Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kimenjek külföldre dolgozni?

Kimenjek külföldre dolgozni?

Figyelt kérdés
Van egy érettségim, meg két nyelvvizsgám, és szeretnék kimenni külföldre dolgozni a barátommal. Mivel neki nincs nyelvvizsgája, ezért konyhai kisegítőnek vennék fel, engem viszont felszolgálóként alkalmaznának. Mennyire megbízhatóak az ilyenek? 1200 eurót ígér, mellette szállás + napi étkezés. Nem végleg, par hónapot tervezünk kint lenni.

2018. máj. 22. 19:16
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
25%

És nem mindenféle arab és bantu emberekkel összezárva.

Irigyellek...

2018. máj. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%

"Konyhai kisegítő és felszolgáló...


Igazán remek karrierlehetőségek, ezért aztán tényleg érdemes kimenni külföldre. Aljamunkákkal külföldön is aljaszínvonalon fogsz élni."


Alja színvonal?


Félretudja tenni.


Nem tudom hány éves vagy, de nem sok élettapasztalatod van, az biztos.


Legyen mérnök, programozó, esetleg valamiféle szakmunkás ahol a munkakörülmények szarok, egészségtelen, 3 műszak, stb.


Felelősség nem kicsi, szolga mentalitás, tűrni kell ugyan úgy. Láttam. Ugyan úgy pótolható vagy. Ahhoz képest keres nettó 3-400.000 ft-ot?


A kérdezőnek annyit írnék, hogy ha a társadalom elvárásainak akar megfelelni, akkor fusson be karrier lehetőséget.


Ha pedig nem, akkor próbáld ki magad ebben, abban.

2018. máj. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
45%

Bevallom, én ugyan ezt tervezem, csak annyi különbséggel, hogy csak téli szezonban lennék kint.

Az év többi napján pedig szabadon gondolkodhatok.

Szó szerint szabad lehetek!


Nem csak szakmák léteznek kedves kérdező.


Sok embernek megér az a havi 2-300.000 nettó annyit, hogy más szolgája legyen évről, évre. Láttam, hogy 10-20-30 évmunkaviszony után már csak kényszerből vannak ott, hiába szerették a szakmájukat. Egyszerűen ráuntak vagy megutáltatták velük. Hosszútávon a pénz nem motivál.


Egy biztos,hogy nekem nem fekszik ez a dolgozzunk másnak hónapról, hónapra, évről, évre.


Az élet túl rövid, hogy olyat csináljak, ami vagy nem érdekel vagy akkor bemenjek dolgozni, ha nincs hozzá kedvem.


Akkor inkább 4-5 hónap munka és 7-8 hónap pihenő.


Az élet túl rövid ahhoz, hogy az értékes időmet másnak szenteljem.

2018. máj. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
25%
Nettó 200 Budapesten (aminél nem kevés ember többet keres) az annyi mint nettó 400 egy nyugati nagyvárosban kezdjük azzal mert nem ugyanazok az árak. Lehet élni a mának meg minden meg 20 évesen el is megy de a tányérmosogatásnál nincs ranglétra tehát 30 év múlva is tányérokat fogsz mososgatni ami nem buli csak mondtam. Ennyi idősen kéne megalapozni az életedet mert ha még esetleg egy gyerek is kipottyan akkor már főleg túl késő lesz nekiállni. Amúgy te ismered magad ha képes lennél az orvosi egyetemre akkor ne menj, ha csak a tányérmosogatásra vagy képes akkor nyilván jobb több pénzért csinálni ugyanazt. Én nem tudom nem ismerlek.
2018. máj. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
50%
Nyelv ismerete nélkül mondjuk külföldön mosogatni az tényleg a rabszolgaság definíciója. Nyelvismerettel sem kellemes, de így..
2018. máj. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
50%

Netto 360-at felre tud tenni.


Kajat, szallast alljak.


Egy szakmunkasnak nem igazan van karrier lehetosege.


Max mernoknek, stb.

2018. máj. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%

Arabok nem jellemzőek osztrák hegyi falvakban. A szállás sem feltétlenül tömegszállás egy szállodánál, ismerős pl. külön szobában lakott, saját tévével és fürdőszobával.


Szerintem inkább fiatalon gyűjtögessen valaki külföldi "aljamunkával", pár millával a zsebében könnyebben tud majd utána válogatni a lehetőségekből itthon is.

2018. máj. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:
Természetesen nem életcél mosogatni, meg felszolgálni 30 évig, mint korábban írtam, pár hónapról lenne szó, amivel nem kevés pénzt felre tudok rakni. Nem munkásszálló, hanem egy appartman, és azért meg fizetni sem kell, ez mellett az étterembe az étkezést állják. Szoval 380ezer ftbol hogyha felre tudunk tenni fejenként 250et fel évig, az 3 millió forint tisztán. Engem csak ez motivál.
2018. máj. 22. 21:52
 19/35 anonim ***** válasza:
50%

" 1200 eurót ígér, mellette szállás + napi étkezés."


Csak néhány kérdésem lenne.


Bejelentett meló? Melyik ország?

1. Az 1200 Bruttó vagy nettó?

2. Közvetitő igér vagy már konkrét munkáltató?

3. Nem gyanús, hogy pont titeket vennének fel, helyi munkaerő helyett?

2018. máj. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
74%

Utolso valaszolo.


Goggle. Keress ra. Ausztria, brutto 1500-at ajanlanak.


Szallast, etkezest alljak. Sima konyhai kisegitonek.


Van ugymond elorelepesi lehetoseg. Leszedonek, pincernek, reggeliszteto szakacs, stb.


Ha hajlando tanulni az illeto. Mindenre megtanitanak. Ezzel egyutt emelkedik a ber.


Cserebe 9 ora\nap, 6 napont at.

2018. máj. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!