Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A nők kevesebbet keresnek...

A nők kevesebbet keresnek mint a férfiak, azonos területen, azonos munkáért?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy átlagosan sokkal kevesebbet keresnek egy évben, de szerintem az korrekt, ha egy kicsit áskálódunk a statisztikákban.

Az átlagosan 400 000 bruttó fölött fizető szakokra 85-90%-ban férfiak jelentkeznek... Pl. Mérnökinformatikus 97% férfi, Biztonságtechnikai mérnöki 86% férfi, Master of business administration (500 000 bruttó átlagosan) 63% férfi, gépészeti modellezés 95% férfi...


Ezek mind 400-500 bruttó körül vannak...

És még sokáig sorolhatnám.


Talán a legjobban fizető szak, ahol több nő diplomázik mint férfi az Ellátásilánc-menedzsment, de itt is "csak" 64% a nő és az átlag bruttó jövedelem is "csak" 360 000.


Még ott az általános orvosi amit több nő (64%) végez el mint férfi, de ott a hivatalós bruttó csak 350 000 körüli. Ezen kívül amit zsebbe kaphatnak, azt ugye nem lehet a statisztikákba bele venni. Illetve szerintem a legtöbb nő háziorvosnak szakosodik, esetleg pszichiáternek... De nem pl. szülész-nőgyógyásznak.


Állatorvosból és fogorvosból is több a nő, de ott is hasonló a helyzet.


Amúgy a nők többnyire olyan szakokat végeznek el többségben a férfiakhoz képest mint szociália munkás (86% nő) meg óvoda pedagógiai, ezek fizetnek a legrosszabbul a diplomás munkák közül...


Valamint azokon a szakokon amielyeken a nők dominálnak, sokkal kevesebben jelentkeznek mesterképzésre, ami nyílván növeli a fizetést.


És akkor még a szülés, gyereknevelési szabadságot nem is vettük, ami szintén éves bevétel kiesés.


De azonos területen is, azonos munkával ismkevesebbet keresnek a nők?

Mert az tényleg rossz akkor...



2018. máj. 13. 12:35
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Mi az, hogy nincs igazam? Én nem is foglaltam állást, én feltettem egy kérdést.
2018. máj. 13. 20:20
 12/12 anonim ***** válasza:
27%

Nem keresnek kevesebbet egyaltalan, vagy csak en vagyok vak? De mindenhol Pest utjain, fiatal holgyek, bmw terepjarokkal meg Audikkal kozlekednek. Ferfiak nagy atlagban meg sokkal oregebb,olcsobb kocsikon, . Meg pl. Egy parkapcsolatban mindig a ferfinak kell hogy fizessen a nonek, a no meg elrakhatja a sajat fizeteset.

Nok gazdagabbak a ferfiaknal csak titkoljak, es szeretnek nyavajogni meg sirni.

2018. máj. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!