Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjú időpontjának a...

Állásinterjú időpontjának a megváltoztatása?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem egy irodai állásra 1 héttel ezelőtt, ma felhívtak, hogy akkor holnap 10 kor legyek ott az interjún. Sajnos számomra jelenleg ez nem megoldható, kértem, hogy esetleg csütörtökre tegyük át az időpontot. Erre a hölgy aki hívott megsértődött, hogy nem tudja akkor jó-e, majd visszahív.

Ti voltatok már ilyen helyzetben? Sajnos a mai világba ahol az embernek családja van, dolgoznia kell, meg még millió hivatalos ügyet kell intéznie, nem tud hirtelen egyik a napról másikra ugrani.



2018. szept. 4. 13:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Ilyen az élet.


Voltam már hasonló helyzetben, az lett az eredménye, hogy nem vettek fel.

De szerinted neked nem olyan fontos az állás ha erre nem tudtál időt szakítani, mivel ha az lett volna, akkor megpróbálod valahogy megoldani.


Így nem mindegy?

2018. szept. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem tudtam volna megoldani a holnapi 10 órát sehogyan sem. Kolléganőm tudja, hogy állást keresek, de mivel ma fél 1 kor hívtak, már nem tudom vele elcserélni a holnap délelőttöt. Kirúgatni magam a jelenlegi munkahelyemről egy bizonytalan állás miatt pedig nem szeretném.
2018. szept. 4. 13:46
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen normális, hogy neked is vannak kötelezettségeid. Ki tudja teljesen szabadon átrakni a munkahelyi dolgait? A nagyfőnök, akinek senki sem parancsol, meg az, aki semmit sem csinál a munkahelyén.

Ne előző nap szóljanak. Nekem ez a cég már innentől nem lenne szimpatikus. Ha netán emiatt bukod az állást, ne sajnáld!

2018. szept. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha nem hívnak vissza, talán jobban is jársz. Gondolj bele, ha ezzel kapcsolatban ennyire nem rugalmasak, akkor ha ott dolgoznál, ki tudja, nem tíz perccel munka vége előtt szólnának e, hogy maradj túlórázni, vagy bármi egyéb last minute ügy.

Normáls helyen ez úgy műmödik, hogy megkérdezik, melyik nap érnél rá bemenni, esetleg felajánlanak pár időpontot, amiből választhatsz.

De aztán az is lehet, hogy csak a titkárnőnek volt rossz napja, és simán jó lesz egy másik időpont is.

2018. szept. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Személy szerint egy ilyen húzás után már semmi kedvem nem lenne az adott véghez menni. Teljesen abszurd elvárniuk azt, hogy ilyen rövid idő alatt oldd meg a szabadságod az interjúra és ezt egy normális toborzó nagyon jól tudja és ennek megfelelően hívja be az embereket az interjúkra. Én a mostani cégemnél anno 3x is módosítottam az interjúidőponton, mert közbejöttek halaszthatatlan dolgok az akkori munkahelyemen, mégis alkalmazkodtak és rugalmasak voltak ami igen pozitív benyomást keltett bennem és adott egy képet arról, hogy milyen a cég kultórája. Igazam is lett, hiszen most is ugyanolyan rugalmasak mindenben, akár otthoni munkáról, akár sürgős szabadásgról van szó.
2018. szept. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, írom a fejleményeket. Nem jelentkezett azóta sem a kérdésben szereplő cég.

Egy nappal azután, hogy hogy ők felhívtak, telefonon megkeresett egy másik cég is. Velük lehetett normálisan beszélni, megértették hogy nem tudok azonnal ugrani, ezért ma volt az állásinterjú. Felvettek és egyrészt 20 ezer forinttal többet fogok kapni, mint amennyit az első cég eredetileg ígért, másrészt teljesen normálisan álltak hozzám, megértették még azt is, hogy a felmondási idő miatt nem tudok náluk azonnal kezdeni. Szerencsére a jelenlegi főnökömmel sikerült megegyeznem, hogy ezt a hetet még ledolgozom és jövő héttől már az új cégnél kezdhetek. Úgyhogy én azt tudom tanácsolni az álláskeresőknek, hogy ha belefutnak egy ilyen paraszt munkáltatóba, akivel még az állásinterjú időpontját se lehet megbeszélni, akkor egyáltalán ne bánkódjanak, hagyják azt a melót a fenébe. Vannak korrekt cégek, akik nem úgy bánnak a dolgozóikkal, mintha ragszolgák lennének.

2018. szept. 10. 18:33
 7/8 anonim ***** válasza:
Gratulálok, remélem jól fogod érezni magad az új helyen! A kezdés már jó :)
2018. szept. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyszóval beigazolódott a sejtésünk.

Annak viszont nagyon örülök, hogy végül minden jól végződött.

2018. szept. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!