Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit gondoljak ha diplomával...

Mit gondoljak ha diplomával (diplomákkal. ) jelentkezek 8 általánost igénylő munkára és még vissza se jeleznek? Majd később „nem felelt meg“?

Figyelt kérdés

Mit gondoljak erről? Betanított munka azonnali kezdés semmi se kell csak 8 általános. Jelentkezek életrajz benne diploma 1 diploma 2 és várok.

És semmi. Vissza se jeleznek.


Felhívom őket, megígérik utánanéznek.

Majd jön a formválasz mailben. NEM FELELT MEG.


Bakker MINEK NEM FELELTEM MEG??? A kritériumoknak? A 8 eleminek a 2 diplomával nem feleltem meg??


2018. okt. 21. 15:26
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
15%

Minek jelentkezel diplomásként kuli munkára?Eszednél vagy?


Miért süllyedsz eddig?

2018. okt. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:

X munka sőt semmilyen munka nem lehet "süllyedés" mert a munka SOHA NEM SZÉGYEN. Semmilyen munka!


De hogy a kérdésre is válaszoljak... a betanított meló 3 műszakban bruttó 220-at fizet + pótlékokkal ez elérheti a bruttó 260-at is!!


260!! Diplomásként 180 a havi bruttóm, míg betanított melóval a kezdőbér pótlék nélkül bruttó 220... na ezért jelentkezem!

2018. okt. 21. 15:30
 3/43 anonim ***** válasza:
23%

2#


Akkor sem vállalnék el rangon aluli munkát.

Hanem, helyette továbbképezném magam.


Mindig van alternatíva, nem kell fejest ugrani a kakába,ha nem muszáj.



Olyan diplomás van, amivel csak közalkalmazott lehetsz?Ha jól sejtem ez a helyzet.

2018. okt. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:

Hát lehet hogy neked van „rangod" (pff.....) nekem sajnos NINCS.

Nekem nincs rangon aluli munka csak kifizetésre váró számlák vannak és nem mindegy 180-ból vagy 260ból fizetem.


"Hanem, helyette továbbképezném magam.“


És miből? Hm? Egy MSc képzés alsó hangon is 250.000/félév vagy több egy FOSZ szintén... nem folytatom. MIBŐL? HM?

Ja és másik kérdés. MIKOR. Mikor járjak órákra vizsgákra? Mikor? A munka mellett? Aztán hogy? Hát ha egy vizsga pl délelőtt 11kor van-akkor mi van? Szabit veszek ki? És ha nem adnka ki szabot (és miért is adnának) akkor mi van? Nem folytatom.



"Olyan diplomás van, amivel csak közalkalmazott lehetsz?Ha jól sejtem ez a helyzet.“


Na látod hogy érted te. Ez a helyzet igen. De akkor minek játszod az agyad hogy nem érted?


Szakoktató vagyok egy szakképzési centrumban , bruttó 180 és örülhetek hogy ennyi is van, mert teljes állású vagyok.... míg mások csak álmodnak teljes állásról, vagyis még enynit se kapnak.

2018. okt. 21. 15:38
 5/43 anonim ***** válasza:
40%

4#


Egy diplomásnak legyen már egy kis tartása és nem vállaljon el akármit.Vagyis, ne ugorjon el egyből a fekáliába.



Az MSC is egy opció,de nem muszáj felsőoktatásban gondolkodni egyből.


Nyelveket beszélsz?

Ha igen, akkor logisztika, beszerzés területen biztos lenne számodra hely.Ezeknél a pozícióknál csak műszaki/gazdasági középfokú végzettség az elvárás.

Közel a duplája a bér, annak, amit most keresel.


Fejleszd a nyelvtudásodat minimum kommunikációs szinte és máris több ajtó fog előtted kinyílni.

2018. okt. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
55%
Megfeküdte a gyomrukat a két diploma. Hagyd ki a jelentkezésnél és nagy valószínűséggel fel fognak venni máshova.
2018. okt. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:

"l csak műszaki/gazdasági középfokú végzettség az elvárás."


Az biza NINCS és azt megszerezni középfokú szinten akér nehezebb lenne mint még 3 diplomát letenni.... mert ugyan hol és mikor.


Meg aztám műszaki gazdasági oda matek kell. Nem folytatom. Esélytelenl. Neki se kezdenék. Anno az érettségim matekből kegyelemkettes lett.

2018. okt. 21. 15:50
 8/43 A kérdező kommentje:

"nem vállaljon el akármit.“


Akármit... miért amit most végzek az miben jobb?

Íróasztal mellett vagyok verhetem a mellem hogy irodista és annyit keresek amennyit még egy kezdő teszkós árufeltöltőnek se mernek adni!! tesco karrieroldal árufeltöltő kezdőbére bruttó 190 + 10 cafiban.

Én ennyit nem kapok meg 2 diplomával se tizenévvel a játam mögött.

Ne válalljak el akármit. Miért ne?? Ennél szarabb úgyse lehet.

2018. okt. 21. 15:57
 9/43 anonim ***** válasza:
75%

lődd már le magad, ötvenegyeske...


Kérdező, sok helyen nem akarnak képzett munkavállalót, mert az általában tisztában van a jogaival, félnek tőle, hogy befolyásolhatja a többieket; nem tudják, hogy magas végzettséggel miért akar alja melót végezni (nem, meg se fordul a fejükben, hogy számlát fizetnél, sajnos); félnek, hogy az első lehetőségnél úgyis továbbállsz.

2018. okt. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:

"félnek, hogy az első lehetőségnél úgyis továbbállsz."


Ezt speciel jól látják na de ez igaz a 8 elemis alkeszjózsira is. Az is továbbáll ha másutt +10-el többet adnak.

2018. okt. 21. 16:10
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!