Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért mondják hogy érdemes...

Miért mondják hogy érdemes tovább tanulni, ha sokszor ugyanazt a fizetést kapja az ember diplomával is mint szakmával?

Figyelt kérdés
Én dolgoztam együtt mérnökökkel, diplomás emberekkel és nekik is ugyanaz volt az órabérük mint nekem az OKJ bizonyítványommal. Ha valaki diplomával gyári szalagmunkára megy, akkor is kb. a minimálbér környékén van. Szóval akkor minek a diploma, a nyelvvizsga, ha kikerülsz az iskolából és kb. ugyanúgy dolgozni kell és sokszor ugyanannyiért?

2018. júl. 27. 04:22
1 2 3 4
 21/36 szenes43 ***** válasza:
76%
Most olyan anomáliák vannak hogy egy ember aki kőműves mellett dogozott elvállalja a fal felhúzását 30 ezer forintos órabérért. Tudom hogy az ügyessége,rátermettsége számít s nem a papír,viszont a tervező által elképzelt és megszerkesztett rajzon csak úgy megy el leteszi a földre. Amit fentebb írtatok hogy a víz meg a villanyszerelő ömlik az ajtón befelé az butaság. Egy vállalkozó egyszerre 4-5 helyen vállal munkát,itt is letesz 2 "szakit" meg ott is és jó ha este megnézi mit és hogy eszkábáltak össze,meg összeszedi az üres sörös üvegeket mert balesetveszélyes.
2018. aug. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
35%
Utolsó nem vállalkozót kell keresni hanem konkrét szakit. Hidd el, rengeteg van,tapasztalatbol írok.
2018. aug. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 szenes43 ***** válasza:
Kedves utolsó. A konkrét szakik névjegykártyáiból elég szép gyűjteményem van. Mellesleg én magam sőt eredetileg a fiam is vasas szakmunkások volnánk.Ennek megfelelően van itthon néhány kisgépünk és egy fűrészlánc élezésért vagy egy betonba fúrásér nem megyünk a szomszédba. Fél óra múlva megmondom hogy a tisztelt szaki(víz,villany,műköves,tetőfedő stb.)látott e már olyat amit vállalt.
2018. aug. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
88%
Azért mondják mert hazudnak, amúgy a 8 általános a legjobb. El kell végezni azt mehetsz mosogatni
2018. aug. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
70%

11: nem a kétkezi munkásokat nézzük le, hanem az erkölcsileg szegény, rosszindulatú embereket. Az egész ott kezdődik, hogy 14-15 évesen nagyon vonzó tud lenni egy fiatalnak a havi 100-120 ezres első fizetés lehetősége, mint az, hogy tovább gürcöljön az iskolapadban. Csak azt felejtik el, hogy ahogy idősödnek, egyre több kiadásuk lesz, a fizujuk meg nem nagyon fog nőni, ettől sokan megkeserednek és rosszindulatúvá válnak. Szóval nem a pultos Laci bácsit nézzük le, hanem a pultos Bélabát, aki akármit mondunk, ránk morog meg beszólogat. A másik dolog pedig az, hogy árufeltöltésre minek adni milliós béreket, amikor van 20 másik opyan, aki 3 mogyoróért megcsinálja? Kereslet-kínálat. Azt fizetik meg jobban, akinek a szaktudása ritka és szükséges. Lehet, hogy rövid távon a munkás (mivel előbb elkezdett dolgozni) több pénzt halmoz fel, de az élet nem 25 éves koráig tart az embernek.


Végül a kérdezőnek választ adva: aki diplomával szalag mellett dolgozik, az valamit nagyon rosszul csinál. A mai világban annyi himi-humi szak van (pl építész-művész), hogy bármelyik hülyének lehet diplomája, csak az annyit is ér. De mondjuk kevés olyan embert ismerek, aki bme vagy Corvinus diplomával napszámosként lekvárt kaszál egy mezőn. Nekem diplomásként pályafutásom elején az volt a kulimunka, hogy heti 30 órában exceleztem 180 nettóért 10-4ig egy jónevű cégnél. A legtöbb munkás 3 műszakban vért izzadva sem keres ennyit. Csak ehhez rengeteget kellett képeznem magam. Itt kezdődnek a különbségek...

2018. szept. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim válasza:
62%
Van olyan ismerősöm, aki takarítással keres havi 500-600 ezer forintot, de gondolom, ha ugyanennyit lehetne keresni kellemeseb, irodai munkával is, akkor a többség inkább az utóbbit választaná. Meg az adott szaktól függetlenül is megtanul bizonyos dolgokat az ember az egyetemen, én például az anglisztika után sokkal könnyebben tudtam más nyelvet megtanulni tanfolyam nélkül, meg ha mondjuk az üzleti életben helyezkedsz el, ott is jól jön az a szélesebb körű műveltség, amit az egyetemi tanulmányaid által megszerzel, szóval ebből mind előnyt lehet kovácsolni, még ha nem is mindig a legelején, mert pont az üzleti életben például kell egy pár év, hogy kialakuljon az ügyfélköröd, stb, de onnantól kezdve már sokkal könnyebb lesz hosszú távon az életed, mint mondjuk egy takarítónak.
2018. nov. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
33%
Milyen érdekes, hogy itt a GYIKen mindenki többmilliós fizut kap a munkájáért, közben meg az átlagkereset Magyarországon olyan 200k nettó körül van...
2018. nov. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
45%
igen egy senior java fejlesztő pont annyit keres mint egy segédmunkás, te ne is tanulj 8 általános azt mehetzs a gyárba, vagy segédmunkásnak
2018. dec. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
75%

Szemelyfuggo, attol fugg ki mire hasznalja az adott szakmaban megszerzett diploma altal kepviselt tudast(ha van egyaltalan mogotte). Nekem sincs meg bsc-m, talan kovetkezo felevben allamvizsgazok, de mar most tobbet keresek ugyan azzal a munkaval (villamosmernok), mint a legtobb, 3-5 eve vegzett velem egykoru, ugyan ezen a palyan dolgozo ismerosom. Ha meglesz a diploma, lehet hogy kozvetlenul nem latszik a fizetesemen. Viszont ha meglesz a diploma, lehetoseg nyilik joval magadabb szintu kepzesek elvegzesere (pl

robbanasbiztos elektromos tervezo), amivel brutto 100-150 eft-al tobbet kerhetek alkalmazottkent. Tovabba betekintest ad a szakma tobb gazataba, barmit kitanulhatsz utana autodidakta modon. Ezert kell a diploma. Aki megcsinalja, es elvan a kis netto 300 ezrevel napi nyolc oraban, nem hajlando kepezni magat, annak ertelem szeruen ido es penzkidobas a felsooktatas.

2018. dec. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
nem érdemes 8 általános azt irány a gyár!
2019. márc. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!