Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nehéz anyagi helyzetben...

Nehéz anyagi helyzetben vagyok, egyedülálló szülőként. Segítenétek, hogyan találhatnék munkát?

Figyelt kérdés

Nem nagyon tudok kihez fordulni. 23 éves nő vagyok, egyetemre járok. Ezért év közben különösebb gondom nem volt, de ilyenkor nyáron jön az, hogy sok támogatás nem jár. Pécsen, vagy környékén keresek munkát, de egyenlőre nem sok sikerrel. A fő gondom az, hogy olyan munkát, ahol hétvégén, vagy késő délután/éjszaka kell dolgozni, nem tudok elvállalni, mert alkalmazkodnom kell a bölcsi nyitvatartásához, egyéb időben pedig nincs kire hagyni a kisfiam.

Ha valaki tudna segíteni, akár úgy, hogy ismer valakit, aki tudna foglalkoztatni (akár 4-6 órás munkarendben), akár úgy, hogy segít nekem keresgélni, azt nagyon megköszönném.


2010. máj. 22. 15:43
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
A gyerektartással kapcsolatban már másfél éve megy a huza-vona :S Egyenlőre behajtani nem lehet, meg nem előlegezik, mert ők is tartanak attól, hogy nem kapják vissza soha. Reménykedem benne, hogy előbb-utóbb kapok valamit, de ez még elég hosszú folyamatnak tűnik.
2010. máj. 22. 16:56
 12/25 anonim ***** válasza:
Esetleg étterembe vagy kifőzdébe kézilánynak?
2010. máj. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötlete, kedden megnézem az éttermeket, hogy felvesznek-e kézilányak, vagy hasonlónak, hátha.

Igazából Péccsel az a legnagyobb baj, hogy MINDEN rendes állást olyan személyek töltenek be, akik már legalább 20 éve ott is vannak, így igen ritka, hogy egy hely felszabadulna. A fiataloknak valahogy nem jut hely.


Különben ha nem írtam volna bele a kérdésbe, hogy van gyerekem, akkor is vajon ennyi károgó jelent volna meg?

2010. máj. 22. 17:17
 14/25 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Ezek után azt hiszem nincs más hátra, minthogy nyakadba vedd a várost, a plázákat, és minden boltba, étterembe, kávézóba benézz munkáért. Plázában is drogériától kezdve, ruha üzletekig, gyors éttermekig, mindent. Egy próbát megér, hátha összejön valamelyik! Ruha üzletekbe pl szoktak keresni olyan napokra plusz embert, amikor árut hoznak. Vállfázni, illetve hajtogatni kell, nem nagy dolog, gondolom túl sokat sem fizet, de ez is valami... Úgy menj be, önéletrajz + bármilyen apró munka megfelelne, akár hajtogatás, akár mosogatás! Ha már megszán valaki az is jobb, mint hogy éhen haljatok a picivel!
2010. máj. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

18:10-esnek nagyon köszönöm a jó ötleteket! Kedden megyek is az utamra, kicsit át is írom az önéletrajzom, mert találtam a neten hozzá pár tippet (bár tanultam régen önéletrajzot írni, de így még jobb lesz), kinyomtatom, fénymásolom és a kezébe nyomom mindenkinek :) Közben eszembe jutott, hogy egy barátnőm még évekkel ezelőtt kórházban vállalt nyáron takarítást, ha ott tudnak úgy alkalmazni, ahogy én is meg tudom oldani a bejárást, akkor nekem az is tökéletesen megfelel, bár ahogy hallottam, elég undorító dolgokat kell ott takarítani, de sose voltam kényes.

A ruházati üzletekkel is próbálkozom, bár ahhoz túl nagy reményt nem fűzök, ahogy észrevettem, mifelénk nagyon trendinek számít ott dolgozni, ezért gondolom tömve vannak. De azért persze próbálkozom.

Illetve azt nem tudja valaki, hogy pl. fordítóirodába feltétlenül szükséges valami végzettség? Persze a nyelvvizsgát leszámítva (az van). Igaz, csak angolul tudok, valami ritkább nyelv jobb lenne :S

2010. máj. 22. 18:37
 16/25 anonim ***** válasza:
18.10 vagyok. Ne foglalkozz a rossz májúakkal, törődj azzal, hogy van egy gyerkőcöd, akinek a legjobbat szeretnéd! Nem értem miért vannak itt páran kiakadva. Csak azért, mert te viszonylag korán vállaltál gyereket, még nem vagy semmivel sem jobb vagy szarabb helyzetben, mint egy 35 éves anyuka, aki a két gyerekét neveli egyedül! Úgy éreztétek jöhet a gyerkőc, meg volt hozzá a háttér, hát istenem, egy család élete képes két nap alatt szétesni, az csak a sors hülye fintora, hogy ez nálad ilyen korán következett be! Végezd el szépen az egyetemet, mozgass meg mindent annak érdekében, hogy valamiféle álláshoz juss! Az már plusz pont, hogy hajlandó vagy bármit elvállalni, sajna sokan ezen csúsznak el! Rengeteg olyan felnőtt ember kérdését lehet itt olvasni, akiknek kicsúszott a talaj a lába alól mostanában, és sokan nem fogják föl, hogy ezek az emberek nem azért jönnek ide, hogy még 50-szer a képükbe vágják, hogy hülyék voltak, vagy osszák az észt hol is hibáztak, hanem azért mert legtöbbjüknek ez az utolsó kapaszkodója! Én sok sikert kívánok neked, remélem találsz valami állást, ha nem is olyat, ami az álom meló, de átmenetileg megteszi... Nyomtass egy tucat önéletrajzot, járd körbe velük a várost, böngészd az újsághirdetéseket nap mint nap, és ne add fel! Illetve kezdj el már most spórolni a nyárra, amennyire csak tudsz!
2010. máj. 23. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

