Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért mondják hogy érdemes...

Miért mondják hogy érdemes tovább tanulni, ha sokszor ugyanazt a fizetést kapja az ember diplomával is mint szakmával?

Figyelt kérdés
Én dolgoztam együtt mérnökökkel, diplomás emberekkel és nekik is ugyanaz volt az órabérük mint nekem az OKJ bizonyítványommal. Ha valaki diplomával gyári szalagmunkára megy, akkor is kb. a minimálbér környékén van. Szóval akkor minek a diploma, a nyelvvizsga, ha kikerülsz az iskolából és kb. ugyanúgy dolgozni kell és sokszor ugyanannyiért?

2018. júl. 27. 04:22
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
60%
mert 1 kalap szár az egész...
2019. márc. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
mert hazudnak
2019. júl. 30. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim válasza:
100%

Az ilyen kérdéseket imádom. A legnagyobb probléma az emberi butasággal van. Rengetegen vannak akik azt képzelik, hogy ha elvégzel egy egyetemet azzal egyből meg lehet váltani a világot, pedig nem. A diploma is egy papír, csak magasabb tudást "kéne" tükröznie mint az érettséginek, vagy egy középiskolai bizonyítványnak, ennyi a különbség, semmi több.


Én két éve diplomáztam (gazdaságinformatikus), az egyetem előtt és alatt is folyamatosan dolgoztam diákként, illetve az utolsó évben sikerült elhelyezkedtem gyakornokként a szakmai gyakorlatom miatt. Miután lediplomáztam, teljes állást ajánlott a cég,- azóta háromszor sikerült előrébb lépnem a cégen belül, a fizetésemre pedig abszolút nincs panaszom.


Ezzel szemben van olyan szaktásam, aki többet tanult mint én, jobb eredményekkel is zárta a tanulmányait, de kidobták a munkaerőpiacra és rádöbbent hogy a diplomája mögött nincs semmi kézzelfogható, amivel normálisan el tudna helyezkedni (arról nem is beszélve hogy kb. fele annyit keres mint én).


Szóval a kérdésedre a válasz: hiába van diplomád ha nem tudsz vele mit kezdeni.

2022. szept. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:

Imádom az ilyen érveléseket. "Van olyan szaktársam..." = Mindenki, akinek diplomája van, életképtelen, nulla ember, aki a diplomájával semmire sem megy.


Hadd mondjak én is egy példát: Elvégeztem egy neves egyetem egy alap- és mester diplomát. Nem úgy, mint a legtöbben, ügyeskedve, kettesekkel átcsusszanva, hanem kőkemény tanulással. Ma már én diktálom a feltételeket, nem vagyok kiszolgáltatva egy munkáltatónak sem. Fizetésemmel elégedett vagyok, 29 évesen jóval meghaladja a magyarországi átlagbért.


Hagyjuk ezt a "a diploma kakit se ér, mert van egy olyan ismerősöm, aki..." érvelést. Kiragadunk egy embert a sokaságból és általánosítunk. Mert a nyócáltalános rabszolgák jobban élnek? Vagy a nagymenő vállalkozók 0 tudással, akiknek tiszavirág életű sikereik vannak? Az egészet kéne látni, nem egy részt kiragadni...

2022. okt. 8. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
59%
#34 A fórumtárs csak kiragadott egy példát a közvetlen környezetébeől, amivel szemlélteti az utolsó mondatát. Hiába van diploma, ha az illető nem tudja hasznosítani. Nem gondolom hogy ezzel a kijelentéssel és a példájával együtt hülyeséget írt volna. Viszont az is biztos, hogy ez sokkal átfogóbb vizsgálatot igényel, ha reprezentatív módon meg akarjuk nézni. Nem egy bináris kérdés.
2022. okt. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim válasza:

Érdemes a felszín alatt keresni a kérdésre a választ, - önmagában az kevés hogy ki mennyit keres. Vedd figyelembe azt, hogy azért a pénzért amit kapsz mennyit dolgoztál, mennyi időd jutott másra mellette, - vagy például hogy szereted-e csinálni azt, amiből eltartod magad.

Én három éve diplomáztam mérnökként (project engineer-ként dolgozom), az egyik haveromnak még érettségije sincs (három műszakban dolgozik).

Amíg junior voltam, előfordult jó párszor hogy a fizetése több volt mint az enyém, persze mondhattam volna azt hogy "mit ér a diplomám, ha egy operátor 11 általánossal is többet keres", de inkább azt vettem figyelembe napi nyolc órát kell dolgoznom hétfőtől péntekig családias légkörben, és azt csinálom amit szeretek, elvégre ezért választottam ezt a pályautat. Nem pedig egy gyártósor mellett állok acélbetétes cipőben, hajhálóban és gumikesztyűben, napi két 15-20 perces szünettel, meg úgy hogy bármikor behívhatnak túlórázni ... :D


Ja és egyébként imádom olvasni az olyan jellegű kommenteket, amikor valaki arról papol hogy a diplomák semmit sem érnek. Ezek az emberek az alábbi két kategória közé tartoznak:

- olyan diplomával rendelkeznek, amivel nem lehet sok pozíciót betölteni, és nem is fizetik meg rendesen

- ami gyakrabban előfordul, hogy olyan osztja az észt, aki életében nem volt egyetem közelében, diplomáig el sem jutna ... :D

2023. máj. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!