Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért mondják hogy érdemes...

Miért mondják hogy érdemes tovább tanulni, ha sokszor ugyanazt a fizetést kapja az ember diplomával is mint szakmával?

Figyelt kérdés
Én dolgoztam együtt mérnökökkel, diplomás emberekkel és nekik is ugyanaz volt az órabérük mint nekem az OKJ bizonyítványommal. Ha valaki diplomával gyári szalagmunkára megy, akkor is kb. a minimálbér környékén van. Szóval akkor minek a diploma, a nyelvvizsga, ha kikerülsz az iskolából és kb. ugyanúgy dolgozni kell és sokszor ugyanannyiért?

2018. júl. 27. 04:22
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
55%
Bírom, hogy mindenki lenézi azokat akik hipermárketekben dolgoznak de amikor ők bemennek vásárolni és nincs kint ez, nincs kint az akkor ott rimánkodnak, hogy miért nincs fehér répa? Hol van a vágot olivabotyó??? Le lehet nézni az ilyen munkásokat de kiváncsi lennék mit csinálna a rengeteg diplomás Dr.Dr ha nem lenne aki feltölti az árut vagy a kasszában ül, de ez rengeteg másik állásra is igaz.. Józsi aki a többi munkással az utópályát vagy az utat javítja, építi vagy Gazsi aki bevezeti a villanyt, gázt vagy vizet a házába... Vagy Sanyi aki a kukás kocsit vezeti és lehet kicsit büdi a nap végére de nem kell attól tartania, hogy valamit rosszul csinált, ez nincs kész, az nincs kész. A főnök nem lohol a nyakában, hogy éppen hol tart, mit csinál... A hipermárketekhez vissza térve pedig... imádom amikor a rengeteg ember megveszi a banánt, dinnyét, sajtot, húst aranyáron míg mi dolgozok ezeket sokszor fél vagy negyed áron is megtudjuk venni mert esetleg hamarosan lejár a date kódja és ezért le kell ütni az árat. Banán 150ft/kg 450 helyett, Csirkemell 500ft/kg, Sertés comb szintén.... csak, hogy megemlítsek pár dolgott... igen van aki fizikai munkát végez és van aki irodai munkát... De ez nem azt jeleni, hogy az egyik jobb mint a másik... mind a kettö munka...
2018. júl. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
75%
11 és ezen filozofalhatsz, de akkor is egyszerűbb a repaval feltolteni a pultokat mint komplex programokat írni...
2018. júl. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
73%

#11: régen mi is vettük ezeket a leárazott romlott húsokat. Aztán ahogy emelkedett a fizu (irodai munka) már inkább meg se nézzük és veszünk frisset.

Persze persze, nem romlott, még épp gyorsan meg lehet sütni,tudom milyen. Csak azért valahogy egész más a friss hús, mint a lejárt szavatosságú.

2018. júl. 28. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
76%

Én ezt nem értem: "Ha valaki diplomával gyári szalagmunkára megy..."


Miért csinálna bárki ilyet? Igen, hiába van diplomám, ha ugyan úgy kukoricát címerezni járok, vagy a mekiben vagyok pultos. Ha az adott pozícióhoz nem kell a diploma (vagy az azzal elvileg járó tudás), akkor természetesen kitörölheted vele a seggedet.

2018. júl. 28. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 szenes43 ***** válasza:
78%
Magyarországon a második vízfejű,túlméretezett adminisztratív fej ékeskedik.Ezek szippantják fel a rengeteg "csak tanuljál fiam/lányom" diplomást. Sok szülő régen is most is azzal ijesztgeti a gyermekét hogy tanuljál mert mehetsz melósnak. Közben meg telefonálgat minden ismerősnek hogy tudnak e egy vízszerelőt mert idegesítően csöpög a csap és nem tud filozofálni. Az ajtócsengő is néma...a Pista bácsi ígérte hogy feljön a földszintről....a szerelő is megmutathatná hol a gyújtógyertya a kocsiban,hajjaj nehéz az élet...érzitek?
2018. júl. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
84%

Mert itthon 500-600 ezer nettót kapok kézhez és bármikor kitudok menni külföldre 5-6 ezer euróért. Plusz a tudásom rengeteg lehetőséget ad.


Pl.: Extra freelancer munka válallás ha kevéslem a pénzem vagy akár egy szoftverrel vagy szoftver fejlesztéssel kapcsolatos cég elindítását.


Az, hogy vannak diplomások, akik minimálbérért elmennek a gyárba dolgozni nem azt jelenti, hogy minden diploma értelmetlen.


Amikor azt mondják, hogy érdemes tovább tanulni, akkor az átlagról beszélnek. Magyarul lehet vannak kivételek... az az olyan kőművesek akik nállam sokkal jobb helyzetben vannak vagy éppen olyan asztalos, aki egy X6os BMWből szállki mindennap, de ha az átlagos nézzük, akkor a diplomások jobban keresnek és több lehetőségük van.


Meg persze azt is érdemes bele venni, hogy minden szak más. Létezik olyan egyetemi szak, ami után semmivel sem vagy előrébb és olyan is ahol még mielőtt végeznél elárasztanak állásajánlatokkal és egyből 300 nettónál kezded a munkát.

2018. júl. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
87%

"Közben meg telefonálgat minden ismerősnek hogy tudnak e egy vízszerelőt mert idegesítően csöpög a csap"


Azért annyira nem nehéz találni. Inkább azért kérdez az ember ismerőst mert nem tudja kiben bízhat.


Szakemberkereső oldalon kerestem vízszerelőt mert nem ismertem senkit. Tömegesen jöttek az ajánlatok. Csak válogatni kellett köztük, mert 50-60 ezres ajánlatot is kaptam olyanra amit végül 20 ezerért megcsinált más.


Villanyszerelőt is kerestünk ugyanígy, szintén rengeteg ajánlat jött. Oké, mondjuk az több százezres nagy munka volt amit szeretnek.


Szóval én nem érzem azt, hogy olyan hú de lehetetlen lenne szakit találni.

2018. júl. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
79%
Embertípus függő nagyon, hiába diploma, ha olyan a személy, hogy nem tud vele mit kezdeni, vagy lehet szakmunkás de ügyes és talpraesett, akkor viheti nagyon sokra. Ismerek olyan diplomást aki 10+éve gyartosori melós, de neki ez kényelmes. A legtöbb diplomás, aki magasra jutott, volt másik oldalon is. Egyetem mellett, vagy akár azután, mozis, mekis, tescos dolgozó és le lehet nezni, de 10 év múlva előbb lesz ő vezető akinek van vmi diplomaja, mint akinek nincs.
2018. júl. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
57%
Kamuznak, elég a 8 általános is
2018. júl. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
80%

ugyanannyit kap?


10 ev mulva is?

2018. júl. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!