégtöbb értelmes ember keveset.

2017. máj. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Az lehet, hogy vannak ilyen építész meg vegyész ismerőseid. Egy a nagy probléma, hogy össze mosod az összes mérnök szakot. Ezek itthon valóban rosszul fizetnek.

De van olyan mérnök irányzat is (Pl:Agrár,Faipari stb) amivel jó ha a minimálbért megkapod :D

Azt hiszed, hogy irányzattól függően minden mérnök hasonlóan keres? Elég nagy tévedés!

2017. máj. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
50%

4-es vagyok.


úgy, hogy nem a diploma érdekli a véget, hanem a tudás. ha nincs diplomád de teljesíted a felvételinél a feladatot és az elbeszélgetésen is látszik hogy nem ceu gender studies-on voltál, tehát értelmes ember vagy akkor van jövőd ebben a szakmában.


annyi a lényeg hogy nem szabad hogy észrevegyék hogy pénzért dolgozol, hogy az neked számít. hivatásból dolgozol, innvoáció érdekel, stb...

2017. máj. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Angol nélkül kb. semennyire se. (Max. ha jó nagy tudásod van kezdőként. )

Egy ismerősömnek nehéz, nem mondják hülyének, de nem tud angolul. (és egy nap alatt nem fog profin angolul beszélni) Már nem is keres infós állásokat, már lassan gyárba megy dolgozni. (Csak ne onnan menjen nyugdíjba azért. )

2017. máj. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Hát akkor nem csoda, hogy ilyen kevesen jelentkeznek infóra, ha ennyire bizonytalan a szakma. Inkább megyek a biztosra, nem akarok kockáztatni.
2017. máj. 14. 18:23
 17/21 anonim ***** válasza:

Más meg az ismerősömet kezdené el "szekálni", okolni, hogy: hát persze, angol nélkül semmit se ér az ember.

lehet, hogy valóban kellene, hogy ha lenne angolja. Behívták nem egy interjúra. meg is jelent. De amikor azt kérdezik az embertől, hogy mennyire tud angolul(vagy rázendítenek angolul a dolgokra) akkor kb. készíthető elő a boríték: itt őt nem veszik fel.

Azért itt, a programozós szakmában TALÁN nem számít bűnnek a diploma,szóval csináld meg, ha gondolod.

De kösd fel a gatyát,nemcsak infó van a fősulin, egyetemen. Van ott matek is. Középfokú nyelvvizsgáról meg ne feledkezz meg, mert kell az is.

2017. máj. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Mindenesetre nekem akkor is bizonytalannak hangzik ez az infó szakma. Túlságosan kiszámíthatatlan szerintem. Így ebbe most nem vágok bele.


Azért köszi a válaszokat.

2017. máj. 15. 16:14
 19/21 anonim ***** válasza:
Helyes, takarítókra mindig szükség van, az kiszámítható, maradj annál, ha a fentiekből ez jön le neked és ennyi motivációd van hozza.
2017. máj. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Attól, hogy az ismerősnek ennyire s*arul ment a munkahely keresés(programozós helyekre értem), az nem azt jelenti egyből, hogy neked is.

"Mindenhonnan" az ömlik, hogy: ha nem vagy hülye, akkor el tudsz helyezkedni.

nyilván az ismerősöm nem hülye, de hát úgy látszik, kivétel.


De ha csak a pénz miatt mennél programozónak, akkor valóban jobb, ha hagyod a programozást. Azt, mármint a programozást valamennyire kedvelni kell.

2017. máj. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!