Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » "Kezdő" webfejlesztőként...

"Kezdő" webfejlesztőként normális távmunka létezik?

Figyelt kérdés

Nos a helyzet, hogy "kezdő" webfejlesztő vagyok.

Azért idézőjeles, mert már kb 3 éve dolgozok, de csak projekteken. Komplett oldalt is összerakok ha kell(blog, híroldal, alap webshop).


2 éven át fejlesztettem webshop-rendszert és tartottam karban, de az sem fizetett jól.


Viszont egy óriási hátrányom van. Kaposváron lakok és költözni sem nagyon tudok pénz miatt.

Budapesten nettó 200 ezerrel simán kezdhetnék, de nem tudok elindulni. Így távmunkák, projektek jöhetnek mindig szóba.


De mivel nincs komoly tapasztalatom, így mindig csak az olcsó Jánosok találnak meg, akik sokszor kezdetben korrektek majd jönnek a baromságaikkal.


Minden feladat rám hárul. Tehát egyben vagyok kapcsolattartó, projekt menedzser meg úgy minden.

Nem panaszkodni akarok, csak leírom, hogy értsétek mi a probléma.


Van most is működő referenciám. (PHP, MySQL, JS, jQuery, Laravel)

Használok Git-et is, bár egyedül ugye közel nem használom minden funkcióját.

Van egy referenciáim Google Docs, amit szoktam küldözgetni, de sok helyen ránéznek tetszik nekik majd eltűnnek.


A kérdés, hogy mit tegyek, hogy komolyabb pénzeket is tudjak keresni?

Lakhatásban nem segítenek az ilyen cégek sajnos.



2018. jún. 7. 12:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

upwork


Kezdetben kisebb, olcsóbb munkákat is el kell vállalni, az oldalon az ügyfelek mindig írnak rólad véleményt, minél több pozitív van, annál könyebb később tényleg jó munkákat megszerezni. A férjem is itt kezdte, most már van 2 komoly ügyfele, ők biztosítanak rendszeres munkát. (Neki van főállása is, ahol heti 3 napot dolgozik, a többi szabadúszó). 25-30 USD körül keres.

2018. jún. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
30 USD-ért felse húzom az órát.
2018. jún. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam az UpWork oldalt.


Őszintén... Elég reménytelen.

Egy youtube másolatért 25 dollárt fizetnének.


Laravel munkát kerestem. Kb 1 heti munkáért akart adni 13 dollárt.


Értem, hogy el kell vállalni kezdetben kisebb pénzért, de azért ennyiért köszönöm, inkább kihagyom.

Magyar céget is találok ennyiből, aki fizet naponta ennyit.


Ami miatt "nem felel meg", az szimplán az, hogy nem most kezdtem programozni. Így attól a kb 60-70 ezer forinttól többre tartom a munkám.


Illetve még egy szempont, ha eddig leszólna valaki.

Szeretnék kontrolláltan tanulni. Ezért jó lenne egy senior kolléga mellett dolgozni. (Igen, használok Google-t, de van hogy az kevés.)



Szóval "jobb" esetben valahogy összekaparok annyit, hogy felmenjek Budapestre.


Azért köszönöm mindenkinek a választ! :)

2018. jún. 11. 23:04
 14/14 anonim válasza:

Senior fejlesztőt privát oktatásra rendkívül nehéz találni. Nekem sikerült, remélem találsz magad mellé valakit.

Programozni nem könnyű. Főleg a web tudja feladni a leckét

Amiket felsoroltál, ahhoz még kell tanulnod rendesen.

2018. aug. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!