Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire gáz utólag visszautas...

Mennyire gáz utólag visszautasítani az ajánlatot?

Figyelt kérdés
Már kaptam egy ajánlatot egy cégtől, amit elfogadtam, de szerződést még nem írtunk. Viszont ma hívott egy másik cég, ami jobb feltételeket ajánl, de ha mégsem engem választanak, akkor az első céghez is szívesen megyek. Illene minnél előbb lemondanom az első ajánlatot vagy megvárhatom a másodikat és csak ha már szerződésem van, akkor lépjek vissza? Ez nagyon gáz? Vagy gyakran előfordul ilyen?
2018. júl. 6. 01:30
 1/3 anonim ***** válasza:
94%

Nem gáz, teljesen normális helyzet.

Addig ne mondd vissza az elsőt, amíg nem biztos a második.

Elég sok olyat láttam, hogy valaki jött a céghez, ott volt 2 napig, aztán felmondott, mert nyilván kapott egy jobb ajánlatot. Ezt próbaidő alatt simán meg lehet tenni.

2018. júl. 6. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Próbaidő alatt bármik, indoklás nélkül felmondhatsz, de amíg nincs meg az aláírt szerződésed a 2. cégtől, ne csinálj az elsővel semmit.

Az elsőnél meg, ha még szerződésed sincs, úgy majdnem tárgytalan a dolog... Ha megkapod a 2.-tól az aláírt szerződést, az elsőnek gyakorlatilag egy email is elég, hogy jobb ajánlatot kaptál és visszamondod a munkát.

2018. júl. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 TappancsMancs ***** válasza:
Ez még rugalmas nyitott helyzet. A lényeget már elmondták a válaszolók. Ha van a jobb helyről aláírt szerződésed akkor hívd fel őket vagy írj nekik, nyilván illedelmesen, hogy nagyon köszönöd a lehetőséget és, hogy időt szántak rád ... közebne egy neked kedvezőbb ajánlatot kaptál...
2018. júl. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!