Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes lenne külföldre mennem?

Érdemes lenne külföldre mennem?

Figyelt kérdés
20/F Pályakezdő vagyok, Érettségivel és B jogosítvánnyal rendelkezem, ez mellett társalgási szinten beszélek angolul. Viszont akármilyen munkát találtam eddig, egyikbe se keresek annyit , hogy külön tudjak költözni szülőktől , és mondjuk úgy hogy nem minden pénz albira megy hanem magamra is tudok félretenni. Merre lenne érdemes elindulnom? Ha számít valamit Miskolcon lakok.

2018. máj. 2. 22:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Budapestig meg se állj, de ha igazán félre akarsz tenni, úgy hogy lásd is hogy legyen értelme akkor minimum Ausztriáig menj el.
2018. máj. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Én Berlinbe tervezek menni hamarosan. 22 vagyok. Neked is ajánlom, ott biztos találnál valamit
2018. máj. 3. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Német nélkül ne nagyon dolgozz a németeknél, angliában ezzel a "végzettségel" jó leszel mosogatónak, esetleg gyári munkásnak, abból a fizuból pedig együtt lakhatsz majd jó sok másik emberrel,
2018. máj. 3. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Németországban kell német nagyon xarul beszélnek angolul vagy egyáltalán nem. Angliában élek jelengel egyetemre járok egy hónap múlva diplomázok és nagyon nehéz munkát kapni Budapesten fogok dolgozni egy multinál szeotembertől, hogy tapassztalatot szerezzek mert itt évekik munkanélküli a friss diplomások nagy része vagy bárokban dolgozik mert nagyon nagy a túljelentkezés. Képzetlen munkák nagyon szarok és ha nem igénytelenül élsz 100emberrel elmegy kb a 120%-a megélhetésre. Sehol sem jó a minimálbér. Ha meg hajlandó vagy több emberrel együtt lakni akkor meg mindegy hova mész. De ha belegondolsz ha több emberrel laksz együtt akkor Budapestben is lehet havi 50-60 ért albérletet találni és arányaiban többé kevésbé ugyanannyira jössz ki. Tanulság: sehol sem jó alja munkát csinálni próbálj még valami hasznos képesítést szerezni.
2018. máj. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Értelmetlen német nyelv nélkül német nyelvterületen dolgozni, maximum valami alja munkát találsz, ahol kihasználnak, és ha szerencséd van nem foglalkoztatnak majd feketén, vagy az is meglehet, hogy nem fizetnek ki. Gondolkozzatok, kimész egy országba ahol nem beszéled az adott nyelvet. 1. Hogy találsz munkát? 2. Hogy érted meg a főnököd utasításait? 3. Hogyan keresel szállást? 4. Hogyan jelentkezel be? 5. Hogyan nyitsz bankszámlát? 6. Ha valamilyen problémád van, hogyan mondod el? Kicsit gondolkozzatok mielőtt elindultok.
2018. máj. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Külföldön se tudsz egyedül bérleni, ott is mással kell majd laknod.


Maradsz otthon és minden pénzt elraksz. Amint megvan az önerőre a pénz, hitelere veszel saját lakást.

2018. máj. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Amúgy meg egy érettségi az semmi nem tudom mire számítottál? Kell szakma, diploma vagy nagyon jó bizonyított nyelvtudás több nyelven. Egy érettségiért szakma nélkül tapasztalat nélkül nem fognak minimálbérnél nagyon többet fizetni sehol. Elindulni külföldre több ezer Euró alapon és akkor még lehet be se jön. Ha több ezer Eurót/ fontot össze tudsz szedni akkor szakmát is tudsz tanulni vagy különköltözni. Nem vagyok a külföld ellen, de semmiből ott sem lesz semmi. Ha valaki Magyarországon nem tud érvényesülni az kinn még annyira sem fog.
2018. máj. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Menj osztrák szállodákba dolgozni, ott kapsz ingyen szállást és ellátást. De németül kell tudni hozzá.
2018. máj. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ezekkel a paraméterekkel jó leszel pont mosogatónak Londonba szírek közé, és lakhatsz együtt 7 indiaival egy albérletben :D

Na az aztán jó, nem??


Nagyon el akarsz költözni? Maradj otthon még pár évet és gyűjts.


Ha nagyon sürgős eljönnöd, akkor pl Budapest Győr, 60 ezer körül szobát tudsz bérelni. Ha 200 körül keresel ami nem lehetetlen, marad 140 ezred enni, élni.


Jobb ötletem nincs.


Ha nagyon külföld akkor valóban a hoteles munkák ahol kapsz szállást olcsón. De arra számíts, hogy nem 8 órákat kell dolgozni, hanem 16-18.

2018. máj. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!