Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért büdös a többségnek a munka?

Miért büdös a többségnek a munka?

Figyelt kérdés
Végre pont azokkal a munkákkal lehet jól keresni ahol tenni is kell valamit ( programozó, szakmunkás) és az ilyen büfé szakot végzett papír tologatók nem kellenek. Mégis mindenki sír meg húzza a száját hogy 8-16ban hajlandó csak dolgozni meg így meg úgy. De összeszedni magát szinte senki sem képes csak tartani a markát egy csinovnyik munka után.
2018. jún. 25. 10:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%
Nem a munka a büdös, hanem amit cserébe kapsz, azzal nem mész semmire.
2018. jún. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
7%
Akkor vállalkozni kell. Ha nincs hozzá kezdőtőke, külföldi munkával össze lehet szedni, csak az se kényelmes.
2018. jún. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
96%

Amíg csak fizetgetni akarnak a munkáltatók, addig ne csodálkozz, ha cserébe csak dolgozgatni akarnak a munkavállalók.


Bírom, amikor kiírják, hogy dolgozni akaró munkavállalót keresnek azok, akik fizetni meg nem akarnak, se szabadnap, se szabi stb., aztán meg panaszkodnak, hogy nincs ember.


8-16-ig meg azért akar dolgozni a többség, mert valakinek a gyerekért is el kell mennie, hoznia-vinnie és kevés ovi tart nyitva éjjel-nappal....

2018. jún. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
24%

Nagyon jó kérdés kérdező.

Hányingerem van komolyan a magyarok hozzáállásától.

Pluszt nem tenne bele egyik sem.

A hivatalokban is elszöszmötölnek egy pénztár van 20 ügyfélre közben félig alszik az ügyintéző,vágja a búskomor pofákat,hogy vegyem megtiszteltetésnek,hogy őnagysága szóba áll velem.

Szánalmas,bankban ugyanez, 1-2 pénztár vagy ügyintéző van nyitva a többiek ott vigyorognak meg cigarettáznak.

15:45-kor már rohan haza már nem segít semmit már nem is válaszol a kérdésemre mert munkaidő vége van.

Csak az a baj,hogy ezek az emberek nem véletlenül vannak ott mert olyan ostobák,hogy elképesztő,kb. mint egy robotok,max két perccel lát előbbre tovább nem,eddig tart nekik.

De boltokban mindenhol ezt látom.

Mert ha odatenné magát akkor nyilván jobb állása lenne jobban élne,de ehhez munkát belekellene tenni.

Apám például egy segédmunkás volt régen,aztán szépen felküzdötte magát cégvezető szintre mert mindig beletette a melót,mindig többet nyújtott mint amit elvártak és egyre feljebb lépett.

Én is mindig többet teszek bele(programozó vagyok való igaz),de munkakörömön felül teljesítek folyamatosan így tudtam elérni,hogy jobbnál jobb cégekhez kerüljek és megfizessenek,mert rengeteg folyamatot átláttam,tesztelőként indult a karrierem és így váltam senior fejlesztővé az évek alatt,hogy amíg mások rinyáltak én kódoltam is,ha hétvégén menni kellett dolgozni én akkor is mentem sőt vasárnap is volt,hogy mennünk kellett mert a szoftvert ki kell adni.


Ez a különbség,hogy az átlag magyar nem teszi bele a pluszt nem tanuln,nem képzi magát,de mutagotni mind tud orbán,mészáros,lézerjanizás,csak ő nem ő nem hibás hanem áldozat.


Erre van egy cikkem,nézzétek meg,pont ide illik.


[link]


A magyar a legjobb kifogásokban.

2018. jún. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
91%

Mégis hova tegye magát oda az ember 80-120 ezer Ft-ért? Főleg egy hivatalban, ahol ettől eddig van ügyfélfogadás és az ügyintézőnek hót mindegy, hogy 120 ezerért 20 ügyfele van, vagy 80. Minek tegye oda magát? Hiszen nincsen motiválva.

A másik igen és is 8-17ig dolgozom, hétfőtől péntekig, mert szeretnék a hétvégén szabad lenni, a párommal lenni, a gyerekekkel lenni. Na meg ha már gyerek, akkor az bizony időben nagyon megköti az embert, mert kb 7től lehet oviba-suliba vinni, délután meg max 5ig illik érte menni, mert az óvónőnek, tanárnak is van élete családja stb.

Ha azt akarja az ember, hogy dolgozzon a munkavállaló, akkor motiválni kell elismeréssel bónuszokkal. Érdekeltté kell tenni, ha többet és jól dolgozik, akkor a cégnek is jobban megy, több a bevétel, ha több a bevétel, akkor fizetésre is több jut, csak hogy a legtöbb vállalkozó inkább önmaga luxusára fordítja ezt a pluszt, nem a dolgozókra. Persze azt is tudom, hogy azért vállalkozik valaki, hogy neki jó legyen, de valahol meg kéne találni az egyensúlyt, hogy mindenkinek jó legyen.

A hivatali szektorban ilyen sose lesz.

2018. jún. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
31%

Aki jól dolgozik, arra előbb-utóbb felfigyelnek. Ha mégsem így lenne, akkor önmagadért csináld, hogy javíts a munkamorálodon és utána el tudj menni egy normálisabb helyre, normális fizetésért.


