Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjún megkérdezhetem,...

Állásinterjún megkérdezhetem, h aki helyére keresnek, az miért ment el?

Figyelt kérdés

Március közepén jelentkeztem egy hirdetésre, de azt a választ kaptam, h már betöltötték a poziciót (3 hete volt meghirdetve a munka).


Ugyan ez a cég ugyan ezt a poziciót most június végén ismét meghirdette, jelentkeztem ismét és behivtak interjúra.


Mivel van munkám nem olyat akarok, ahonnan 3 honap után elküldenek, mert ugye miota meg volt hirdetve kb annyi telt el. Persze lehet h leszámolt, vagy nagyobb a csapat, és más ment el.


Ilyet meg lehet kérdezni egy interjún, vagy felejtős, mert azt mondanak amit akarnak!?



2018. júl. 10. 15:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
25%
Akkor újra. Minek. Pofádba hazudnak úgyis.
2018. júl. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Megkérdezheted, nem hátrány. Az más kérdés, hogy az igazat mondják-e?
2018. júl. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Én nem kérdezném meg, mert mindenképpen zavarba hoznám őket, és ez kellemetlen benyomást kelt.

Ha ők a hibáztak, úgyse mondják meg, ha meg az előző mondott fel, akkor pláne.

Mert a következő kérdés már az lenne, hogy miért hagyta ott őket, azt meg nem fogják megmondani, hogy xar a munkahely vagy nehéz, pocsék a munka.

Úgyis kiderül, mikor dolgozni kezdesz, akkor is ráérsz megtudni, hogy neked bejön-e ez a munka vagy sem.

Ha neked sem tetszik, akkor három hónap múlva újra kitehetik a hirdetést, bár az is lehet, hogy az előző esetől tanultak, és neked jobb dolgod lesz.

2018. júl. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 TappancsMancs ***** válasza:

Szerintem sincs sok értelme megkérdezni.


"olyan mintha a nőtől megkérded akar -e szülni mostanában? "


Az ilyen személyes kérdések jogsértőek! Nincs joguk ilyeneket kérdezni! Csak mondom. Ami a munkavállalással közvetlenül kapcsolatos azt kérdezhetik meg, de tilos vallási, faji, politikai, családi és stb kérdést feltenni.

2018. júl. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"Az ilyen személyes kérdések jogsértőek! Nincs joguk ilyeneket kérdezni! Csak mondom"


Könyörgöm ne legyünk már 5 m-el a föld felett...nincs joguk kérdezni.... nincs. és megkérdezik? meg.

És mit mond erre az állás után ácsingózó szegény nő? majd kiosztja a HR-est hogy nincs joga ilyet kérdezni-és akkor reszeltek is a melónak...

dehogy helyette behazudja hogy nem, nem szeretne gyereket..


életszerűség.

2018. júl. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Megkérdezheted. Én is megkérdeztem a jelenlegi munkahelyemen az interjún és válaszoltak.

A kérdésed másik felére viszont bár nem tegnap volt, hanem 13 éve de, láttam egy állást ami nagyon tetszett. Behívtak interjúra, de nem engem választottak. Aztán 2 hét múlva újra láttam a hirdetést az újságban. Ismét jelentkeztem. Aztán végül 3.5 évig dolgoztam azon a helyen. Kiderült, hogy az előző ember, akit felvettek pár nap után nem ment be többet dolgozni.

2018. júl. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 TappancsMancs ***** válasza:
Ne védjük magyarázkodással a jogsértéseket, mert csak annál inkább kihasználják a munkavállalókat bármiben.
2018. júl. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!