Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kimenjek külföldre dolgozni?

Kimenjek külföldre dolgozni?

Figyelt kérdés
Van egy érettségim, meg két nyelvvizsgám, és szeretnék kimenni külföldre dolgozni a barátommal. Mivel neki nincs nyelvvizsgája, ezért konyhai kisegítőnek vennék fel, engem viszont felszolgálóként alkalmaznának. Mennyire megbízhatóak az ilyenek? 1200 eurót ígér, mellette szállás + napi étkezés. Nem végleg, par hónapot tervezünk kint lenni.

2018. máj. 22. 19:16
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

240 oraert keves az 1200.


Ausztria vagy Svajc.

2018. máj. 23. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

Nem 1200, hanem 1100-ert.


Keves...

2018. máj. 23. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim válasza:
Lenne mas lehetosegetek is csak gondolom a baratod mar annyira nem tokos hogy valami torvenyen kivuli dologba kezdjen/kezdjetek
2018. máj. 23. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
Ha pár hónap, és vendéglátás, akkor hajóval érdemesebb lenne próbálkoznotok, nettó 1200-on felül van borravaló is. és heti pár napot még magyar földön is lehettek. Nyárra is kell a helyettesítés, meg szezonra is az ember. Ketten kb 2800-3000 eurot meg tudtok keresni havonta. szállás, kaja, utazás biztosítva van, leinformálható, nagy múltú cégeknél.
2018. máj. 23. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim válasza:

Sokan nagyon elvannak szállva. 1200 netto nem sok, egy pincér odakint megkapja a 450 ezer forintot + borravalót+ szállást+étkezést. Ebből mondjuk havonta elköltesz egy közei boltba 50 ezret erre arra, hogy kis csoki, vagy egy sör/étterem kirándulás meglegyen. A többi mehet félre. Tehát 400.000 Ft.


Aki nem pesti annak lakás bérlés : havonta 120 - felfelé. Bevásárlás havi 40-50 ezer forint, utazás munkahelyre 10 ezer. ( átlagoltam ) Marad 30 ezer forintja költőpénznek? Zseniális, az úgy is elmegy valamire. Persze nem mindenki netto 200-at keres pesten, de nekem pl vidékiként ez már jó fizetés. Ahoz hogy én felmenjek pestre kb 450-et kéne adniuk, hogy meg is érje, mire a különbségeket kifizetem. Szóval igen, teljesen megéri kimenni. Ami igaz, hogy egy helybe csapkodni és felélni a pénzt értelmetlen és a kint megkeresett pénzt befektetni kell. Házba, lakásba, előszőr, amíg kint vagy kiadni azt albérletnek, képezni magad, vállalkozás, szakma kitanulás, autó, de ebből azért mert van pénzünk nem kell egy fenttarthatatlan. Összességében akkor van értelme, ha ezzel anyagi biztonságot csinálsz. Az tuti, hogy hazajössz, senkit nem fog érdekelni hogy te kint dolgoztál, ugyanúgy mehetsz vendéglátásba.

2019. márc. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!