Sosem értettem pl. azokat, akik ellötyögnek a munkahelyükön és közben arról ábrándoznak, hogy majd szereznek egy jól fizető állást vagy felépítenek egy sikeres vállalkozást. Ha nem szoktattad magad hozzá a minőségi munkához, úgy nehéz lesz.

2018. jún. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
39%

,,Mégis hova tegye magát oda az ember 80-120 ezer Ft-ért?"

És ki tartott oda fegyvert,hogy ennyiért dolgozzon?

Miért nem tanult?

Miért nem keresi meg mit csinálna szívesen?



"Főleg egy hivatalban, ahol ettől eddig van ügyfélfogadás és az ügyintézőnek hót mindegy, hogy 120 ezerért 20 ügyfele van, vagy 80. Minek tegye oda magát?"

Mert ha odateszi magát ezáltal más lesz a munkához való hozzáállása,plusz fel is figyelhetnek rá,és kaphat előléptetést.

Apám miért tette oda magát annó?

Én miért tettem oda magam?

Sőt elmondanám amikor diák kulimunkát csináltam én akkor is kihajtottam magam,pedig nem kerestem jól akkoriban.


"Hiszen nincsen motiválva."

Majd ha le tesz valamit akkor majd motiválják,de miért motiváljanak egy kis gizikét aki egy a sok küzöl,mivel tűnik ki a tömegből?Mit tett érte?



"Ha azt akarja az ember, hogy dolgozzon a munkavállaló, akkor motiválni kell elismeréssel bónuszokkal."

Nem előbb alülteted a magokat és ha már bizonyítottál hidd el fognak értékelni vagy ha beleteszel egy kicsit pluszt meg fog térülni.

De ezért kellene piacképes szakmát tanulni ott ne félj két kézzel ragaszkodnak hozzád mert lelépsz,csak ezekbena hivatalokban jó ha érettségije van az ügyintézőnek meg megkeseredett holott csak magának köszönheti.


"Érdekeltté kell tenni, ha többet és jól dolgozik, akkor a cégnek is jobban megy, több a bevétel, ha több a bevétel, akkor fizetésre is több jut, csak hogy a legtöbb vállalkozó inkább önmaga luxusára fordítja ezt a pluszt, nem a dolgozókra."

Ha piacképes szakmád van hidd el jobban fognak figyelni rád,plusz ha látják,hogy akarsz.

Mondom apám egy segédmunkás emberből lett főmérnök,csak előre gondolkodott,hogy többet jobban végezte el a munklát,megmutatta a vezetőségnek,hogy miért nem jó ahogy gondolják mit javasol,és nem bégetett birka módjára.

Csak az a baj a mai melós csak béget meg mint a birka terelik,de soha nem hozna javaslatott,csak mint egy gép robot gondolkodás nélkül.

Ezeken mit motiváljon a vezetőség?

Milyen pluszt tett bele?

Előbb lenni utána tenni és bégül fogsz birtokolni.

Nem fordítva.


"Persze azt is tudom, hogy azért vállalkozik valaki, hogy neki jó legyen, de valahol meg kéne találni az egyensúlyt, hogy mindenkinek jó legyen.

A hivatali szektorban ilyen sose lesz."

Ez így van de lásd előző kiegészítésem,ha pluszt nyújtasz és kiemelkedsz be fog érni a gyümölcse.

2018. jún. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
39%

Pontosan ez a lényeg amit 6-os írt.

Idézek:

,, Ha nem szoktattad magad hozzá a minőségi munkához, úgy nehéz lesz."

Teljesen így van,ez a lényeg,ha nem végzed a munkád teljes erőbedobással akkor ha kapnál is egy jó fizetőt azt sem fogod sőt vállalkozásod sem,mert pl ha az ügyfél fingik egyet hajnali2-kor akkor szépen befejezed a szexet kiszállsz az asszonyból felöltözöl és megcsinálod amit kér sőt többet is,határidő előtt akár napokkal már elvégzed a feladataidat.

De ilyen munkamorállal amiről írtam ez nem megy,előbb minőségi munkát kellene végezni és utána lesz javadalmazás.

Csak mindenki azonnal enné meg 3 pillecukrát.

2018. jún. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
10%
Mi az a csinovnyik?
2018. jún. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
82%

Leírom nektek, bár leszólást fogok kapni, de egye fene.


PHP back-end fejlesztő vagyok.

2 év tapasztalattal, ami teljes mértékben távmunka volt, 200 nettóért sem vesznek fel juniornak Pécsen. Interjún azt mondták, hogy mekkora hiány van az országban és Pécsen méginkább.


Junior pozícióra jelentkeztem 2 év tapasztalattal 200 ezer nettóért.


Vannak jelenleg is működő referenciáim, hobbi projektjeim. Sok olyan dolgot tudok, amit egy teljesen kezdő sosem látott.

De oké, tudom van nálam tapasztaltabb.


Akkor azt mondja meg valaki, hogy hol kapkodnak az ember után?


Még visszajelezni sem hajlandóak, de interjún ígérgetnek, hogy mindenképp szólunk meg hű de jó hogy ennyi mindent tudok.


Tudom, menjek Budapestre. Oké, miből is?

Se szülők nem adnak olyan hátteret, sem ismertségem nincs. Tudás hiába van.

2018. jún. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!