Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy pályakezdőnek hol érdemes...

Egy pályakezdőnek hol érdemes próbálkozni? (Eladó)

Figyelt kérdés

Jelentkeztem több helyre, ruhabolt, pultos, telefonos üzletbe de sehová sem vettek fel, gondolom tapasztalat hiánya miatt vagy nem tudom, de szeretnék már dolgozni hol próbálkozzak így?

20L bolti eladó



2018. szept. 1. 16:50
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
91%
# 19: Veled nem érdemes leállni vitatkozni egyszerűen, mert nem is olvasod az eddigi kommenteket. Ha nem tűnt volna fel, elindultunk valahonnan, kiindultunk valamiből, de te elveszítetted a fonalat.
2018. szept. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
46%
Na alljal meg szepen, hulyegyerek. Dobtam be en is egy ajanlast a kerdezonek hova menjen, hova jelentkezzen. Azota csak a sirankozas megy, kit hova nem vesznek fel, mert mekkora g*cik a munkaltatok. Tessek mar felfogni, ha nem kellesz, nem kellesz, de nem a ceg sz*r, hanem te. Lehet fejlodni, kepezni magad, kicsit igenyesebben kinezni, barmi. De neeeem, egyszerubb leszolni azt aki masnak adta a munkat, mert ezzel is csak a sajat gyengesegedet probalod kompenzalni. Ezert nem juttok ti sehova:D
2018. szept. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
67%

Ha én lennék elado akkor én egyéni vállalkozást csinálnák, akár egy kisbolt, online kereskedelem akármi,minthogy a munkáltatoknak dolgozzak havi 150 ért, ök meg csodoljenek be :D

Csak sajnos mindig van birka ember aki bemegy 150 ezerért dolgozni,szégyen.

2018. szept. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, istenem 23-as, szerintem Te inkább ne csinálj vállalkozást, mert ahogy elnézem, még az alapokat sem látod át :-(

Egy bolthoz kezdőtőke is kell, nem kevés (árukészlet, bérleti díj, rezsi, pénztárgép) , nem árt, ha van egy kis vállalkozási ismerete is, könyvelőt fizetni, stb - ugyan vajon a 20 éves kérdezőnek honnan lenne erre pénze, ha még nem is dolgozott sehol? Hmmm?

2018. szept. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
91%

#12 ma 19:56

"Abba meg beletalaltal, hogy nem 650-ert dolgozom, 4-5 ezer forintos szamlazott oradij alatt meg sem mozdulok:)"


Ja, persze, "a kibicnek semmi sem drága".

A kérdező meg dolgozzon 650-ért...

Le kéne szállni a magas lóról és nem lenézni a másikat, mert az is ember, aki kevesebbet tanult, de Téged kiszolgál a boltban, ha bemész (jó, tudom, vannak jó és kevésbé jó eladók).


És nem mindenki tud piacképes szakmát tanulni: mint írta a kérdező, Borsodban él - tudhatnád, hogy ott nem túl fényes a helyzet... :-(

2018. szept. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
57%
Kepzeld, utolso! Enis egy kis zsakfalubol kuzdottem fel magam, nagyon nagyon also tarsadalmi osztalybol szarmazo csaladbol, szoval minden lehetseges. Nem az eladokat nezem le, hanem a mindenert masokat okolo, sorsukon valtoztatni keptelen, szerencsetlen prolikat.
2018. szept. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Azért azt nehéz elhinni hogy nem találsz munkát kérdező. PESTEN annyi van mint a nyü . Plázában, boltokban kitéve hogy elado munkatársat keresunk. Westend, polus, árkád, rengetek van. Esetleg nézzél itt egy albérletet,és költözz fel Pestre. Jobbat nem tudok.
2018. szept. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Valamiért nagyon el vannak tévedve mind az itt válaszolók, mind a munkáltatók. A munkához teljesen irreleváns végzettséggel (ráadásul diplomával) nagyjából fél év után vettek fel műszaki eladónak. Én kilenctől este nyolcig vagyok itt, havi nettó 150-170-ért, ami soknak tűnik, de egyrészt ezen a környéken ez átlag feletti fizetés, másrészt sajnálni nem kell, mert annyi a dolgom, hogy itt tartózkodok, és... és kész. A hely jellegéből adódóan persze állandóan jönnek a cigányok alkudozni és fenyegetőzni, illetve lopni (nem kell a kamu PC-s szöveg: aki a kereskedelemben két másodpercet dolgozott, az tudja, hogy mindig ők csinálják a fesztivált és hogy folyton a kezüket kell nézni), de tulképp csak netezgetek végig, szóval ugyanazt csinálom, mint otthon.


Lényeg a lényeg, az egyik boltunkba tényleg nagyon kellene az ember, de a főnök valamiért le se szarja. És ez a jellemző a vállalkozásokra: finnyásan válogat mind. Ez nő, ez messze lakik, ez tapasztalatlan, ez túl tapasztalt, ez túlképzett, ez hülye - SENKI nem jó. Amikor éppen nem válogat, akkor nem ér rá, nem törődik vele, és a többi. Dohányboltba mehetsz bármikor, jó szórakozást Rikárdóékhoz, hentesboltba, kínaiba minimálbérért szintén mehetsz, a Fosan, a Tacskó és társai meg kisemmizik az embert. Szóval marad a hónapokon keresztül tartó önéletrajz-spammelés válogatás nélkül. Nem te vagy az első, és nem is te leszel az utolsó, kérdező, aki ezen keresztülmegy - persze nem mintha ez normális lenne...

2018. szept. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Ez a "ló helyett nem jó a szamár" szöveg külön tetszik. Szóval oké, a legjobb embert akarod. Na de vajon a legjobb bért is adod-e? Ha te nem éred be a tapasztalatlannal vagy a szakbarbárral, akkor miért gondolod, hogy a dolgozó majd beéri a napi 12 órával és-vagy a nettó 120-szal?
2018. szept. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Hadd dontse el a munkaltato milyen bert ad - take it or leave itt, vagy szepen magyarosan, ha nem tetszik, lehet tovabb keresgelni. Tulsagosan elhitette a media az emberekkel, hogy a munkavallalo valogat. Hat nem.:)
2018. szept. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!