Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nagy bajban a családom, csak...

Nagy bajban a családom, csak úgy tudunk kijönni belöle, ha feladom amiért tanultam és kimegyek külföldre egy gyárba. Bevállaljam? Van visszaút?

Figyelt kérdés

Sajnos a szakmámban amiböl diplomát szereztem nincs még tapasztalatom, most kéne kezdenem valahol. Az angol nyelvtudásom papíron megvan, de még nem biztos élö szóban.

Jelentkeztem így állásokra, de sajnos 150-180 ezer forintnál nem kapnék többet. A családomnak meg ennek min a duplájára lenne szüksége. Azt számoltuk ki, hogy 4-5 évig kéne keresnem havi 5-600 ezret, hogy egyenesbe jöjjünk. Sajnos más nem tud elmenni külföldre, csak én. Próbáltam irodai munkákra is jelentkezni, de nem vettek fel sehova. Egy barátom tudna szerezni összeszerelöi munkát kinnt egy autógyárban.


A dilemmám az, hogy majd 30 évesen ha hazajövök, lehet még esélyem pályakezdöként, gyakornokként újrakezdeni a szakmámban? Nem fognak elzavarni egy 30 évest kezdöként?


2017. máj. 19. 09:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
64%
Nem a te dolgod a szüleid hitelelbaszását kifizetni.
2017. máj. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
22%

Hát ugye a hitelbaszás az lehet hogy pont a kérdező tanulmányi költségeire lett felvéve , LEHET hogy így lett

diploma. csocsesz. nem ?

2017. máj. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
28%
az a megkeresett 1500-2000 euro, amit a haverod kap, netto vagy brutto, mert nem mindegy es az sem, miota van ott. gyari meloban, plane az autoiparban eleg nehezen tudom elkepzelni, hogy egy sima gyari melos 2000 nettot kapjon, ahhoz kell 14 euros brutto oraber felett legyen, mig a minimal 8,84 euro jelenleg...maradjunk annyiban, hogy 8,84-12 euro kozt adnak leginkabb...megha 12 euroval is szamolok havi 160 orat, az is brutto 1920 euro...
2017. máj. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
86%

Kicsit azt kell mondanom naiv vagy, már ami az egyik hozzászólásod illeti, és nem is igazán van benned eltökéltség ha ennyi vacillálsz és itt keresel választ. Én a helyedben ha tényleg semmi más út, más segítség nem lenne akkor gondolkodás nélkül mennék. Pl München környékén kint van egy városnyi magyar,és sok helyen fizeti a cég a szállást, ami nem is mindenhol lepukkant, ha haverokkal laksz együtt elviselhető. Meglepő módon nem sokkal drágább egy szobát bérelni kint külvárosban, mint Budapesten (ez személyes tapasztalat). Eleve ha menne az idegen nyelv akkor tapasztalat nélkül is felvennének több helyre (pl T-System és társai). Visszaút pedig mindig van, lehetsz pályakezdő 30évesen is, megy 35évesen is...Azokkal is előfordul akik pályát módosítanak. Én is váltottam pár év után és lettem junior újra 29évesen, de nem bántam meg.

(Egyébként a korodat nem kell reklámozni és kész :D )

Az viszont nem derült ki, hogy mit tanultál, mi a szakmád, mert e nélkül az infó nélkül, csak ilyen átlag válaszokat kapsz majd semmi specifikusabb jó tippeket.


+ az egyik hozzászóló, aki a diákhitelt említette, azt nem a szülők veszik fel, hanem a hallgató, és azt ő is törleszti vissza, és a törlesztő a fizetéséhez van igazítva, így kétlem, hogy arról lenne szó

2017. máj. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
64%
nem fogsz tudni ennyit félretenni külföldön ott sincs kolbászból a kerítés
2017. máj. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!