Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az orvosok miért erőltetik a...

Az orvosok miért erőltetik a gyerekeiket is erre a pályára?

Figyelt kérdés

Főleg, akkor nagy a siker, ha a másik szülő tanár.

3 ilyen családot ismerek. Az elsőben a csajt nem vették fel az orvosira, akkor elküldték vegyésznek, de azt is abba hagyta.

A másikban anyuka fogorvos, mind a kettő gyerekét odaírányította.

De a harmadik a legjobb. Apuka háziorvos, anyuka angoltanár. A fiúk tök értelmes volt, de már 12 évesen valami olyan gimnáziumba vitték, ahhol latint lehet tanulni. Nagyon kis nyomi volt, de most láttam újra, az egyetem alatt kilupálódott, jól is néz ki. Most letette a szakvizsgát, apuci nyugdíjas lett. Addig magyarázott a fiának még hazajött a faluba és átvette a praxist. Ezt is elérte nála, pedig utálja a falut.

Valahogyan nem is tudom sajnálni, ha felnőtt férfinek ennyire parancsolnak. Viszont az első csajnak eléggé tönkrevágták az életét.


De amúgy 90 % azt akarja, hogy a gyerek is orvos legyen.


2018. máj. 24. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Mert saját bőrükön tudják, hogy jól fizet, ugyanakkor biztos megélhetés. Továbbá magánorvosként a praxis örökölhető is, így biztosíthatja a gyermeke jövőjét is. De ezen felül, akár egy darabig együtt is csinálhatják. Akkor még közel is vannak egymáshoz. De ha nem akarják akkor is lesz munkájuk.


Szóval, ha te mondjuk egy nagyon jó ács lennél aki nagyon jól megél, akkor a gyermekednek is azt javasolnád, hogy legyen ács. Minden tekintetben tudnád ebben segíteni és tudnád, hogy jó lesz neki.


Végül valljuk be, némi presztízs is jár ezzel. Szerintem teljesen érthető, hogy sok orvos a gyermekét is erre a pályára szeretné terelni. Ügyvédekkel is így szokott lenni.

2018. máj. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Engem egy percig sem erőltettek, hogy orvos legyek. (nem is lettem az)
2018. máj. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Pedig nekem pont nem engedték a szüleim, hogy ügyvéd legyek.

A városban legalább az ósszes fogorvossal ez van. Akihez járok, már az unokája is annak tanul.

2018. máj. 24. 16:24
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
mert a legjobban fizető diplomás állás, eleve magasak a bérek+plusz hálapénz, a magánpraxis szintén aranybánya.
2018. máj. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%

Nincs ebben semmi meglepő. Réges-régen, mikor még a mesteremberek az otthoni műhelyükből megéltek (na, mondjuk ilyen most is van, de én a 80-100 évvel ezelőtti asztalosokra, ácsokra, borbélyokra, kovácsokra gondolok), elterjedt szokás volt, hogy a legidősebb gyereket az apja szakmájára taníttatták ki, ha csak nem volt akadálya. Ott volt a kész, berendezett műhely (sokba is került), a vendégkör: hülyeség lett volna veszni hagyni azt, amit apa pár évtized alatt felépített.

Az orvosi szakma a mai napig ilyen. Akinek van egy jól menő magánrendelője, az több évtizedet és pár millió vagy tízmillió forintot beleölt. Tanulás, rendelő építése, átépítése vagy bérlése, felszerelések, kapcsolatok kialakítása - persze, hogy szeretné tovább örökíteni, hogy ez az óriási érték családon belül maradjon, ne kelljen egy idegennek eladni, ha végül nyugdíjba vonul a doktornő vagy doktor úr.

Ja, és ne felejtsünk el két apróságot. Az orvosi egyetem senkinek sem könnyű, de ha a docens úr meglátja az egykori csoporttársának vezetéknevét az ifjú medika vagy medikus indexében (ha ugyan van még papíralapú leckekönyv valahol), lehet, hogy emberségesebb lesz. Később is jól jönnek apuka ilyen-olyan kapcsolatai: itt egy régi kolléga az ÁNTSZ-nél, ott a közeli cég üzemorvosi rendelőjében, nyugdíj előtt - ha nem is nyomják be direktben a gyereket, elég, ha előbb tud egyes lehetőségekről, mint a "külsős" orvosok.

A másik pedig az, hogy akinek nem a 0-ról, más praxisában alkalmazottként dolgozva kell felépítenie a saját karrierjét, hanem egyből a kialakított, felszerelt családi rendelőben kezdhet, annak jóval könnyebb, mint aki 23-24 évesen ott áll a kezében egyetlen általános orvosi, fogorvosi vagy gyógyszerészi diplomával és mehet rezidensi helyet keresni.

2018. máj. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%
Ezzel a jelenséggel én is találkoztam, de ez nem meglepő, jogászoknál is ugyanígy van, ahogy végignézem az évfolyamomat, olyan 70%-80% kb. biztos azoknak az aránya, ahol a szülők, nagyszülők vagy más közeli rokon jogvégzett ember. Nyilván az a titok kulcsa, amit az előzőekben leírtak :)
2018. máj. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ez teljesen igaz, utolsó.


Az apja felszerelt háziorvosi rendelőjébe ment, sőt felújította neki, műszereket vett, mikor a fia elkezdett ott dolgozni.


Viszont nekem panaszkodott múltkor, hogy nincs itt semmi program, a barátai messze laknak, unatkozik állandóan, annyi munka van a sok öreggel.

Egyszerűen nem tudom sajnálni, ő választotta, hogy lemásolja a papa életpályáját, erős szülői befolyással. Meg is mondtam neki, hogy választhatta volna, hogy Pesten marad egy kórházban, a kényelmes életnek is vannak hátrányai. Nem véletlenül van kevés háziorvos vidéken.

2018. máj. 27. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!