hát Pécsen tényleg művészet melót találni, főleg babával és ezt nem rosszból írom csak ha senkire nem tudod rábízni akkor biza necces lesz a dolog...de próbálkozz az Árkádban és a Plázában első körben szerintem :) őőő ha tesco-zni szeretnél akkor a Forrásban van vmi hülye nevű munkaközvetítő cég ahogy bemész a Skála felől a Forrásba van a lépcső lefelé nah ott lemész és vhol ott van nemtom pontosan hol mert még nem voltam de én is oda mennék nyárimelónak majd. Mekibe és Burgerbe is jár pár ismerősöm pénztárba oda is fuss be önéletrajzzal, pl a széchenyi teres mekibe vettek fel tavaly sok ismerőst. a Hauni is szokott keresni embert adatrögzíteni, nem gyakran de fuss ott is egy kört, asszem a 3as az 50es vagy a 6os jár megáll előtte, sajna nemtom pontosan melyik mert ált 7essel és 1essel járok :D és a kávézókba is keresnek nyárra csak nem hírdetik ki hanem aki befut alapon ált, vagy kis cetli az ajtón módi...

remélem tudtam segíteni, én pécs környéki vagyok :D ezt úgy értsd hogy 15-20 km van köztem és Pécs között :D és gimi miatt sokat jártam/járok be (bár már érettségi miatt inkább :D) szal kb tudom mi a helyzet meg alap pécs eléggé kihalt munkalehetőségek terén.

mondanám elcoteq-et de baba miatt nem jó neked, van húsüzem is de egyetem+baba mellett szintén nem nyerő

egyik oszt.társam pl a Novro-ban árufeltöltő de nemtom hogy került oda be lehet protekció vagy nemtom :D


remélem találsz valamit :) sok szerencsét


19/L

2010. máj. 24. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Utolsó, nagyon köszi! Jó, hogy végre idetlalát valaki, aki kvázi pécsi :) Nagyon jó ötleteket adtál. Azt nem is tudtam, hogy a Forrásban van munkaközvetítő, ezt kedden mindenképp megnézem, meg a többit is, amit írtál. A Tesco nekem tökéletesen megfelelne, dolgoztam már pénztárban és szerintem nem ment rosszul. A Tesco ráadásul olyan hely, ahol suli mellett is lehetne dolgozni. Remélem felvesznek, vagy ha nem oda, akkor máshova. Itt a lakóhelyem mellett most épül egy új, már számításba vettem, csak ugye még nem nyitott meg, ezért nem is tudtam, hogy hova kéne bemenni. Bár nem tudom, hogy az megépül-e júniusra (kétlem, mindjárt vége a hónapnak), de nyár közepére biztos kész lesz.
2010. máj. 24. 13:28
 19/25 anonim ***** válasza:

Hátha ez is segít:

[link]

Szerintem van a hírlevelekben hasznos.


Nem érkeztem végigolvasni a válaszokat, mert keveset alszik ilyenkor a gyerekem.

- ismerősöket, barátokat végighívnám, hátha tudnak valamit,

- mlm cégeknél mindig van felvétel, csak az nem azonnali pénz, pár hónap, mire beindul az üzlet valamennyire,

- különórákat alsóbb éveseknek is adhatsz,

- tarthatsz nyelvi vagy szaknyelvi órákat,

- készíthetsz szakdolgozatot pénzért, ez elég jól fizet ( [link] [link]

- megkereshetsz cégeket, vállalhatsz náluk takarítást, vagy szórólapozást, a konkurens (mostani cég helyett).

ennyi jutott hirtelen eszembe, sok sikert!

2010. máj. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Köszi, ezek is jó ötletek :) Mivel a szüleim tanárok, szerintem megkérem őket, hogy pl. angol pótvizsgára felkészítéshez ajánljanak engem, hátha bejön. Ez eddig nem is jutott eszembe.


Nagyon köszönöm, hogy ilyen jó ötleteket adtok! Úgy látom, annyira rágörcsöltem, hogy pont az ilyen kézenfekvő dolgok nem jutottak eszembe. Remélem lassan alakul valami :)

2010. máj. 24. 18:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!