Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Volt már valaki olyan állásint...

Volt már valaki olyan állásinterjún, ahol felháborító kérdésekkel szembesült?

Figyelt kérdés

Tanulságos tapasztalatot sikerült szereznem a tegnapi nap folyamán. Interjúra mentem egy céghez, elsőként egy kétoldalas adatlapot kellett kitöltenem. Ezzel nem is lett volna gond, na de a kérdések. Épp csak a melltartó méretemre nem voltak kíváncsiak..


A legjobb kérdések:


- "utolsó 3 munkahelye, a volt főnökeim neve és elérhetősége".


Hát, a nevek még csak eszembe jutnak, de az elérhetőség??

Tizenévek teltek el, honnan a fenéből tudnám?


-"Milyen gyakran beteg, milyen betegségei vannak?"


Könyörgöm, nem vagyok már fiatal, vannak nyavalyáim, de ezzel az erővel sehol nem tudnék elhelyezkedni (sajna, nem is tudok, már kb. a kétszázadik jelentkezésnél tartok és nagyrészt szóra sem méltatnak..)


De a legszebb:


-"Milyen betegségei vannak Édesanyámnak és Édesapámnak?"


B@sszus, anyámat nem is ismerem, apám pedig elhunyt 8 éve nem hétköznapi körülmények között...

Köszi a felvidító kérdést..


-"Mennyi időre való megtakarításom van?"


Köze hozzá?? Amúgy egy éve nem találok munkát, mert 50 évesen nem kellek sehová...Ugyan mennyi tartalékom lehet??


Igaz, kis betűvel szerepelt a lapon, hogy nem kötelező mindent kitölteni, de nyilván az üresen hagyott adatlapokat már dobják is a kukába.


Akkor a meglepődés miatt szóhoz sem jutottam, de utólag (sajnos, már hazajöttem) úgy felháborodtam, hogy legszívesebben odavágtam volna a papírt, hogy köszönöm a "kellemes" kérdéseket, igen jólesett eszembe juttatni életem legszarabb momentumait...


Tudtommal az egészségi állapotra és vagyoni helyzetre nem szabad rákérdezni, főleg nem írásban.

Kár, hogy nem álltam fel és hoztam haza a papírt, mert szívesen megjelentettem volna valahol.



2018. júl. 18. 22:28
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Írok ki másik kérdést a betanulási időre, mert az sem tartom korrektnek.
2018. júl. 19. 16:22
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Óóó volt:


Nagynevű, B-vel kezdődő autóipari beszállító Bp-i központjába mérnöki állásra jelentkezésnél, 30+-os HR ringyó:


Élete legrosszabb élménye?

Élete legnagyobb konfliktusa?

... és ezt hogyan oldotta meg?


Elsőre csak pislogtam, mit akar ezzel a teljesen személyes kérdéssel, nem tudtam válaszolni. Később rájöttem, kettes volt pszichológiából vagy éppen fel akarta turbózni a kérdést, mert teljesen helyes lett volna úgy, mondjon egy apróbb konfliktust az elmúlt napokból. Hogyan oldotta ezt meg.


Visszagondolva bánom h ott, abban a percben nem álltam fel, köptem le és mentem ki a szobából. Rá 2 napra felvettek egy másik helyre, ahol a kezdéshez ez a borzalmas interjú még plusz kedvet is addot ;)

2018. júl. 20. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Ezek szerint nem egyedi eset.
2018. júl. 20. 08:20
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezek azért betudhatók "teszt kérdésnek" is, hogy hogyan reagálsz váratlan szituációkra. Nem feltétlenül rosszindulat áll mögötte, de persze nem kizárható és igen, bizony vannak ezek között olyan kérdések, amikre nem kérdezhetne rá egyébként a leendő munkáltató egy interjún.

Mondanám az én válaszaimat a fenti kérdésekre:

- Utolsó 3 munkahelye, a volt főnökeim neve és elérhetősége?

- Eddig összesen egy munkahelyem volt, amely cégnek a neve az önéletrajzomban megtalálható. A közvetlen vezetőm XY volt, az elérhetőségeivel sajnos már nem rendelkezem, de biztos vagyok benne, hogyha felkeresik a céget, fognak tudni segíteni Önöknek ebben.

- Milyen gyakran beteg?

Mint mindenkinek, nekem is vannak jelentéktelenebb egészségügyi problémáim, de ez alapvetően nem akadályoz meg a mindennapi munkavégzésben. Természetesen amennyiben a munkakör betöltéséhez előfeltétel az orvosi egészségügyi alkalmassági vizsgálat, úgy nagyon szívesen alávetem magam.

- Milyen betegségei vannak a szüleimnek?

A kérdést nem tartom relevánsnak az interjú szempontjából (itt te hozzáteheted a saját történetedet burkoltan, hogy azért érezze, hogy csalánba gázolt a kérdéssel), de a korábbi kérdésre adott válaszomat továbbra is fenntartom.

- Mennyi időre van megtakarításom?

Elnézést hölgyem/uram, de ez az információ milyen szempontból érinti a jelen állásinterjút, illetve miben befolyásolja a betöltendő munkakört?


Nem kell megszeppenni. Illedelmesen vissza lehet kérdezni, lehet beszélgetni, max nem hívnak vissza többször. Ami ilyen munkahely esetén lehet nem is baj. :)


Nekem eddig a kedvenc szituációm az volt, amikor interjú közben megszólalt az interjúztató telefonja, majd közölte, hogy ezt muszáj felvennie, ezért lelépett (leendő főnök volt egyébként). Közben bekúszott a szomszéd irodából egy emberke és elkezdett kérdezősködni csak úgy "barátilag" mindenfélét. Ki vagyok, minek jöttem, mit tanultam, miért érdekel ez a szakma engem és utána a poénok poénja: van családom? Férjem? Párom? Gyerekem? És tervezem a közeljövőben?

Eszméletlenül jól megvolt csinálva az egész. :D Úgy tűnt, mintha csak egy Magdi anyus féle atom kíváncsi leendő kolléga belibbenne szórakoztatni amíg a főnök telefonál, közben megpróbálván olyan infókat kiszedni belőlem, amihez semmi köze. :D

2018. júl. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Nem rossz, csak ezeket a kérdéseket papíron kaptam, úgyhogy írásban kellett válaszolnom rájuk. Szerintem ez így még neccesebb.
2018. júl. 20. 14:43
 16/17 anonim ***** válasza:
75%
A szci cégekre jellemző ezek a kérdések (betegségre, pénzre, intim dolgokra kérdez rá). Azonnal felállni, elmenni, kérdőívet zsebre, feljelenti őket. Úgysem vesznek fel és úgysem szívesen dolgoznál ott.Valszeg amúgy sem embert keresnek, csak túrkálnak az intim adatokban.
2018. júl. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, igazad lehet!
2018. júl. 21. 14:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!