Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Volt már valaki olyan állásint...

Volt már valaki olyan állásinterjún, ahol felháborító kérdésekkel szembesült?

Figyelt kérdés

Tanulságos tapasztalatot sikerült szereznem a tegnapi nap folyamán. Interjúra mentem egy céghez, elsőként egy kétoldalas adatlapot kellett kitöltenem. Ezzel nem is lett volna gond, na de a kérdések. Épp csak a melltartó méretemre nem voltak kíváncsiak..


A legjobb kérdések:


- "utolsó 3 munkahelye, a volt főnökeim neve és elérhetősége".


Hát, a nevek még csak eszembe jutnak, de az elérhetőség??

Tizenévek teltek el, honnan a fenéből tudnám?


-"Milyen gyakran beteg, milyen betegségei vannak?"


Könyörgöm, nem vagyok már fiatal, vannak nyavalyáim, de ezzel az erővel sehol nem tudnék elhelyezkedni (sajna, nem is tudok, már kb. a kétszázadik jelentkezésnél tartok és nagyrészt szóra sem méltatnak..)


De a legszebb:


-"Milyen betegségei vannak Édesanyámnak és Édesapámnak?"


B@sszus, anyámat nem is ismerem, apám pedig elhunyt 8 éve nem hétköznapi körülmények között...

Köszi a felvidító kérdést..


-"Mennyi időre való megtakarításom van?"


Köze hozzá?? Amúgy egy éve nem találok munkát, mert 50 évesen nem kellek sehová...Ugyan mennyi tartalékom lehet??


Igaz, kis betűvel szerepelt a lapon, hogy nem kötelező mindent kitölteni, de nyilván az üresen hagyott adatlapokat már dobják is a kukába.


Akkor a meglepődés miatt szóhoz sem jutottam, de utólag (sajnos, már hazajöttem) úgy felháborodtam, hogy legszívesebben odavágtam volna a papírt, hogy köszönöm a "kellemes" kérdéseket, igen jólesett eszembe juttatni életem legszarabb momentumait...


Tudtommal az egészségi állapotra és vagyoni helyzetre nem szabad rákérdezni, főleg nem írásban.

Kár, hogy nem álltam fel és hoztam haza a papírt, mert szívesen megjelentettem volna valahol.



2018. júl. 18. 22:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Nyomd fel az ilyen céget
2018. júl. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%
Férjemet megkérdezték, hogy mennyire stabil a kapcsolatunk, mert ezt a munkát és a vele járó túlórát nem biztos, hogy kibírjuk. :D
2018. júl. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%

Mégis milyen munkahely ez?


Tőlem állásinterjún azt kérdezték, meg tudom-e nevezni, hogy minek a kapcsolási rajza az, ami az elém tett lapon szerepel? Ment a dolog, másnap kezdtem.


Ti hova jelentkeztek, ahol 2. meg 3. kör van?

NASA?

2018. júl. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%
Ezeket nem kérdezheti meg a munkáltató se szóban, se írásban, mert semmi köze hozzá.
2018. júl. 19. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
55%
Az előző munkahelyekre rákérdezhetnek, sokan állítanak valótlant az önéletrajzukban.
2018. júl. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
68%

Tőlem a HR-es kérdezte, hogy: Sz***ptam-e már f***szt?


Közöltem vele, hogy nem és nem is tervezem (mellesleg pali vagyok)! Erre közölte, hogy sajnálja, de neki egy meleg srácot kell felvennie, a céget ért negatív kritikák ellensúlyozására.


Mivel nagyon kellett a munka, számlafizetés, enni is kell, stb. ezért közöltem vele, hogy a rosszul tette fel a kérdést. A sz***pást csak kapni szeretem (pl. hozzá hasonló buta, szőke p***csáktól), adni viszont nem.


Felvettek dolgoztam náluk 8,5 hónapot, majd mikor a céges újságban akartak szerepeltetni, mint az elfogadott, nem megvetett, kedvelt, stb. meleg srácot...

Nem járultam hozzá, mivel nem vagyok köcsög :), erre kirúgtak és felvettek egy srácot aki bevállalt egy ilyen szereplést (beszéltem 1-er vele, ő sem köcsög, felesége is van, de kellett neki a pénz), elég jó kis végkielégítést kaptam 6 havi bér + az adott hónapot nem kellett ledolgoznom, de azt is kifizették.

2018. júl. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Ezek sem semmik...

Sajnos, nem hoztam el az adatlapot, így nincs bizonyítékom, pedig szívesen alátennék vele a cégnek. (megjegyzem, nem egy multiról van szó, és nem is vezetői munkakörről.)

Sajnos, nagyon kéne a munka, ezért sok mindent lenyelek, de ez sok volt.


Volt, ahová meg felvettek, összesen két rövid nap betanítással egy számomra viszonylag új területere. Negyedik nap ki is rúgtak, mert még nem ment önállóan, egyedül a munka.. (megjegyzem, ennél sokkal bonyolultabb dolgokat is csináltam már, tehát simán ment volna ez, csak egy kis idő kellett volna hozzá, hogy átlássak mindent.)

2018. júl. 19. 09:14
 8/17 anonim ***** válasza:
41%

"utolsó 3 munkahelye, a volt főnökeim neve és elérhetősége"


Ezt referenciának hívják. Sok helyen csak akkor vesznek fel ha igazolni tudod, hogy hol dolgoztál és az előző feleteseddel tudnak beszélni pár percet hogy felmérjék milyen a karaktered.


Persze ezeket könnyen meglehet hamisítani, de sok országban ez egy természetes és alap dolog. Pl.: Ausztriáliában nem tudnál egy ilyen fajta kérdés megválaszolása nélkül munkát találni, sőt még talán lakást sem. Akkor is szoktak referenciát kérni.


A többi kérdéssel egyet értek, de rendbe akartam rakni az elsőt...

2018. júl. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
75%

Ez tényleg extrém :/ Valami ombudsmannak azért lehetne talán jelenteni, nem normálisak ezek a kérdések.


Nekem ehhez képest sokkal kevesebbel is ki tudták verni a biztosítékot:


- Mennyi a jelenlegi fizetése? (ez egy undorító jelenség mostanában, igen, USAban pl van gyakorlata, de ott meg is adják a hirdetésekben a bért... itthon meg sz*rrágáshoz használják)


- De akkor... erről nincs papírja? (látványos fintorgás közepette) - nem, nem volt papírom, csak 5 év tapasztalatom, amit mondtam is számtalan alkalommal előtte, de csak az interjú végén jöttek rá :D


- Most van az interjúnk, hol a francban van?

(nagy multi, HR-es rossz időpontot küldött, majd ők voltak felháborodva, sose kértek bocsánatot és persze ejtették az interjúm).


- Hát ez az állás arról szól hogy.... (aztán én kérdeztem egy idevágót...) Hát de ez az állás nem arról szól, hogy (és elmondta megint amit az előbb elmondott. :D Magyarul a HR vezetőnek fogalma sem volt, miről szól az állás!)

2018. júl. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

A referenciát megértem, azon nem is akadtam volna ki. A gondom csak az volt ezzel, hogy a volt főnökeim elérhetőségét nem tudom, rég volt, már nem is ott dolgoznak, nem tartom velük a kapcsolatot.

De a többi kérdés.. hát szerintem nonszensz.

2018. júl. 19. 16:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!