Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megérné munkahelyet váltani?

Megérné munkahelyet váltani?

Figyelt kérdés

Közszférában dolgozom. Kisgyermekesként álom meló. Nem szólnak, ha kések 10-20 percet, nem baj, ha 10-20 perccel hamarabb el kell indulnom a gyerekért, de bármikor szólhatok, hogy menni kell érte, baj van, vagy akár ügyintézés miatt senki nem akadékoskodik, ha 1-1 órával hamarabb befejezem a napomat. Lényegében az összes szabimmal én rendelkezem, akár órákra bontva is kivehetem (pl beszoktatás idejére jól jön az ilyen), akár reggel is szólhatok, ha nem tudok menni, írjunk ki egy napot, majd aláírjuk.

Szóval tényleg álom.


Csakhogy: utálom.

15 éve vagyok benne, egyedül egy irodában, persze elfoglalom magam, jövök-megyek, a meló nem köt helyhez. De unom. Nem szeretem csinálni és igazából már nem is nagyon csinálom csak a legszükségesebb dolgokat.


Elkezdtem más munka után nézni. Csak nézegetni, mert félek. Félek, hogy nem lesz még egy ilyen. Szeretnék még szülni, szeretnék még tanulni (diplomázni). De közen meg azt érzem, megbolondulok, ha még egy évet itt kell lehúznom. Pedig ez legalább biztos. Ha elmegyek máshova és nem jön be, ide vissza nem jöhetek.


Mondhatnám, hogy a pénzügyi része nem számít, de nagyonis. Bértábla szerint kapok, ennél rosszabbul sehol nem fizetnének.


A magánéleti tervek miatt elsősorban továbbra is közszférában gondolkodom. Egyáltalán van értelme azon belül váltani?


2018. szept. 20. 15:19
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

Hát, öregem... Ekkora magas labdát bedobsz a gyík-ra :D


Bértábla, közszféra, kicsit sem azt sugallod, hogy a közszolgák nem dolgoznak rendesen.

2018. szept. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

NEm, NEm, NEM!!!


Kérdező, NOOORMÁLIS VAGY?!


Más összetenné a két kezét, ha ilyen jó helye lenne s egyedül egy irodában óóóó mit nem adnék érte!!!, te meg unod.


Szabadidődben menj el bandzsi-dzsampingolni, falat mászni vagy mittudomén, ha ennyire sivár az életed, de otthagyni?!


Mégis, milyen végzettséggel sikerült megcsípned ezt az állást és mit csinálsz pontosan?!


Komolyan érdekel!

2018. szept. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Egyrészt létszámstop van. Másrészt más helyeken nincs ám ilyen rugalmasság a közszférán belül. Nálunk úgy rugalmasak, hogy mindent lehet, csak szólni kell, max az ebédidőt csúsztathatjuk ide oda, szerintem ez így korrekt - más hivatalból meg pislognak mikor mondom, mert ott egy óráért is szabit kell kivenni. :/


Én szeretem a munkám, tényleg, de a megalázóan alacsony bér miatt pár év múlva nem tudom itt leszek-e még. :(

2018. szept. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kíváncsi lennék mit csinálsz és ténylegesen mennyit keresel.
2018. szept. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Általában adminisztratív munkám van (de szaktevékenységet is végzek), és bértábla szerint keresek, bárminimumot. Diplomával. két munkakört betöltve.


[link]

az első táblázat, F oszlop. Még jó pár évig a sárga sávban. Igen, annyit.

2018. szept. 21. 07:59
 6/9 A kérdező kommentje:
Ugyanezt a pénzt megkapnám máshol is olyan munkáért (pl ügyintéző, titkár -ilyeneket keresnek a környéken közszférába), ahol nincs a vállamon igazából komoly felelősség.
2018. szept. 21. 08:06
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
sztem szedd össze magad! Ilyet sehol nem találsz másikat, főleg, ha még szülni akarsz... Viszont a fizetés, most komolyan bruttó 180 000??? Ultra durva... Mondjuk, mint az ábra mutatja, nem is kell beleszakadnod a munkába...
2018. szept. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk nem értem miért nem adjék meg a diplomás bérminimumot???
2018. szept. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"Mondjuk nem értem miért nem adjék meg a diplomás bérminimumot???"

mert ilyen mint fogalom nem létezik.

Minimálbér van és garantált bérminimum. Utóbbi vonatkozik szakmunkástól felfelé mindnekire.

2018. szept. 21. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!