Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes úgy elvállalni egy...

Érdemes úgy elvállalni egy állást, hogy a szerződés aláírásakor derül ki, hogy nem a meghirdetett, hanem alacsonyabb pozícióra vesznek fel?

Figyelt kérdés

Ahova felvettek, ott megnevezés (pl. Asszisztens, munkatárs) szerint vannak a fizetési sávok. Ezt egy olyan ismerősömtől tudom, aki ott dolgozik a bérszámfejtésen.

Sem az interjún, sem az értesítéskor, hogy felvettek, nem hangzott el, hogy alacsonyabb megnevezésű munkakörbe vennének fel, csak az, hogy két embert is keresnek ebbe a pozícióba. Pénteken, mikor voltam orvosi vizsgálaton, az azon lévő munkaköri megnevezésből, már az orvosnál vettem észre az " elírást". Ezzel egyrészt az a problémám, hogy nem szóltak róla, másrészt az, hogy így az alacsonyabb fizetési sávba kerülök, ami esetleges fizetésemelésnél is majd korlátozottabb emelést jelent.

Jövő héten megyek aláírni a szerződést, mindenképp rákérdezek, de nem tudom, hogy ilyen esetben, hogy már a kezdetektől átvernek -én ezt annak érzem- érdemes-e elvállalni egy állást?

Az okok, amikre esetleg gondolni tudok: A 3 év szakmai tapasztalatból csak 2,5-el rendelkezem, vagy túl alacsony fizetést kértem, bár ez utóbbit abszolút kicsinyeskedésnek érezném, ilyen esetben fizetést ajánlanak többet, nem pedig alacsonyabb munkakörbe tesznek. Bármelyik is, szerintem jelezniük kellett volna. Ilyen esetben vállalnátok?


2017. dec. 17. 09:19
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Pont ugyanebben a szituációban voltam tavaly kb ugyanekkor. Volt egy álláshirdetés egy adott pozícióra. Jelentkeztem, behívtak interjúra, elmondtam a bérigényemet. Másnap felhívtak, hogy kellenék nekik, mondták is mennyit tudnak ajánlani. Mivel kevesebb volt, mint amit kértem, gondolkodtam pár napot, de így is jóval többet kínáltak mint az akkori munkahelyemen, szóval végül elfogadtam (telefonon felhívtam őket). Utána küldtek el orvosi alkalmasságira, ahol a beutaló papíron más pozíció megnevezés állt, mint amire eredetileg jelentkeztem. Eggyel alacsonyabb fizetési kategóriába esik ez, mint a másik. Én sem értettem és nem tetszett, de mivel a bért megbeszéltük, nem problémáztam, inkább csak az egómat zavarta. Később a munkaszerződésen is a szóban megbeszélt bér szerepelt. Munkatársaimnak mondtam ezt a sztorit és azt mondták ÖRÜLJEK NEKI, hiszen bérsávon belül szinte sosem emelnek, viszont a tapasztalat emelkedésével egyre magasabb bérsávba jut az ember, tehát ha én alacsonyabb sávba lettem felvéve, többször ugorhatok felfele és több emelést kapok, mintha ugyanazzal a bérrel felvettek volna eggyel magasabb sávba. Kiderült aztán később, hogy nekem az alacsonyabb bérsáv ellenére is magasabb a fizetésem, mint a nálam tapasztaltabb, magasabb sávban lévőké, és ezt még tovább tudom növelni a sávugrással, szóval összességében örülök ennek, hogy így alakult, egyedül a pozíció megnevezése az, ami nem tetszik, de üsse kő. Szóval nem tudom nálad hogy szokás a cégnél, bérsávot ugrasz vagy sávon belül emelnek, de előbbi esetben az alacsonyabb kezdeti bérsávval jobban jársz.
2017. dec. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%
Ami nincs írásban, az nem létezik. Kb 2 percbe kerül a munkaszerződés tervezetét kiküldeni emailben, innentől kezdve te át lettél cs*szve.
2017. dec. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Írtam nekik, elkértem a szerződés tervezetet, mert egyre kíváncsi vagyok mi áll benne.

Egy hónapja várnak rám, így nehéz lenne a másodikat felvenni a sorból, szerintem újra kellene hirdetniük az állást.

2017. dec. 17. 17:45
 14/14 A kérdező kommentje:
Na kiderült. Állítólag a cégnél, amivel összeolvadtak nincs ezen a területen olyan megnevezés, amit hirdettek, amit annyira nem hiszek, mert az ismerősöm is olyan megnevezéssel dolgozik méghozzá a másik cégnél. Azonban mindettől eltekintettem, lévén, hogy egy teljesen elfogadható összeggel megdobták a bérigényemet.
2017. dec. 20. 18:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!