Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Álláskeresésnél miért negatívu...

Álláskeresésnél miért negatívum az ha nincs gyermeked, vagy párod?

Figyelt kérdés
2017. okt. 15. 17:03
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
73%

Valószínűsítem olyan helyekre jelentkezel ahol a csapat többi tagja házas, van 1-2 gyerekük, nem akarják, hogy kilógj a sorból, rád szállnak, kiközösítenek, cikiznek, cukkolnak, nincs közös téma, ne fogadnak el.

Elképzelhetőnek tartom ezt, mivel nem egy, nem kettő ember írta már, hogy elment az állásinterjúra, egyből kiszúrták, hogy egy csendes, zárkózott, gátlásos valaki ő és a képébe mondták, hogy a közösség egy pörgős, bulizós, életrevaló emberekből áll, szal nem közéjük való.

Hogy ez mennyire törvényes, jogos, mennyire számít hátrányos megkülönböztetésnek (?), az!, de az igazadat keresni ebbe az országba ...., pont mint tűt a szalmakazalban.

2017. okt. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
40%
Az utóbbi egy évben voltam vagy 20 állásinterjún. Soha egyiken sem merült fel kérdés a családi állapottal vagy a gyerekek számával kapcsolatban.
2017. okt. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
39%
* Ott, abban az országban ahol meglehet tenni azt, hogy egy munkahely inkább fizet, csak ne helyezzen vissza oda a bíróság dolgozni, mert a kollektíva nem kíváncsi az arcodra, ott gondolhatod, hogy kit érdekel az, hogy mi negatívum és mi nem, mikor még csak keresed a munkát. Ez van.
2017. okt. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:
85%

Nekem egy HR-es pár éve az interjú végén (az elutasítás után) elmagyarázta, hogy bár alkalmas is lehetnék, de egy időzített bomba vagyok, mert nincs pasim és nincs gyerekem.

Betanítanak és teljes értékű munkaerő leszek, aztán bármikor szerelmes lehetek, megváltozik a munkához való hozzáállásom, sőt férjhez megyek és gyereket akarok majd szülni. Semmi haszna egy 26-32 éves egyedülálló nőnek, csak potenciális veszélyforrás lehet.

2017. okt. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
57%
Férfiaknak nincs gyerekük? Mintha itt mindenki csak a nőkre gondolna a kérdésnél.
2017. okt. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
A legtöbb esetben elsődlegesen a nő megy gyesre, táppénzre szülés és gyerek betegség miatt. Ezért nem a férfiak miatt aggódnak a munkáltatók.
2017. okt. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
43%
Engem már felizgatott a miss bomba.
2017. okt. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
90%
#16: Mivel férfiaknál egyértelműen pozitívumnak tartják a gyereket, arra számítanak, hogy felelőségteljesebb lesz és kisebb rá az esély, hogy elköltözzön az ország másik végébe.
2017. okt. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Estádio de Felchút ***** válasza:
91%
F.asz tudja már, hogy hol mi a pozitívum, vagy a negatívum. Ha van rajta sapka az a baj, ha nincs, akkor meg az. Próbálj olyan dolgot tanulni, ami keresett, és kevesen értenek hozzá, akkor kevésbé lesz ilyen problémád.
2017. okt. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Azért, mert akinek nincs gyereke, az majd most akar. Tehát mire belerázódik, már megy is szülni.

Ekkor a cég megint vehet fel valakit a helyére, aki ha be is válik, nem maradhat soká, mert a szülési szabadságról visszatérő anyukát vissza KELL venni.

Vissza is megy, de már nem dolgozik szívvel-lélekkel, minden gondolata a gyerek körül forog, munka helyett babaruhákkal bizniszel a Facebookon, a gyerek két naponta beteg lesz, akkor otthon marad vele...

Sokkal jobb egy olyan munkaerő, aki ezeken már túl van, nagyobb gyereke van és tud a munkájára koncentrálni.


Félreértés ne essék: én nem támogatom ezt a nézetet, csak a kérdésre válaszoltam.

2017. okt. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!