Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kezdő programozó Szegeden...

Kezdő programozó Szegeden tényleg nettó 300eFt/hó keres,1év után nettó 400eFt/hó,3év után 500-700eFt/hó, heti 5x8 (5-6) óra munkával?

Figyelt kérdés

Matematika bsc, programozás specifikációval.

Annyi prog tudással amit az egyetemen leadtak, kb. Java, c++ alapok, adatbázis alapok. Ezen kívül nincs önálló vagy githhub-os projekt, gyakorlatom.

Matek az megy, angol és német középfokú nyelvtudás.


Vidéken, Szegeden így kezdőnek mennyit érdemes kérnie havonta, ha fizetési igényt kérdezik interjún? 300nettó?


Az reális, h 1év munkával már azért csak jobban fog menni és akkor 400-450nettó/hó az reális?

Meg, h 3év után már nem számítok juniornak, akkor 500-700 nettót el lehet kérni?


Egyetem alatt évente 8 hónapon át van tanítás kb.

Ez alatt átlag heti 4-5x 3-4 órát tanultam, ebből 1 óra programozás kb. a többi matek meg tötlelék hülyeségek.

Vizsga időszakba, tehát évente 2x1 hónapig meg napi 5-6 órát tanultam, ebből 2-3 óra volt programozás.


Ha felvesznek dolgozni, ennél sokkal többet kell programozni, tanulni, csinálni? Vagy az igaz, h 8 órából kb. 5.5-6 óra a munka, a többi az csocsó, darts, ebédelés ilyesmi a jobb cégeknél?

Vagy Nektek kb. mennyi a tényleges munka hetente? 30óra?


Hamarosan végzek a sulival. Köszi az infókat.



2018. jún. 5. 15:31
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én veled és a haveroddal ellentétben tényleg egy befektetési banknál dolgozom fejlesztőként, és nagyon nem olyan mint a Wall Street farkasa. :)

Nincs hétvégére kiadott extra feladatt, meg piálás és golfozás az ügyfelekkel, se céges számlára rendelt prostik és kokain se.

2018. jún. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Akkor mi van?

Heti 30 óra munka lazába, havi 500nettó + juttatások, bsc diplomával?

2018. jún. 6. 01:22
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
A leírás alapján egyáltalán nem értesz a szoftver fejlesztéshez, én a helyedben inkább arra koncentrálnék hogy valami használható tudást összekaparjak netről még az interjúk előtt. És szerintem ilyen formán a 300 nettó eléggé álom. Bp-en sem kapnak mindig ennyit kezdésnek. Elég sok ismerősöm kezdett a fővárosban ilyen netto 200-250-es fizetésekkel, aztán ahogy lett több tapasztalatuk dobbantottak több pénzért, de ilyen törvényszerű emelkedés évről-évre nincs.
2018. jún. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 szonata ***** válasza:
100%
Nagyon laza a munkához állásod. Bizony a fizetésért meg kell dolgozni a mai világban is. Ezzel a mentalitással nem fogsz boldogulni. Meg vagyok döbbenve.A munkáltató ha látja rajtad ezt a "könnyedséget" úgy kirúg, hogy a lábad sem éri a földet. A munkahelyi csocsó ís más nyalánkságok igen ritkák, létezik mert a pihenést képviselik, de azért fel kell mutatni eredményt.
2018. jún. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Elmondom nálunk (pénzügyi multi) mi van.

Nincs (jelentős) különbség fizetésben és előrelépésben a BSc és az MSc között, csakis a munkatapasztalat és a teljesítmény számít, így a legtöbben BSc-t végzettek.

500 emberre van egy csocsó, szóval mindig foglalt, úgyhogy olyan, mintha nem is lenne. Darts sincs, babzsák se, ingyen ebéd se, ha ilyet akarsz, menj startup céghez.

A heti munkaidő pedig teljesítményfüggő. Én most erre a 3 napra (szerda, csütörtök, péntek) kaptam egy JIRAt (feladatot). Most vajon én napi 6,7,8 vagy esetleg 9 órát fogok dolgozni? Attól függ mikorra tudom megcsinalni a feladatot. Ha jól terveztem, jól implentáltam és nem jött közbe semmi váratlan nehézség, akkor lehet csak napi 6 órát dolgozom, és a másik kettőben (csocsó helyett) kimegyek sétálni, beülök a Mekibe kávézni stb. Ha viszont rosszul terveztem és programoztam, akkor bizony napi 8 órát fogok dolgozni, sőt lehet 1-2 óra túlóra is befigyel majd.

Egy a lényeg hétfő reggelre legyen megoldva a feladat.

2018. jún. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem ritka dolog ez a csócsó, X-box, darts, babzsák stb. dolog, csak igazából semmi értelme. Tök jól hangzik első alkalommal, de mégis mikor mész le oda?

Ha van dolgod, akkor azt csinálod, mert nem akarsz csúszni, ha meg épp lazább időszak van, akkor meg inkább előbb hazamész (ha nem kötött a munkidő). A franc se akar azért bent ücsörögni az irodában este 6-ig, mert 2 órát elszórakozott és nem haladt semmit semmivel.

4 éve dolgozom egy olyan cégnél ahol vannak ilyen cuccok, fiatal is vagyok és így is csak körülbelül 3-4 alkalommal mentem le 15 percre Mortal Kombatozni vagy csocsózni.

2018. jún. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
51%

A konrét kérdésre a válasz nem, közel 300at megkaphatsz kezdőként Szegeden, de ez a 3 év után 600-700 maximum Budapesten van.


Huszonéves vagyok és eleinte én is úgy voltam, hogy "hú csocsó, darts, xbox, ps" de nem lesz rá időd, maximum munka után, de akkor meg már inkább haza megy az ember. Egyedül a csocsót használjuk és napközben egy 10 percet játszunk, bár nálunk van masszázs is az eléggé népszerű és munkaidőben, mert legalább "házhoz" jön és ha valaki elszeretne menni akkor nem kell külön foglalkoznia vele (időpont, utazás) csak cégen belül feljelentkezik.

2018. jún. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

Akit ennyire a pénz érdekel és motivál abból soha nem lesz jó fehlesztő , programozó ebben a szakmában.. Szóvak szerintem is tanulj inkább a számolgatasok helyett.


Amúgy nálunk van csocsó meg konzol is (vidék)

2018. aug. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Nálunk is van csocsó és más játék is, de alig párszor mentem le. Ingyen kávé automata mondjuk nincs, régebbi cégnél volt de ott meg csocsó nem. Ezek a fizetések kissé túlzóak vagy a kérdező nagyon nagy ász, hogy ilyen rövid idő alatt ekkora fizu emelést tud elérni.


Bár ha a számok bruttó fizetéseket takarnának, akkor teljesen reális.


Én fejlesztőként kb havi átlag nettó 350 ezret kapok. Ebbe beleszámoltam a nettó cafeteriat és az éves bónusz egy hónapra vetített összegét. Ezen kívül mobiltelefon és autó jár még.


És nem érzem azt, hogy máshol többet kaphatnék. Amikor megkeresnek fejvadászok és őszintén beszélünk a pénzről akkor általában kiderül, hogy olyan lényegesen többet máshol sem kapnék.

2018. aug. 17. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!